4.6
(130)

در این مقاله از کیان باتری به نقد و بررسی ون اینرودز و مزایا و معایب آن می پردازیم. شرکت دانگ فنگ ون‌های کوچک خود را با کد سری c تولید می‌کند. نمونه‌های مختلفی از دانگ فنگ سری C در فهرست تولیدات این شرکت موجود است که وظیفه حمل مسافر و یا بار را به عهده دارند. دانگ فنگ C35 که جهت حمل‌ونقل بار به کار گرفته می‌شود، همان مدلی است که از این به بعد در ایران با نام ون اینرودز شناخته خواهد شد.

این ون جمع وجور که نخستین بار در سال ۲۰۱۲ به بازار چین راه پیدا کرده است، سوم اسفند ماه ۱۴۰۰ به طور رسمی توسط گروه بهمن رونمایی شد و اردیبهشت سال ۱۴۰۱ در اختیار خریداران قرار گرفت.

وناینرودزبهمنموتورمشخصاتفنیقیمت نقد و بررسی ون باری اینرودز محصول جدید بهمن موتور
نقد و بررسی ون باری اینرودز محصول جدید بهمن موتور

معرفی و بررسی کامل ون اینرودز

Bahamn motor inroads 32 767x498 1 نقد و بررسی ون باری اینرودز محصول جدید بهمن موتور
معرفی و بررسی ون اینرودز بهمن

ون جدید بهمن موتور، که نام اینرودز (inroads) برای آن درنظر گرفته‌اند، نسخه ایرانیزه دانگ فنگ C35 و سوکون است که با برخی تغییرات فنی و ظاهری وارد بازار ایران شده است.

بازار هدف این ون برای مشاغل مرتبط به باربری است و فروشگاه های اینترنتی، کافه و رستوران های خودرویی، مشاغل شخصی نیازمند به خودرو مانند خشکشویی و… می توانند از اینرودز استفاده کنند. همچنین با توجه به ظرفیت باربری این ون، فضای بار مسقف، فضای کاربری استاندارد آن، مزیت امکان تردد در آزادراه ها (وانت ها و پیکاپ ها امکان تردد قانونی در بسیاری از آزادراه ها را ندارد و باید از جاده های قدیمی مخصوص خودروهای کار و تجاری استفاده کنند)، مصرف سوخت کمتر، امکانات بیشتر و… بهمن اینرودز می تواند تا به عنوان جایگزینی برای وانت های سبک شخصی استفاده شود.

فیلم معرفی ون کاربردی بهمن اینرودز

ویدئوی زیر یک معرفی حضوری از خودروی ون اینرودز و توضیحات کامل درباره آن داده است. که تماشای آن کمک زیادی به خریداران این خودرو میکند.

.

بررسی تخصصی مشخصات فنی ون اینرودز

ون اینرودز بهمن موتور دارای طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب معادل 4500، 1680 و 2000 میلی متر بوده و فاصله بین دو محور آن نیز 3050 میلی متر اعلام شده است. فاصله بین دو محور زیاد کابینی بسیار جادار را به نسبت ابعاد بدنه برای ون اینرودز به ارمغان آورده و زاویه ورود به شیب و خروج از شیب خوبی هم برای اینرودز بهمن موتور فراهم شده است.

ون اینرودز scaled نقد و بررسی ون باری اینرودز محصول جدید بهمن موتور
بررسی مشخصات فنی ون اینرودز

این خودرو فضای باری به حجم 5.1 متر مکعب دارد و طول، عرض و ارتفاع فضای بار هم به ترتیب معادل 2630، 1480 و 1300 میلی متر است. ارتفاع بارگیری از عقب ون اینرودز هم 680 میلی متر بوده اما در قسمت های جانبی یک پله با ارتفاعی کمتر وجود دارد که سوار و پیاده شدن از این خودرو و همچنین بارگیری را به مراتب ساده تر کرده است.

