رفع علت سر و صدای داخل کابین خودرو و صداگیری آن

4.4
(759)

در این مقاله قصد داریم به بررسی دلایل سر و صدای داخل کابین خودرو بپردازیم؟ و راهکارهایی برای رفع این سر و صدا یا به عبارتی صداگیری داخل اتاق ماشین ارائه می دهیم. با ما همراه باشید!

حتما برای شما هم پیش آمده که اگر سوار خودرویی می‌شوید که 100 هزار کیلومتر یا 5 سال از استفاده از آن می‌گذارد، صداهای مختلفی را از درون کابین خودرو متوجه می‌شوید که به مرور زمان باعث اذیت شدن سرنشینان و یا حتی در برخی موارد از بین رفتن تمرکز راننده می‌شود.

عوامل ناشی از این اتفاق می‌تواند مربوط به داخل کابین یا از مجرای دیگری باشد که باعث بوجود آمدن سر و صداهای بعضا ناهنجار در داخل کابین می‌شود.

چرا داخل ماشین صدا میدهد؟

 علت صدای داخل کابین خودرو
علت صدای داخل کابین خودرو

به طور کلی باید گفت عواملی که باعث ایجاد سرو صدا در داخل کابین خودرو می‌شوند عمدتا به دو عامل اصلی استاتیکی و دینامیکی تقسیم می‌شوند، که در این بخش سعی داریم به مهمترین عوامل مشترکی که باعث ایجاد سر و صدا در داخل کابین خودرو می‌شوند، بپردازیم.

صداهای ایجاد شده در خودرو به چهار گروه تقسیم بندی می‌شوند.

 • صداهای مربوط به موتور و سایر قسمت‌های مکانیکی خودرو که احتمالا هزینه بیشتری هم بر دوشتان می‌گذارند.
 • صداهای عوامل محیطی که به علت نفوذ به داخل خودرو شنیده می‌شوند؛ مانند صدای باد و غیره
 • صداهای مربوط به جاده و لاستیک که در صورت کم باد یا پر باد بودن یا مشکلات جاده به گوش می‌رسند.
 • سر و صدای ناشی از عدم عملکرد صحیح قطعات تریمی (داخل کابین) فرمان هیدرولیک محور جلو و عقب

قطعا تعمیر موتور یا بخش‌های داخلی و جلوبندی خودرو هزینه‌های بیشتری در بردارد. این عوامل احتمالا علاوه بر ایجاد سر و صدا، در صورت تعمیر نشدن مشکلات دیگری نیز به وجود می‌آورند و عملکرد خودرو را دستخوش تغییر قرار می‌دهند.

علت سر و صدای داخل کابین خودرو چیست؟

علل شنود سر و صدای کابین خودرو
علل شنود سر و صدای کابین خودرو

1- صدای موتور داخل خودرو

اگر خودروی شما دارای یک موتور بنزینی، دیزل، LPG یا CNG باشد، باید برای علمکرد صحیح و جلوگیری از ورود صدا به کابین، در دور پایین و بالا، صدای موتور به صورت نرمال به گوشتان برسد.

در غیر این صورت موتوری که باعث ایجاد سر و صدا در قسمت جلو ماشین شود، به تدریج این صدا را به داخل کابین انتقال خواهد داد. بنابراین به‌عنوان یک نقطه شروع، از سلامت موتور مکانیکی خود اطمینان حاصل کنید.

مقاله پیشنهادی: دلایل و نشانه های خرابی موتور خودرو

2- صدا های اگزوز

اگر بخواهید صدای اگزوز خود را به‌عنوان یک صدا خفه‌کن برای ایجاد جریان آزاد در خودرو استفاده کنید، این کار در طولانی‌مدت به‌دلیل تمایل به زنگ زدن و ایجاد حفره‌های کوچک در قسمت اگزوز خودرو باعث ایجاد سر و صدا در کابین می‌شود.

