باتری سهند تولید صبا باتری

3.9
(41)

باتری برند سهند به انگلیسی SAHAND یکی از باتری های خودرویی تولید شرکت صباباتری ایران می باشد. باطری سهند دارای نشان استاندارد ایران می باشد. این باتری ها در انواع اسیدی و خشک اتمی در بازار عرضه می شوند.

کارخانه های باتری سازی در ایران و سایر نقاط جهان علاوه بر تولید باتری با اسم اصلی خود اقدام به تولید باتری با برندهای مختلف می کنند. شرکت صبا باتری ایران نزدیک به 10 برند باتری را تولید و به بازار مصرف ایران عرضه می کند.

باطری ماشین سهند
باطری ماشین سهند

نمایندگی باطری سهند

 صبا باتري يكي از بزرگترين توليد كنندگان انواع باتري ماشین در خاورميانه است كه  از شهرت زیادی در سراسر ایران برخوردار مي باشد. این شرکت با ۴ مجموعه ی صنعتي عظيم افتخار دارد که محصولات و انواع مختلف باتری های خودروئی خود را مطابق استانداردهای بین المللی به بازارهای داخلی و خارجی عرضه نمايد.

محصولات تولیدی در شرکت صبا باتری در انواع باتری های اتمی و اسیدی می باشند که مناسب خودرو های سنگین و سبک می باشند.

نمایندگی صبا باتری تولید کننده باطری سهند

نمایندگی باطری سهند صبا
نمایندگی باطری سهند صبا

اين شركت با بهره گیری از ماشین آلات پیشرفته ساخت كشورهاي تراز اول اروپائي، تکنولوژی برتر و نیز تخصص مهندسان مجرب، هم اكنون فعاليت وسيعي در زمينه توليد انواع باتريهاي خودروئي از 55 آمپر ساعت تا ظرفيت ۲۰۰ آمپر ساعت  را دارد.

همچنین این شرکت با تجربه، توان توليد انبوه ( باتريهاي سرب اسيدي ) و نيز باتريهاي سيلد (بی نياز از سرويس و مراقبت) ويژه نسل جديد خودروها را با ظرفيت توليد ۵/۱ ميليون دستگاه در سال دارد. واحد کنترل کیفیت این شرکت مجهز به تجهیزات پیشرفته و تیمی با تجربه می باشد. برند سهند به عنوان محصول جدید صبا باتری، از برندهای عمومی این شرکت محسوب می شود. که در اختیار تمامی توزیع کنندگان باتری در کشور قرار دارد. تکنولوژی ساخت این برند maintenance free (MF) یا بدون نگهداری است.

فیلم معرفی باطری های صبا باتری

در این ویدئو، محصولات ایرانی صبا باتری، مشابه باتری سهند را معرفی می کند. تضمین کیفیت محصولات سهند (صبا باتری) مطابق با معیارها و موازین رایج ملی و بین المللی عاملی اطمینان بخش از کیفیت بالای محصولات برای مشتریان و مصرف کنندگان باتری خودرو می باشد و کلیه اصول فنی و استانداردهای لازم طی فرایند تولید به صورت مستمر اعمال می گردد.

کیفیت باتری سهند صبا باتری

همانطور که در مطالب بالا گفته شد شرکت صبا باتری یک از شرکت های پیشرو در حوزه باتری های خودرو و باتری یو پی اس در ایران می باشد، که با سابقه 40 سال خود، شهرت زیادی را برای خود به ارمغان آورده است. شرکت صبا باتری با استفاده از جدیدترین و به روز ترین امکانات و تکنولوژی ساخت باتری را به کار برده است، تا باتری هایی با ظرفیت بسیار بالا و طول عمر بالا تولید می کنند. صبا باتری برای نشان دادن قدرت و توان خود در تهیه باتری ها، استاندارد های مختلف بین المللی و داخلی زیادی را کسب کرده است. از گواهی های اخذ شده توسط صبا باتری می توان به گواهی استاندارد ملی ایران و استاندار های معتبر در مدل های اروپایی و ژاپنی می توان نام برد.

محصولات صبا باتری موفق به اخذ گواهینامه استاندارد ملی ایران و استاندارد معتبر  EN ۵۰۳۴۲ + Aو دو مدل استاندارد اروپایی (EN) و ژاپنی (IIS)  شده اند.

باتری های سهند از نوع باتری های خشک اتمی هستند که از جدید ترین تکنولوژی های روز دنیا می باشد و بازدهی مطلوبی به جهت توان و نگه داری انرژی دارد.