مشخصات موتور ون بهمن اینرودز

ون اینرودز Inroads بهمن موتور 1 نقد و بررسی ون باری اینرودز محصول جدید بهمن موتور

اینرودز از یک موتور ۱.۵ لیتری چهارسیلندر با تنفس طبیعی استفاده می‌کند که بالاترین قدرت آن برابر با ۱۰۵ اسب بخار و بیشترین گشتاورش نیز ۱۴۰ نیوتن.متر است. این پیشرانه برای خودرویی که با ظرفیت استاندارد بارگیری به وزن دو تن می‌رسد، ضعیف محسوب می‌شود.

ون اینرودز Inroads بهمن موتور 26 نقد و بررسی ون باری اینرودز محصول جدید بهمن موتور

البته که ماکسیمم سرعت این خودرو که برابر با ۱۴۰ کیلومتر در ساعت است، نشان از ضرایب سنگین گیربکس آن دارد تا توان اندک پیشرانه برای شروع حرکت یا در دنده‌های مختلف، مشکل‌ساز نباشد.

مانند اکثر خودروهای تجاری بازار ایران، ون اینرودز بهمن موتور نیز فاقد گیربکس اتوماتیک است. ضمن اینکه محور محرک آن، روی دیفرانسیل عقب قرار دارد.

مصرف سوخت این موتور حدود ۷.۹ لیتر در هر صد کیلومتر در سیکل ترکیبی اعلام شده است که برای موتوری به حجم ۱.۵ لیتر زیاد اما برای خودرویی به وزن ۲ تن، قابل قبول خواهد بود.

 

جدول مشخصات فنی ون اینرودز

نوع موتور

DK15-06 NA

حجم موتور(میلی

لیتر)

1493

حداکثر سرعت (km/h)

140

حداکثر قدرت موتور(HP)

105

حداکثر گشتاور(نیوتن متر)

140

استاندارد آلایندگی

یورو 5

نوع گیربکس

5MT

تعداد صندلی

۲

طول×عرض×ارتفاع(میلی متر)

4500*1680*2000

ابعاد قسمت باری(میلی متر)

2630*1480*1300

فاصله محوری(میلی متر)

3050

فاصله عرضی بین دو چرخ (میلی متر)

1435

وزن خالص(کیلو گرم)

1285

میزان گنجایش حمل بار (کیلوگرم)

725

ظرفیت حجمی بار( متر مکعب)

5.1

ظرفیت باک (لیتر)

55

معرفی امکانات و آپشن های ون باری اینرودز

Bahman Inroads 27 نقد و بررسی ون باری اینرودز محصول جدید بهمن موتور

بهمن Inroads به امکاناتی مانند دو کیسه هوا، ترمزهای دیسکی و کاسه ای عقب، ترمز ABS و EBD، سامانه کنترل پایداری الکتریکی و پیشگیری از هرز گردی، چراغ روشنایی روز، سنسور باد تایرها، سنسور پارک عقب، دوربین عقب، دوربین ثبت وقایع جلو، فرمان کمکی برقی، تهویه دستی، نمایشگر ۹ اینچی لمسی، ۳ در برای دسترسی به فضای بار، رینگ آلومینیومی و… مجهز است. همچنین مشتریان می توانند تا با توجه به نیاز خود، کف پوش فضای بار را از نوع آلومینیومی و یا PVC انتخاب کنند. از سویی جداکننده فضای بار و سرنشیان نیز به صورت آپشن رایگان و در صورت نیاز مشتری بر روی اینرودز نصب می شود.

گارانتی ون اینرودز ۲ سال یا ۵۰ هزار کیلومتر اعلام شده است و سرویس های دوره ای سال اول تا سقف ۲۰ هزار کیلومتر به صورت رایگان در نمایندگی های بهمن موتور انجام خواهد شد.