3- سر و صدا در قطعات تعلیقی

یکی از منابع عمده در تولید سر و صدا قسمت‌های تعلیقی خودرو مانند میله‌های اتصال واشر، اتصالات توپی و بلبرینگی است که در صورت عدم چکاپ و کم‌کاری در رسیدگی به این قطعات باعث بروز مشکلات صدایی در قسمت کابین ماشین نیز می‌شوند.

 علت صدای کابین ماشین
علت صدای کابین ماشین

4- پیچیدان صدای باد داخل ماشین

سر و صداهای باد ناشی از سرعت بالا در جاده، در بسیاری از خودروها اجتناب‌ناپذیر است، این موارد در خودروهای سبک‌تر مانند SUV بیشتر به چشم می‌آید، اما شما می‌توانید با اعمال برخی تغییرات، این نویزها در قسمت کابین را به حداقل برسانید.

یکی از این راه‌ها این است که شما می‌توانید پوششی در قسمت نواری درب‌ها و پوشش سقف ایجاد کنید که فضایی با قابلیت عایق صدا تا حد ممکن را فراهم می‌کند. نکته مهم نصب درست این عایق‌ها برای بهره‌وری بیشتر در جهت کم کردن صدا در قسمت کابین است.

5- صدای داخل خودرو ناشی از جاده

برای کم کردن صدای ناشی از جاده شما می‌توانید با دو راه حل پیشنهادی ما از صداهای مزاحم تا حد زیادی جلوگیری کنید.

 1. استفاده از لاستیک‌هایی با ساختار نرم‌تر در مواد استفاده شده در آن‌ها و همچنین تنظیم باد لاستیک‌ها به‌طوری‌که کشیدگی در قسمت برخورد با سطح جاده را با کمترین سطح نویز انجام دهد.
 2. ایجاد یک کفپوش مستحکم و ترجیحا با لایه ضخیم‌تر که بتواند صدا را در قسمت زیرین خودرو تا حد زیادی کاهش دهد و از ورود آن به قسمت کابین جلوگیری کند.

6- عملکرد نادرست قطعات الکتریکی

معمولا به‌دلیل خوردگی و فرسودگی بیش از حد قطعات الکتریکی همچون رله‌ها، موتور، برف پاک‌کن، بخاری، انژکتور و حتی پمپ بنزین، تمرکز راننده مختل می‌شود که با چکاپ به‌موقع می‌توان از خطرات احتمالی در بعضی از این قطعات مثل خرابی پمپ بنزین جلوگیری کرد.

7- ایراد در قسمت‌های تریمی

به تمام قطعاتی که در داخل خودرو قرار دارند «قطعات تریمی خودرو» گفته می‌شود. گاهی اوقات تغییر دما در قسمت‌های مختلف باعث خوردگی یا ایجاد ناهماهنگی‌هایی در ساختار قطعات تریمی می‌شود که یکی از مهم‌ترین عوامل آن کیفیت و مواد اولیه به‌کار رفته شده در آن محصولات است که در نتیجه باعث ایجاد سر و صدا در داخل کابین می‌شود.

البته عدم نصب درست آچار چرخ یا تجهیزات مثل جک خودرو یا زاپاس که معمولا در قسمت صندوق عقب ماشین‌ها جای می‌گیرند باعث ایجاد سرو صدا در کابین خودرو می‌شود.

8- سر و صدای سیالات موجود در خودرو

یکی از نکات حائز اهمیت و مشترک بین بسیاری از خودروهای مایعاتی مانند گاز کولر یا ضدیخ‌ها است که معمولا به دلیل شارژ ناقص در قسمت زیر داشبورد صدایی را از خود ایجاد می‌کنند یا حتی صدای آب با صدای فوران کننده می‌تواند دلیل بر عملکرد ناقص رادیاتور خودرو شما باشد.