این باتری ها نیاز به مراقبت چندانی ندارند و فقط برای اطلاع از میزان شارژ و دشارژ بودن باتری باید چشمی روی باتری که دارای سه حالت می باشد را بررسی کرد. وقتی که چشمی رنگ سبز را نشان دهد، نشان از شارژ بودن باتری پروتون می باشد. وقتی که رنگ سیاه باشد، نشان از ضعیف شدن باتری دارد و رنگ سفید خراب بودن باتری را نشان می دهد.

مشخصات باطری سهند

مشخصات کلی باتری های سهند صبا باتری
مشخصات کلی باتری های سهند صبا باتری
 • باطری سهند را می توان برای خودرو های مختلف سواری با آمپرهای مختلف از 55 آمپر تا 200 آمپر تهیه نمود.
 •  آمپراژهای 50 تا 90 آمپر برای خوردروهای سواری و 90 تا 200 آمپر برای خودروهای سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • باتری هایی که برای خودروهای سواری مورد استفاده قرار می گیرد، از نوع سیلد و maintenance free (MF) یا بدون نگهداری هستند.
 • باطری سهند صبا باتری با توجه به شرایط سخت کاری، چیزی در حدود 2 سال یا طی مسافت 40000 می باشد.
 • برند سهند را می توان با استاندارد های مطابق استاندارد باتری خودروهای تولید شده تهیه نمود.
 • ویژگی مهم باتری سهند در بازار، تنوع آمپراژ های آن است. آمپراژ های 50، 55، 60 کوتاه، 60 بلند، 66، 74، 90 آمپر از جمله باتری های سیلد است. آمپراژ های 90، 150 و 200 آمپر از جمله باتری های آبدار است.
 • این باتری دارای قدرت شارژ بالایی می باشد. و به ندرت توان آن کاهش می یابد.
 • از دیگر نکات مثبت باطری سهند صبا باتری ، تولید آن برای انواع شرایط آب و هوایی می باشد.

انواع باطری های سهند صبا باتری

باطری آبدار سهند
باطری آبدار سهند

صبا باتری دو نوع باتری تولید می کند: باتری های آبدار (که آب اسید آن ها چک می شود) و باتری های خشک. باتری های خودرویی برند سهند، بین 50 تا 90 آمپر هستند. این باتری ها، اصطلاحا سیلد یا خشک یا اصطلاح اتمیک که عوام به کار می برند، نامیده می شود. در این باتری ها، صفحات در داخل اسید و داخل وان هایی شارژ می شود و این تکنولوژی به عنوان تکنولوژی پیشرو در زمینه تولید باتری محسوب می شود. باتری 90 آمپر سیلد برای سواری ها و 90 آمپر آبدار که برای خودروهای سنگین استفاده می شود.

اصطلاحی که کارخانه صبا باتری برای باتری های آبدار به کار می برد، باتری های صفحه شارژ است، یعنی صفحه قبل از اینکه در مرحله تولید قرار بگیرد شارژ می شود و بعد در باتری قرار می گیرد و سپس آب و اسید به آن اضافه می شود. بنابراین، تکنولوژی ساخت آن یک سطح، قدیمی تر از باتری های MF است. اما برای خودروهای سنگین، این تکنولوژی، بهینه است و در ایران هم کارخانه های تولید کننده برای 90 آمپر و بالاتر به طور قالب از تکنولوژی باتری های آبدار استفاده می کنند، چون ماشین های داخلی نیز با آن هماهنگ است.

گارانتی باتری های سهند

از نظر گارانتی، گارانتی محصولات صبا باتری مانند باطری سهند، برای محصولات زیر 80 آمپر 12 ماهه و گارانتی محصولات بالای 80 آمپر 6 ماهه می باشد.

اما حتما به بررسی شماره سریال ثبت شده بر روی بدنه و برگ ضمانت نامه دقت کنید. در صورت اینکه باتری تقلبی به اسم صبا باتری به شما فروخته شود و شماره سریال ها مطابقتی نداشته باشند، هیچ گونه خدمات پس از فروشی از جاتنب شرکت سازنده(صبا باتری) به شما ارائه نخواهد شد.

جهت آشنایی با کلیه برندهای باتری تولید در ایران، به این لینک مراجعه نمایید: کارخانه های تولید باتری در ایران

طول عمر باطری سهند

طول عمر باطری سهند
طول عمر باطری سهند

باتوجه به تاریخ تولید باتری خودرو و برند استفاده شده متوسط عمر باطری سهند حدود 2 سال می باشد. و از نظر کارکرد خودرو تا 40.000 کیلومتر است. بنابراین شما می توانید با خرید باتری ایرانی سهند دو سال تا سه سال از باتری استفاده کنید. شارژ این باتری ها طبق یک برنامه نموداری ویژه انجام می شود و به همین دلیل طول عمر بالایی دارند.