  دانلود دفترچه راهنمای ون اینرودز

  بررسی طراحی ظاهری ون اینرودز

  مراسم رونمایی از ون اینرودز بهمن 1 نقد و بررسی ون باری اینرودز محصول جدید بهمن موتور

  از نظر ظاهری، می‌توان دانگ فنگ C35 را خودرویی متعادل و عامه‌پسند در کلاس ون توصیف کرد. این مدل، با طول ۴۵۰۰ میلی‌متر، عرض ۱۶۸۰ میلی‌متر و ارتفاع سقف ۲۰۰۰ میلی‌متر، همراه فاصله محورهای ۳۰۵۰ میلی‌متر تولید می‌شود.

  طراحی ظاهری خودرو یکی از جعبه ای ترین محصولات بازار را نشان می دهد. البته که این فضای کاملا چهارگوش، امتیاز بزرگی نیز خواهد داشت که بارگیری آسان و استفاده حداکثری از فضا برای قرار دادن لوازم و بار است.

  نمای عقب تا حد ممکن ساده است و چون با یک ون باری روبرو هستیم، خبری از شیشه در درب ورودی عقب و بغل ها نبوده و تمام این قسمت ها با ورق های فلزی پوشیده شده است.

  ظاهر نمای بیرونی ون باری بهمن

  59203 Dongfeng Dfsk Cargo Van C35 نقد و بررسی ون باری اینرودز محصول جدید بهمن موتور

  طراحی دماغه جلو با وجود قدیمی بودن این خودرو، قابل قبول بوده و طرحی ساده اما هماهنگ و زیبا دارد. چراغ ها به شکل عمودی به سبک کامیونت های شرق آسیا قرار گرفته اند و آینه های جانبی برای نمایش هرچه بیشتر اطراف خودرو و کاهش نقاط کور، در ابعادی بزرگ طراحی شده اند.

  از امتیازات این خودرو باید به وجود دو درب کشویی در هر دو طرف خودرو اشاره کرد که امکان بارگیری و تخلیه آن را راحت تر کرده و امکان پارک کردن خودرو را در هر دو طرف خیابان برای تخلیه و بارگیری، راحت تر و کم خطرتر می کند. ضمن اینکه درب بزرگ عقب نیز برای پر کردن فضای ۵ مترمکعبی داخل کابین، کاملا کاربردی و کافی به نظر می آید.

  طراحی داخل ماشین ون اینرودز

  %name نقد و بررسی ون باری اینرودز محصول جدید بهمن موتور

  این خودرو یک ون تجاری بوده و هدف از ساخت آن، حمل و نقل بار است. داخل کابین نیز از همین قضیه پیروی می کند و استفاده از پلاستیک یک رنگ مشکی و پارچه برای بخش جلو کابین، نشان از سادگی این خودرو دارد و فقط برای بعضی از بخش ها از رنگ نقره ای نیز استفاده شده است تا کابین بیش از اندازه، یک رنگ و ساده نباشد.

  %name نقد و بررسی ون باری اینرودز محصول جدید بهمن موتور

  در بخش بار نیز به غیر از چند قطعه پوششی در پایین اتاق، در دیگر قسمت ها شاهد پنل های فلزی هستیم و فقط سقف دارای یک پوشش ساده است. طراحی داشبورد نیز ساده و به دور از هیجان بوده و کاملا نشان دهنده قدیمی بودن زمان طراحی این خودرو است.

  وجود ورق آجدار فلزی در کف کابین، در سالم ماندن این بخش در دراز مدت اثر به سزایی خواهد داشت و کوتاهی پالانی های گلگیر نیز، در بارگیری آسان و استفاده حداکثری از فضای داخل، موثر خواهد بود. سیستم تهویه مطبوع دستی است و در بالای دکمه های این بخش و در وسط داشبورد، صفحه نمایش نسبتا بزرگ ۹ اینچی جای گرفته است که از سادگی داخل کابین و داشبرد، می کاهد.