مقاله پیشنهادی: تشخیص علل و رفع انواع روغن ریزی مایعات خودرو

سر و صدای قطعات جانبی خودرو

خرابی‌های قطعات خودرو که معمولا از قسمت جلو وارد کابین می‌شوند، در صورت عدم رسیدگی باعث ایجاد هزینه‌های گزاف‌تری خواهند شد. برای این که کمی بیشتر راجع به این مشکلات بدانید می‌توان به بحث پاره شدن دسته موتور و دسته گیربکس اشاره کرد که باعث بیرون زدن پلوس چرخ‌ها در قسمت کلگی و در نهایت واژگونی خودرو خواهد شد.

همچنین ممکن است لقی که در قسمت قطعات نگهدارنده موتور به شاسی یا حتی در قسمت گیربکس قرار دارد باعث کشیده شدن بیش از حد در قسمت سیم‌ها شود که در نهایت می‌تواند به پارگی سیم‌کشی موتور و قطع ارتباط آن با ECU موتور و باتری ماشین شود. این اتفاق موجب توقف خودرو یا ایرادهای عملکردی گردد و رانندگی را مختل و یا غیر ممکن سازد.

سایر سر و صداهای داخل اتاق خودرو

دلایل صداهای مختلف در اتاق خودرو
دلایل صداهای مختلف در اتاق خودرو
 • صدای سوت لنت‌ها

معمولا اگر لنت ترمز دارای چراغ خطر نباشد در صورت به پایان رسیدن، به هنگام ترمزگیری صدایی مثل سوت کشیدن را به همراه خواهد داشت.

 • صدای تسمه‌ها

معمولا بر اثر شل بودن تسمه‌ها می‌باشد که به هنگام شتاب‌گیری این صدا در داخل کابین قابل شنیدن است.

 • صدای لق زدن ناشی از فرمان هیدرولیک

معمولا به هنگامی که فرمان خودرو شما هنگام چرخش به لرزه درمی‌آید، که این لرزش به قسمت کابین خودرو نیز منتقل می‌شود، که نشان از کم بودن سطح روغن فرمان و یا خرابی در قسمت پمپ هیدرولیک دارد.

 • صدا از چرخ‌های عقب

معمولا بر اثر خرابی در قسمت بلبرینگ عقب، صداهایی زوزه شکل و خشک از قسمت عقب خودرو شنیده می‌شود؛ در این موارد معمولا باید بلبرینگ‌ها عوض شوند و کار با گریس‌کاری به اتمام نخواهد رسید.

 • صدای ناشی از بسته نبودن در موتور

معمولا به‌دلیل فراموشی در بستن درب موتور ایجاد می‌شود؛ همچنین عدم رگلاژ درست درب موتور نیز می‌تواند موجب سر و صدای کابین شود.

 • صدای هوا کشیدن از قسمت منیفولد

در اثر حرارت زیاد موتور و سرد و گرم شدن ناگهانی موتور مخصوصاً هنگام شستشوی اتومبیل برخی اورینگ‌های منیفولد هوا دچار حشکی و ترک خوردگی می‌گردند و سبب هوا کشیدن از آن ناحیه می‌گردند که با بد کارکردن موتور در حالت دور آرام، لرزش و یا خاموش شدن ناگهانی موتور همراه می‌گردد. لذا توصیه می‌گردد این گونه اورینگ‌ها هر ۴ سال یک بار تعویض گردند.

مقاله پیشنهادی: دلیل بالا رفتن آمپر آب و راه حل داغ کردن موتور ماشین

هنگام شنیدن سر و صدای کابین ماشین به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

کدام صداهای داخل خودرو را نباید نادیده بگیریم؟
کدام صداهای داخل خودرو را نباید نادیده بگیریم؟

سر و صدای مخرب اصولاً از ناحیه‌ی موتور، گیربکس (به دلیل میزان بار و فشار وارده برموتور) بیش‌تر مشهود می‌باشد و نسبت به سایر موارد یاد شده معمولاً حادتر به نظر رسیده و جهت رفع آن‌ها می‌بایست خیلی سریعتر اقدام نمود.