خودرو بعد از دو سال و گذشت 40.000 کیلومتر هنوز استارت می خورد آیا نیازی به تعویض دارد؟

بله توجه داشته باشید که مواد استفاده شده در باتری خودرو مواد شیمیایی است و با گذر زمان تغییر می کند. این مورد برای تمامی باتری ها یکسان است و می تواند به سیستم برقی و شارژر خودروی شما آسیب بزند. وظیفه باتری در خودرو، نگه‌داری و تأمین و انتقال جریان الکتریکی و انتقال به سایر قطعات الکترونیکی در خودرو است.

و از عوامل و دلایل بروز اشکال در باتری می‌توان به تحت شارژ بودن دائم (اوور شارژ overcharge)، عدم استفاده در درازمدت, کارکرده در گرما و سرمای بیش‌ازحد, نقص در عملکرد سیستم برق خودرو, استفاده طولانی در زمان خاموشی خودرو, نامناسب بودن (کج یا لق بودن) جای باتری خودرو اشاره کرد.

تاریخ تولید باطری سهند

یکی از مهمترین مسائلی که در هنگام خرید باطری باید حتما مورد توجه قرار گیرد، تاریخ تولید باطری است. باطریهایی که یک سال از تاریخ تولید آنها گذشته باشد عمل سولفاته شدن صفحات آن شروع شده و در صورت استفاده قطعا عمر کمتری نسبت به تاریخ تولید جدید خواهد داشت.

تاریخ تولید هر باطری با یک روش خاص بر روی بدنه باطری هک شده است. بنابراین باتری هایی با جدیدترین تاریخ تولید باتری ها را از کیان باتری بخواهید.

قیمت باطری سهند

جهت اطلاع از قیمت و خرید باتری سهند، به لینک روبرو مراجعه نمایید: خرید اینترنتی باتری سهند

نکته: قیمت های ذکر شده در لیست قیمت باتری سهند، با احتساب دریافت باتری داغی فرسوده می باشد.

مشخصات فنی باطری سهند با آمپراژ مختلف

برند سهند در آمپراژهای 50 تا 90 آمپر برای خوردروهای سواری و 90 تا 200 آمپر برای خودروهای سنگین مورد استفاده قرار می گیرد.

باطری سهند 60 آمپر

 • باتری اتمی 60 آمپر سهند مناسب انواع خودرو های سبک می باشد.
 • این باتری از نوع MF و بدون نیاز به نگه‌داری می باشد و 12 ولت قدرت دارد و ظرفیت ذخیره‌سازی 90 دقیقه‌ای را نیز دارد.
 • گارانتی: یکساله
 • تکنولوژی: خشک (اتمی)
 • قطب: معکوس
 • نوع: کوتاه

 باطری سهند 74 آمپر

 • باتری اتمی سهند 74 آمپر مناسب برای تمام خودرو های سبک می باشد.
 • باتری اتمی74 آمپر سهند ساخت ایران و یکی از محصولات پرفروش محصول شرکت صبا باتری می باشد.
 • این باتری از نوع MF و بدون نیاز به نگه‌داری می باشد و 12 ولت قدرت دارد و ظرفیت ذخیره‌سازی 100 دقیقه‌ای را نیز دارد.
 • گارانتی: یکساله
 • تکنولوژی: خشک (اتمی)
 • قطب: معکوس
 • نوع: کوتاه

باتری 100 آمپر سهند

 • گارانتی: 6 ماهه
 • تکنولوژی: اسیدی (آبدار)
 • قطب: معکوس
 • نوع: کوتاه
 • مناسب خودرو های سنگین

 باطری سهند 200 آمپر

باتری اسیدی 200 آمپر سهند دارای مشخصات زیر می باشد.

 • گارانتی: 6 ماهه
 • تکنولوژی: اسیدی (آبدار)
 • قطب: معکوس
 • نوع: بلند

لطفا اگر تجربه یا سوالی از این باتری دارید در فرم انتهای صفحه به اشتراک بگذارید. کارشناسان کیان باتری به صورت 24 ساعت و شبانه روزی پاسخ گوی شما عزیزان هستند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

عضو شوید
آگاه شوید
guest
4 نظرات
فید بک نظرسنجی داخل متن
مشاهده تمام نظرات
محمد
محمد
3 سال پیش

سریال روی باطری کجاست

کیان باتری
کیان باتری
در جواب  محمد
3 سال پیش

با سلام
سریال در باتری های صبا معمولا روی باتری پشت دسته ی باتری حک می شود.

رضایی
رضایی
4 سال پیش

سلام من باتری فابریک ماشینم سهند بود. الان میتونم باتری واریان استفاده کنم؟

کیان باتری
کیان باتری
در جواب  رضایی
4 سال پیش

سلام دوست عزیز تمامی برند های صبا باتری کیفیت یکسانی دارند

سبد خرید
اسکرول به بالا
مشاوره رایگان و ثبت سفارش