  مزایا و معایب ون بهمن اینرودز

  article 637884673961391432 thumb 960 542 نقد و بررسی ون باری اینرودز محصول جدید بهمن موتور

  این خودرو دارای مزیت‌های همچون:قیمت مناسب نسبت به رقبا، قدرت مانو شهری قابل‌قبول، موتور نسبتاً کم‌مصرف مجهز به زنجیر تایمبهره می‌برد.

  در بحث نقاط ضعف می توان به پیشرانه نه‌چندان قدرتمند، گیربکس دنده‌ای، طراحی قدیمی ظاهری، کیفیت پایین متریال داخلی اشاره کرد.

  ماشینت روشن نمیشه؟ خرید باطری ماشین از کیان باتری با ارسال و نصب رایگان در شهر تهران می باشد با تست باتری قبلی و دریافت مبلغ باتری در محل، کارت آسون میشه. حالا با 02188200200 تماس بگیرید!

    مزایای ون بهمن

    van runner dongfeng c35 rear نقد و بررسی ون باری اینرودز محصول جدید بهمن موتور

    • دارای استاندارد های 85 گانه

    جالب است بدانید ون اینرودز اولین خودرو در کشور است که کلیه استانداردهای ۸۵گانه مد نظر سازمان استاندارد را کسب کرده و درنتیجه مشتری نگرانی خاصی از بابت توقف تولید به دلیل دریافت نکردن مجوزهای سازمان استاندارد و عدم تطابق با معیارهای سازمان مذکور، نخواهد داشت.

    ضمنا گرچه موتور ون اینرودز در حال حاضر با استاندارد آلایندگی یورو5 روانه بازار شده است اما در صورت نیاز، به راحتی با یک ارتقای نرم‌افزاری می‌تواند به سطح یورو۶ ارتقا پیدا کند و مطابق با استانداردهای آینده به پیش برود.

    • خدمات پس از فروش گسترده

    دانگ فنگ C35 نقد و بررسی ون باری اینرودز محصول جدید بهمن موتور

    با وجود آنکه ون اینرودز اولین تجربه شرکت بهمن در چنین سگمنت خودرویی به شمار می‌رود، اما نمایندگی‌های گسترده و شبکه وسیع خدمات پس از فروش این شرکت آماده خدمات‌دهی به آن هستند. بنابراین دارندگان این خودرو از لحاظ خدمات پس از فروش با خیالی کاملا راحت از اتومبیل خود استفاده خواهند کرد. ضمنا شرکت بهمن گارانتی ۲ ساله یا ۵۰ هزار کیلومتر و سرویس رایگان یکساله یا ۲۰ هزار کیلومتر را برای اینرودز در نظر گرفته است.

    • ابعاد مناسب و قابلیت حمل بار

    وناینرودزبهمنموتورمشخصاتفنیقیمت 1 نقد و بررسی ون باری اینرودز محصول جدید بهمن موتور

     اولین نقطه قوت ون اینرودز ابعاد بدنه جمع‌وجور آن به همراه ظرفیت حجمی مناسب قسمت بار این خودرو است که باعث می‌شود قابلیت تردد آسان در کلیه معابر داخل شهر را داشته باشد و در عین حال حجم بیشتری از بار درون آن جا بگیرد.

     در این صورت صرفه اقتصادی بیشتری برای شرکت حمل و نقل یا مالک خودرو به همراه می‌آید و محموله نیز سریع‌تر به دست مشتری خواهد رسید. همچنین بدنه این خودرو با تیرک‌های تقویتی در قسمت‌های مختلف تجهیز شده تا استحکام آن به‌ویژه از لحاظ واژگونی بیش از پیش ارتقا پیدا کند و در صورت بروز هر نوع حادثه، کمترین صدمه به محموله‌های درون قسمت بار وارد شود.

