باتری تروپیکال Tropical سپاهان

4.3
(21)

باتری مارک تروپیکال Tropical از محصولات شرکت سپاهان باطری می باشد. این برند از محصولات جدید این شرکت می باشد و برای استفاده در انواع خودروهای سواری و خودروهای سنگین طراحی و به بازار عرضه شده است. این باتری از نوع سرب اسیدی کلسیمی و Maintenance Free هستند. یعنی نیاز به تعویض آب باطری ندارد و سیلد هستند.

باتری تروپیکال Tropical سپاهان باتری
باتری خودرو تروپیکال

 

معرفی باتری تروپیکال

باطری خودرو تروپیکال برای استفاده مناطق گرم استان های جنوبی ایران تولید شده است.

راننده هایی که در استان های جنوبی کشور فعالیت می کنند علاوه بر اینکه گرمای سوزان را تحمل می کنند، نگران اثرات مخرب دما بر روی خودروهایشان هستند . جوش آوردن ماشین، خراب شدن کولر، پنچر شدن ماشین تنها نمونه کوچکی است که گرمای هوا باعث این مشکلات می شود.

بر اساس اعلام انجمن نگهداری خودرو، گرمای هوا و شارژ بیش ازحد دو عاملی هست که بیشترین آمار مربوط به خرابی باتری را به خود اختصاص داده اند.

در برخی از استان های جنوبی کشور ، گرمای هوا حتی به بالای 50 درجه سانتی گراد می رسد.

گرمای هوا چطور باتری را خراب می کند ؟

این در حالی است که ظرفیت باتری در دمای 50 درجه سانتی گراد نسبت به 25 درجه سانتی گراد به میزان 20 درصد افزایش می یابد.

در حقیقت با اینکه دمای بالا ظرفیت باتری را افزایش می دهد باعث کاهش طول عمر باتری نیز می شود.

وقتی الکترولیت باتری در معرض دمای بالا قرار می گیرد، احتمال تبخیر شدن آن افزایش می یابد.

با تبخیر آب اسید موجود در باتری غلیظ تر می شود و شرایط برای خرابی باتری فراهم می شود.

بر این اساس سپاهان باتری، باطری های مخصوص مناطق گرم جنوب کشور را با اسم تروپیکال Tropical طراحی کرده است.که مانع از کاهش طول عمر باتری در این مناطق می شود.

فیلم زیر در مورد معرفی باتری تروپیکال سپاهان باتری می باشد و کاربرد این محصول جدید را ارائه می دهد :

سپاهان باتری تولید کننده برند تروپیکال

مجتمع صنعتی سپاهان باتری در سال ۱۳۸۶ به عنوان بهترین تأمین کننده باطری و دومین تأمین کننده در بین تمام قطعه سازان گروه قطعه سازی سایپا برگزیده شد و با کمال افتخار در سال ۱۳۸۷ موفق به اخذ گواهینامه حمایت از مصرف کننده گردیده است. شرکت سپاهان باتری دارای نمایندگی های فروش و خدمات پس از فروش در سراسر کشور می باشد که هدف این شرکت از مشتری مداری را در سطح کشور محقق می نماید.

در حال حاضر این شرکت سپاهان باتری با پوشش امپراژ 50 تا 210، تحت استاندرد های DIN و GIS محصولات خود را عرضه می نماید. تنوع این محصولات و کیفیت بالای آن مزیت های رقابتی فراوانی را برای شرکت سپاهان باطری فراهم نموده است.

شرکت مجتمع سپاهان باتری

شرکت سپاهان باطری که از جمله بهترین و معتبر ترین شرکت های تولید باطری در داخل کشور می باشد، یکی از محصولات ممتاز خود را با نام تروپیکال در اوایل کار تولیدی خود وارد بازار کرده است. باطری تروپیکال اتمی در آمپر های گوناگون برای خودرو های مختلف عرضه شده است که هر خریدار باطری می تواند متناسب با مشخصات خودرو خود، باطری موردنظر را بر روی ماشین نصب نماید.

فیلمی از معرفی سپاهان باتری (برند تروپیکال)

باتری تروپیکال بر اساس آخرین فناوری های روز دنیا و مرغوب ترین مواد اولیه تولید شده و در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد. این برند توسط شرکت سپاهان باطری اصفهان ساخته می شود. انواع باطری اتمی (باطری اتمیک) که همان باطری خشک نیز نام دارد، توسط این شرکت تولید می شود. تولید باطری های اتمی بیشتر برای خودرو های مدرن که با سیستم برق رسانی کارایی بهتری دارند منظور می گردد.

باتری برند تروپیکال سپاهان باتری دارای گواهی نامه های بین المللی ISO18000 و ISO14000 و ISOTS و استاندارد ملی ایران است. همچنين موفق به اخذ صنعت سبز از سازمان محیط زیست گردید.

مشخصات باتری تروپیکال سپاهان باتری

 باطری گرمسیری تروپیکال
باطری گرمسیری تروپیکال

باتری های سرب – اسیدی طوری طراحی شده است که در محدوده دمایی نسبتا وسیعی کار کنند، اما عملکرد آن ها در محیط های خیلی گرم و خیلی سرد افت می کند. بر خلاف این که در دمای انجماد، حدود 20% از ظرفیت باطری ماشین نسبت به حالت نرمال کاهش می یابد، در دماهای بالا ظرفیت باتری افزایش می یابد. در حقیقت، ظرفیت باتری سرب – اسیدی در دمای 50 درجه سانتیگراد نسبت به 25 درجه سانتیگراد حدود 20% افزایش می یابد. اما این افزایش بی ضرر نخواد بود. در واقع با این که دمای بالا، ظرفیت را افزایش می دهد، باعث کاهش طول عمر باتری هم می شود.