از عواملی که موجبات خرابی قطعات موتور گیربکس می‌شود، می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 1. عدم کنترل سطح روغن، واسگازین، ضدیخ
 2. به کار بردن روغن نامناسب
 3. عدم تعویض به موقع تسمه تایم و فولی‌های لاستیک دار و هرزگرد
 4. عدم عملکرد صحیح فن رادیاتور و گرم شدن موتور
 5. خرابی واتر پمپ و عدم چرخش آب در سیستم
 6. سوختن واشر سر سیلندر (قاطی شدن آب و روغن)
 7. نشتی روغن موتور گیربکس

رفع صدای کابین خودرو

ایجاد صدا در اتاق خودرو یکی از این مشکلات است که آسایش را از برخی راننده‌ها گرفته است. تداوم صدای اتاق ماشین، می‌تواند منجر به سردرد، خستگی، استرس، خشم و… شود. بنابراین کاهش و حذف صدای داخل خودرو، از نظر حفظ سلامتی از اهمیت بالایی برخوردار است.

رفع صدای کابین خودرو
رفع صدای کابین خودرو

صداگیری اتاق ماشین به کمک تعمیر قسمت‌های مختلف

اگر صدایی که از خودرو شنیده می‌شود مشکلات ماشین را در بر می‌گیرد و در هر جاده و شرایطی صدا با شدت کمتر یا بیشتری شنیده می‌شود، باید ریشه آن را در خودرو و بخش‌های مختلف آن پیدا کنید.

سیستم موتور، اگزوز، جلوبندی خودرو ممکن است مشکل پیدا کرده باشند. در اکثر مواقع باید دقت داشته باشید که این صداها نه تنها یک صدای مزاحم نیستند بلکه آلارم خطر برای بخش‌های مختلف خودروی‌تان محسوب می‌شوند.

صداهایی که سبب می‌شود تا هنگام حرکت مانند خراشیدن، جیغ کشیدن و هر صدای غیر عادی دیگری از خودرو بشنوید، نشان می‌دهد که بخش‌های مکانیکی خودرو به خوبی کار نمی‌کند.

اگر خودتان در این زمینه سررشته داشته باشید با دقت به صداها می‌توانید این مسئله را تشخیص دهید که مشکل از کجای خودرو است. در غیر این صورت بهتر است هر چه سریع‌تر خودروی خود را به یک تعمیرکار ماهر نشان دهید؛ زیرا ممکن است در صورت بی توجهی هزینه‌های گزافی را بر دوشتان بگذارد.

مقاله پیشنهادی: عیب یابی صدا های غیر عادی خودرو

عیب یابی صدا های غیر عادی خودرو

بررسی لاستیک خودرو بر روی صداگیری اتاق ماشین

برای صداگیری اتاق ماشین 206 یا هر خودروی ایرانی و خارجی دیگری علاوه بر بررسی مکانیکی خودرو، باید به لاستیک‌ها نیز توجه کنید. اگر کیفیت لاستیک‌ها پایین باشد هنگام حرکت صدا ایجاد می‌کند و این مسئله ممکن است به شدت شما را عصبانی کند.

معمولا لاستیک‌های فابریک خودرو مشکلی از این نظر ندارند مگر این که عمر زیادی داشته باشند. از این رو بهتر است هنگام تعویض لاستیک خودرو دقت داشته باشید که یک لاستیک با کیفیت تهیه کنید تا از نفوذ صدای آن به داخل کابین در امان باشید.

علاوه بر این زمانی که فشار باد لاستیک تنظیم نباشد، صدای غیر معمولی از آن شنیده می‌شود. همانطور که می‌بینید، تمام این صداها می‌توانند یک هشدار برای راننده محسوب شوند که بخشی از خودرو استانداردهای لازم را ندارد و با رفع مشکل علاوه بر امنیت بیشتر صداگیری اتاق ماشین نیز انجام می‌گیرد.

