۴٫۸
(۶۵)

زمان تعویض باتری ماشین برای هر خودرو زمان متفاوت و بستگی به نوع باتری و نحوه نگهداری از آن دارد که در این مقاله به صورت کلی زمان تعویض باتری ماشین را بررسی میکنیم.

باتری ماشین از اصلی ترین قطعات آن به حساب می آید و از آنجا که همه عمر طولانی از آن توقع دارند اهمیت چندانی به نگهداری و سرویس آن ها نمی دهند. باتری ماشین بسته به نوع و برند آن و موقعیت جغرافیایی طول عمر مشخصی دارد و شما باید زمان تعویض آن را بدانید تا در عمل انجام شده قرار نگیرید.

از دلایل کم شدن عمر باتری هوای خیلی سرد و یا خیلی گرم است زیرا باتری ها برای عمل در دمای معمولی طرای شده اند.

یکی دیگر از مواردی که باعث آسیب رساندن به سیستم غیر اصولی شارژ باتری است. همواره در نظر داشه باشید که صفحه های داخل باتری به شدت آسیب پذیر هستند, لذا مطمئن باشید که باتری توسط گیره های خود به بدنه ماشین متصل است.

از دیگر عومل خرابی باری ماشین هملنطور که در مقاله ترکیدن باتری ماشین اشاره کردیم، ایجاد اتصال کوتاه بین دوقطب مثبت و منفی است.

battery 1024x685 زمان تعویض باتری ماشین

اینها موارد کوتاهی از عوامل مخرب باتری ماشین بودند اما سوال اصلی این است که بهترین زمان تعویض باتری ماشین چه موقعی است؟؟

باتری ماشین در شرایط نرمال و عادی حدودا ۵ یال عمر می کند، اما همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم شرایط عادی هیچگاه وجود ندارد، چرا که فصول سال متغیر است و ماشین هم دائما در حال استفاده و حرکت و همین برای باتری مخرب است.

با توجه به این شرایط می توان عمر باتری ها را عموما ۳ سال درنظر گرفت، حتی اگر در این زمان خودرو شما استارت می خورد باید تعویض شود در غیر این صورت ممکن است زمانی که فکرش را هم نمیکنید خودروتان دیگر استارت نخورد.

باتری هایاسیدی – سربی از آن نوع باتری هایی هستن که کم کم قدرت و کاراییشان را از دست می دهند و به صورت کامل زمان تعویض آن ها مشخص خواهد بود اما باتری های خشک به صورت کاملا ناگهانی از کار افتاده و خراب میشوند.

 

 

 

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین ۱ تا ۵ ستاره نمره دهید

عضو شوید
آگاه شوید
guest
0 Comments
فید بک نظرسنجی داخل متن
مشاهده تمام نظرات
Call Now Buttonمشاوره رایگان و ثبت سفارش
error: کیان باتری 02188200200