     • امکانات رفاهی قابل قبول

     113 نقد و بررسی ون باری اینرودز محصول جدید بهمن موتور

     امروزه امکاناتی مثل سیستم مالتی مدیا با نمایشگر لمسی و سامانه‌های کنترل کشش و پایداری حتی در بسیاری از خودروهای سواری مونتاژ داخل نیز وجود ندارد، اما بهمن اینرودز این نیاز مشتریان را به طور کامل درک کرده و امکاناتی متناسب با استانداردهای روز دنیا در فهرست تجهیزات خود جا داده است. وجود سامانه کنترل کشش و پایداری هم باعث خواهد شد تا این ون تجاری در مسیرهای لغزنده و پیچ‌های تند پایداری خود را تا حد امکان حفظ کرده و امنیت کاربران و محموله‌های حاضر در قسمت بار را بیش از پیش بالا ببرد.

     • سایر نقاط قوت ون اینرودز

     ون اینرودز به دلیل ابعاد نسبتا جمع‌وجور و برخورداری از کلیه استانداردها به راحتی قادر به تردد در اتوبان‌های درون شهری و کلیه مناطق کشور بوده و از این لحاظ برخلاف بعضی رقبا با هیچ‌گونه محدودیتی روبرو نخواهد شد.

     همچنین شرکت‌های فعال در زمینه حمل‌ونقل درون شهری و یا فروشگاه‌های اینترنتی با در اختیار گرفتن ون اینرودز بهمن موتور قادر خواهند بود هزینه‌های خود را در این بخش تا حد قابل قبولی کاهش داده و از این طریق به توسعه شبکه مویرگی خود با در اختیار داشتن تعداد بیشتر خودرو اقدام کنند.

     بررسی قیمت ون اینرودز بهمن موتور

     355100653 نقد و بررسی ون باری اینرودز محصول جدید بهمن موتور

     اگر با دیدن مشخصات فنی و امکانات ون اینرودز بهمن موتور، هنوز باور نکرده‌اید که این محصول، خودرویی کاملا اقتصادی است، پس باید به سراغ قیمت آن در بازار چین بروید. خریداران چینی می‌توانند ون دانگ‌فنگ C35 را با قیمت پایه‌ای 53 هزار یوآن خریداری کنند؛ یعنی این ون تجاری، قیمتی کمتر از 9 هزار دلار دارد. در جدول زیر، آخرین قیمت نمایندگی بهمن موتور برای ون اینرودز را مشاهده می‌کنید:

     زمانقیمت مصوب
     اسفند 1400498 میلیون تومان
     خرداد 1401559 میلیون تومان

     آیا ون اینرودز ارزش خرید دارد؟

     وناینرودز نقد و بررسی ون باری اینرودز محصول جدید بهمن موتور

     اینرودز یکی از ضعیف‌ترین و کوچک‌ترین ون‌های بازار داخل به حساب می‌آید که شاید در نگاه اول خیلی نظرتان را جلب نکند؛ اما وقتی نگاهی به قیمت آن میندازیم متوجه می‌شویم که در حال حاضر این محصول در کشورمان رقیب خاصی ندارد.

     در واقع معدود خودروهای این سگمنت یا به شدت گران هستند یا اینکه باید در بازار دست‌دوم‌ها نمونه‌های با کارکرد بسیار بالا از آنها را خریداری نمائیم. ضمناً اکثر ون‌های موجود در کشور بصورت پیش‌فرض از نوع مسافری هستند و بسته به نیاز بعضاً به انواع دیگر تغییر کاربری داده‌اند اما اینرودز از ابتدا برای حمل بار ساخته شده است.

     نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

     بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

     عضو شوید
     آگاه شوید
     guest
     0 نظرات
     فید بک نظرسنجی داخل متن
     مشاهده تمام نظرات
     error: کیان باتری 02188200200
     Call Now Buttonمشاوره رایگان و ثبت سفارش