مقاله پیشنهادی: راهنمای جامع خرید انواع لاستیک ماشین

کفپوش عایق صدا روشی رایج برای صداگیری کابین خودرو

کفپوش های عایق صدای خودرو
کفپوش های عایق صدای خودرو

اگر مواردی مانند مشکلات مکانیکی خودرو و لاستیک‌ها را بررسی کردید، ممکن است صداهایی ناشناخته باشد که از ورود هوا به بخش‌های مختلف خودرو به وجود آید. صداگیری داشبورد گاهی اوقات می‌تواند با تنظیم وسایل داخل آن یا درزگیرهایی که حرکات آن را کاهش می‌دهند به مقدار زیادی کاهش یابد ولی صداهایی که به داخل کابین نفوذ می‌کنند باید به گونه‌ای حذف شوند.

با توجه به این که اکثر صداها از بخش جلویی که نزدیک به کاپوت خودرو است وارد می‌شوند، استفاده از کفپوش های عایق صدا در اتاق خودرو این مشکل را برطرف می‌کند.

کفپوش های عایق صدا از فوم عایق ساخته می‌شوند و با چسب کاملا محکم می‌شوند. این کفپوش‌ها سر و صداها را جذب می‌کند و باعث می‌شود تا مقدار بسیار کمی از آن به داخل کابین راه پیدا کند.

استفاده از فوم عایق بازتابنده برای صداگیری اتاق ماشین

صداگیری کابین داخل ماشین
صداگیری کابین داخل ماشین

این فوم نسبت به کفپوش عملکرد بهتری دارند و علاوه بر کاهش نفوذ صدا در داخل خودرو، در فصل‌های سرد از نفوذ هوای سرد به داخل خودرو نیز جلوگیری می‌کند. می‌توان این دو صداگیر را در کنار هم استفاده کرد تا اثر بهتری بر روی نفوذ صدا به داخل خودرو داشته باشد.

این فوم در زیر عایق استفاده می‌شود و می‌توان از آن در درب‌های و لایه بین آن‌ها نیز استفاده کرد. در این صورت صدای جیر جیر درب‌ها نیز دائم به گوش نمی‌رسد و از نفوذ سرما نیز از لابه لای درب نیز جلوگیری می‌کند.

البته درزگیری و عایق کاری خودرو را باید به یک فرد ماهر بسپارید. هر چه این کار با دقت بیشتری انجام گیرد، نتیجه بهتری از آن خواهید دید. همچنین ممکن است در حین باز کردن درب و قرار دادن فوم در داخل آن در صورت نداشتن مهارت کافی پیچ‌ها و بست ها به درستی سر جای خود قرار نگیرند و مشکلات بیشتری در آینده برایتان درست کنند.

حتی سفت نبودن پیچ‌ها خود ایجاد صدای بیشتری در این ناحیه کنند. از این رو برای صداگیری اتاق ماشین باید از افراد ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

صداگیری خودرو توسط تعمیرگاه‌های حرفه‌ای

اگر صدای خودروی‌تان کم کم دارد اعصابتان را به هم می‌ریزد، بهتر است هر چه سریع‌تر اقدام کنید و به فکر رفع این مشکل باشید. برای این کار باید خودروی‌تان را به یک تعمیرگاه مطمئن و دارای کادری ماهر بسپارید.

در این صورت ابتدا با توجه به صدایی که در خودرو به گوش می‌رسد، مشکلات مکانیکی احتمالی را برطرف می‌کنند و در نهایت اگر صدا به علت فرسوده شدن قطعات و بخش‌های مختلف است، با صداگیری و عایق کردن خودرو آرامش را به شما هدیه می‌دهند. به خصوص افرادی که زمان بیشتری را در خودروی خود می‌گذرانند، حتما باید سریع‌تر برای صداگیری خودرو اقدام کنند.

صداگیری داشبورد خودرو با مسائلی مانند عایق کردن خودرو رفع نمی‌شود؛ زیرا این صدا در داخل کابین است. اگر این صدا ناشی از اجسام داخل آن است باید آن‌ها را تنظیم کنید و در غیر این صورت به فکر راه حلی برای محکم کردن درب داشبورد باشید.