بر اساس گفته انجمن نگهداری از خودرو، دو عامل اصلی خرابی باتری ها گرما و شارژ بیش از حد است. وقتی الکترولیت باتری در معرض دمای بالا قرار می گیرد، احتمال تبخیر شدن آن افزایش می یابد. در واقع با تبخیر آب، اسید موجود در باطری ماشین غلیظ تر می شود و شرایط برای تخریب باتری فراهم می شود.

بر همین اساس، باتری های مخصوص مناطق گرمسیر طوری طراحی شده است که مانع از کاهش عمر طول عمر باتری در شرایط آب و هوایی گرم می شود.

مزایای باتری های تروپیکال

کیفیت باتری تروپیکال سپاهان
کیفیت باتری تروپیکال سپاهان
  • کاهش مصرف آب
  • کاهش خوردگی شبکه در دمای بالا
  • بهبود عملکرد در دمای بالا تا 1.5 برابر باتری های استاندارد
  • مناسب برای مناطق گرمسیر

همانطور که در بالا اشاره شد این باتری ها برای مناطق گرمسیری مانند جنوب ایران طراحی شده است و علاوه بر اینکه گرمای سوزان را می تواند به راحتی تحمل کند در ضمن نیاز به تعویض آب باتری نداشته و از نوع سیلد یا در باور عامیانه اتمی محسوب می شود.

در فصل گرما باتری یکی از پر کار ترین ادوات فنی خواهد بود. استفاده از سیستم تهویه هوا و انبوهی از سیستم های صوتی و الکترونیکی، فشار زیادی بر باتری وارد می کند. پس در استفاده مناسب و صرفه جویی در باتری کمی بیشتر دقت کنید. حال گروه صنعتی سپاهان باتری با عرضه باتری تروپیکال سهم بزرگی از بازار جنوب کشور را به خود اختصاص داده است.

گارانتی باتری تروپیکال سپاهان

باتری های کره ای در ایران دارای 6 ماه گارانتی در حالی که باطری های تروپیکال ساخت شرکت سپاهان باتری دارای 16 ماه گارانتی می باشد. باطری های تروپیکال سپاهان از آمپر 35 تا 120 دارای 15 ماه گارانتی تعویض، و باتری های تروپیکال  150 آمپر تا 200 آمپر دارای 8 ماه گارانتی تعویض به صورت الکترونیکی می باشد. کلیه خدمات پس از فروش این باتری ها بر عهده شرکت سازنده (سپاهان باتری) می باشد.

اگر در استعلام گارانتی باطری تروپیکال مشکل دارید می توانید از لینک زیر استفاده کنید:

مشاهده تاریخ گارانتی باتری های سپاهان باتری

جهت آشنایی با کلیه برندهای باتری تولید در ایران، به این لینک مراجعه نمایید: کارخانه های تولید باتری در ایران

قیمت سپاهان باتری (تروپیکال)

قیمت باتری تروپیکال با توجه به کیفیت برند سپاهان و خدمات آن نسبت به سایر باتری‌های تولید داخل مناسب است. باید بدانید قیمت باتری سیلد اندکی بالاتر از نوع غیر سیلد و اسیدی است و براساس مقدار آمپر، قیمت های باتری متفاوت می باشد. که در حال حاضر قیمت هر آمپر تروپیکال متناسب با قیمت باتری فرسوده ونرخ سرب قیمت گذاری می شود. همچنین فصل سال و تعداد تولید مصرف باتری نیز در قیمت باطری های اتمی تاثیرگذار هستند.

مشتریان شرکت سپاهان به‌ عنوان سرمایه‌های شرکت سپاهان بوده و شرکت درصدد است تا با خدمات‌دهی بهتر و بیشتر وفاداری مشتریان خود را نسبت به خود حفظ نماید.

جهت اطلاع از قیمت و خرید محصولات سپاهان (باتری های مشابه برند تروپیکال)، به شماره 88200200 تماس گرفته و یا به لینک زیر مراجعه نمایید:

فروش اینترنتی محصولات سپاهان باتری

لیست قیمت باطری تروپیکال

: شایان ذکر است که قیمت های اعلام شده در زیر، با دریافت باتری داغی اجباری محاسبه شده است. در صورت نداشتن داغی به ازای هر آمپر مبلغی از مشتری دریافت می شود.


اگر همچنان در انتخاب باتری ماشین مشکل دارید و نمی دانید کدام باتری بهتر است؟ پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز مظالعه نماییید.

کدام باتری خودرو بهتر است؟

لطفا اگر تجربه یا سوالی از این برند باتری دارید در فرم انتهای صفحه به اشتراک بگذارید. کارشناسان کیان باتری به صورت 24 ساعت و شبانه روزی پاسخ گوی شما عزیزان هستند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

عضو شوید
آگاه شوید
guest
0 نظرات
فید بک نظرسنجی داخل متن
مشاهده تمام نظرات
سبد خرید
اسکرول به بالا
مشاوره رایگان و ثبت سفارش