نکاتی در مورد صداگیری اتاق ماشین

 1. اگر از کفپوش‌ها و فوم‌های عایق استفاده می‌کنید بهتر است هر از چند گاهی، محفظه‌ها و لبه‌های آن‌ها را بررسی کنید و مطمئن شوید که چسب‌های آن‌ها باز نشده باشد.
 2. اگر اولین‌بار است که برای عایق‌بندی درها اقدام می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم از یک نفر که سابقه‌ی چنین کاری دارد کمک بگیرید. این‌گونه نتیجه‌ی کار شما دقیق‌تر و مفیدتر خواهد بود.
 3. صداهای تکراری که به صورت مداوم در اتاق خودرو شنیده می‌شوند پیام‌های هشدارآمیزی از نقص در قسمت‌های مکانیکی خودرو در خود دارند و باید نسبت به رفع آن‌ها توجه جدی داشته باشید.
 4. به عنوان نکته‌ی آخر باید توجه داشته باشید که حذف همه‌ی صداهای اتاق خودرو و رسیدن به سکوت مطلق، امکان‌پذیر نیست. مخصوصا اگر خودروی شما قدیمی یا از خودروهای ارزان قیمت ایرانی همچون پراید و … باشد، شنیده شدن کمی صدا در اتاق خودرو، عادی است و نباید انتظار داشته باشید که همچون یک خودروی لوکس، هیچ صدایی در داخل خودرو نشنوید.

سخن پایانی

 صدای داخل کابین ماشین
صدای داخل کابین ماشین

شایع‌ترین علت سر و صدا در خودروهای داخلی، تریم و تزئینات داخلی و عدم چفت و بست مناسب قطعه‌های خشک پلاستیکی است. عایق‌بندی نامناسب، کیفیت پایین‌ترین لاستیک‌ها و تایرهای ایرانی در مقایسه با نمونه‌های خارجی، رگلاژ نامناسب درب‌ها از همان بدو خروج خودرو از کمپانی و مواردی مانند اینها از دلایل شایعی هستند که حتی در برخی خودروهای صفرکیلومتر تولید داخل سر و صدای اضافه ایجاد می‌‌کنند.

بعضی اوقات نیز اعمال تغییرات شخصی در خودرو به مرور موجب سر و صدا می‌شود. از جمله این موارد باید به نصب سیستم‌های صوتی افترمارکت و تعویض طاقچه عقب و یا نصب ساب‌ووفر اشاره کرد که به مرور خودشان موجب ایجاد سر و صدای اضافه می‌شوند.

پس گاهی با نصب قطعات فابریکی مانند انواع عایق کف، نمد کاپوت، تعویض تایرها با نمونه‌های هم‌سایز و تازه خارجی، دِمونتاژ و نصب دوباره برخی قطعات پلاستیکی کابین و مواردی از این دست می‌توان سر و صدای داخل کابین را از بین برد.

امیدواریم با انجام این روش‌ها موفق به کاهش صداهای مزاحم و آزاردهنده‌ی اتاق خودروی خود شوید. لطفا ما را از نتیجه‌ی کار خود باخبر کنید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

عضو شوید
آگاه شوید
guest
14 نظرات
فید بک نظرسنجی داخل متن
مشاهده تمام نظرات
هومن
هومن
26 روز پیش

سلام . خودرو من پرتید مدل ۸۸ تک سوز هستش . سالمه . راننده اسنپ هستم . مشکل ماشینم اینه که موقع خاموش کردن یه صدای خیلی بم و بلند از داخل موتور میاد و داخل ماشین میپچه و کم کم کم میشه قطع میشه . نظرتون چیه ؟ مشکل از کجاست

محسن
محسن
6 ماه پیش

خودرو تارا با کارکرد کمتر از 1000 کیلومتر صدای چراغ شیشه عقب میاد صدای صندلی راننده و صدای درها چیکار میشه کرد؟

همایون
همایون
در جواب  محسن
1 ماه پیش

تولید کند و گوه ایرانی همینه……………..

سام
سام
8 ماه پیش

سلام ماشین من پژو پارس هست صدای موتور میاد داخل کابین

ارجمند
ارجمند
1 سال پیش

باسلام
بنده حدود یکساله جک اس۵ نیو خریدم از همان روز اول صدای قرچ قرچ از صندوق عقب می آمد
من خیلی جاهاش رو تست کردم و فکر میکنم از درب صندوق نیست و به احتمال زیاد از سمت زیر کاور کناری صندوق سمت راننده باشه
نظرتون در این مورد چی هستش؟
و چطوری میتونم اون کاور را دربیارم؟
بسیار ممنون

Parviz
Parviz
1 سال پیش

سلام.من خودروی پراید دارم.مدل ۸۷.واین که.
یه وقتهایی گازخور ماشین عالی میشه.یعنی بدون هیچ صدایی.نرم و با گازخوری عالی.که دوست داری رانندگی کنی.
اما.یه وقت های دگ کاملا برعکس میشه.با گازخوری ضعیف.زیرپای خشک.و پرسروصدا میشه.که اصلا نمیشه رانندگی کرد. واقعلاممنون میشم اگ کسی بتونه راهنمایی کنه.مچکرم

فرشاد
فرشاد
در جواب  Parviz
1 سال پیش

سلام اگ‌ پیدا کردی به منم بگو . پراید ۹۱ دارم . دقیقا همینطوری ک گفتی

Parviz
Parviz
1 سال پیش

سلام.سوال داشتم.

Amir
Amir
1 سال پیش

سلام وقت بخیر ماشین من پژو پارس بعد تعویض سیم کلاچ صدای موتور داخل کابین میاد علت لطف میکنید

علی رضا
علی رضا
1 سال پیش

سلام وقتتون بخیر.. ماشین من 206 مدل 86 هست. زمانی که ماشین در حال کار کردن است یک صدایی مانند فیلر به گوش میرسه و وقتی گاز میدی صدا برطرف میشه.. من فیلر گیری کردم و باز صدا میاد.. چند نفر گفتن از اگزوزه.. لطفا راهنماییم کنید

کیان باتری
کیان باتری
در جواب  علی رضا
1 سال پیش

با سلام
برای بررسی و عیب یابی سر و صداهای اضافی خودرو حتما باید به صورت حضوری به یک متخصص مراجعه نمائید تا پس از بررسی و عیب یابی مشکل آن را مرتفع نماید.
این سر و صدا می تواند منشا مختلفی داشته باشد از جمله: اتاق خودرو، لوازم داخلی و داشبورد، اگزوز و منیفولد، درب های خودرو و …

مهدی
مهدی
2 سال پیش

سلام خسته نباشید . میگم ماشین وقتی سرعتش به بالا ۸۰ میره صدای بم داخل اتاق ماشین رو بر میداره از چیش میتونه باشه

کیان باتری
کیان باتری
در جواب  مهدی
1 سال پیش

با سلام
با توجه به اینکه نام خودروی خود را بیان نکرده اید و توضیحاتتان کامل نیست راهنمایی کردن شما بسیار سخت است.
اما وجود صداهای اضافه در حین حرکت خودرو به احتمال زیاد مربوط به گیربکس و دیفرانسیل یا بلبرینگ چرخهای خودرو است.
توصیه می شود برای بررسی و عیب یابی خودروی خود حتما به یک متخصص مراجعه نمائید تا خودروی شما را چکاپ و عیب یابی نماید.

رستمی
رستمی
2 سال پیش

وسایلی که داخل بدنه موتور خودرو برای صداگیری و درب خودرو و جاهایی که از خودرو استفاده میشه رو به شمارم ۰۹۹۱۷۶۲۹۷۳۶ واتس اب کنید و چه جاهایی این کار صداگیری رو مغازهای……انجام میدن و جنس بدنه درب خودرو چیه چسپی و داخل موتور چیه و کجاهای خودرو باید چسپیده بشه ممنونم

سبد خرید
اسکرول به بالا
مشاوره رایگان و ثبت سفارش