۴٫۷
(۲۸)

برند سهند به انگلیسی SAHAND  از مارک های گرید A باتری های خودرویی تولید شرکت صباباتری ایران می باشد. باتری سهند دارای نشان استاندارد ایران می باشد. این باتری ها در انواع اسیدی و خشک اتمی در بازار عرضه می شوند.

باتری سهند، محصولی از صبا باتری

سهند باتری سهند تولید صبا باتری
باتری سهند، محصولی از صبا باتری

 

صبا باتری یکی از بزرگترین تولید کنندگان انواع باتری ماشین در خاورمیانه است که  از شهرت زیادی در سراسر ایران برخوردار می باشد. این شرکت با ۴ مجموعه ی صنعتی عظیم افتخار دارد که محصولات و انواع مختلف باتری های خودروئی خود را مطابق استانداردهای بین المللی به بازارهای داخلی و خارجی عرضه نماید.

محصولات تولیدی در شرکت صبا باتری در انواع باتری های اتمی و اسیدی می باشند که مناسب خودرو های سنگین و سبک می باشند.

نمایندگی صبا باتری تولید کننده باطری سهند

saba battery 300x107 باتری سهند تولید صبا باتری
نمایندگی صبا باتری تولید کننده باطری سهند

 

این شرکت با بهره گیری از ماشین آلات پیشرفته ساخت کشورهای تراز اول اروپائی، تکنولوژی برتر و نیز تخصص مهندسان مجرب، هم اکنون فعالیت وسیعی در زمینه تولید انواع باتریهای خودروئی از ۵۵ آمپر ساعت تا ظرفیت ۲۰۰ آمپر ساعت  را دارد.

همچنین این شرکت با تجربه، توان تولید انبوه ( باتریهای سرب اسیدی ) و نیز باتریهای سیلد (بی نیاز از سرویس و مراقبت) ویژه نسل جدید خودروها را با ظرفیت تولید ۵/۱ میلیون دستگاه در سال دارد. واحد کنترل کیفیت این شرکت مجهز به تجهیزات پیشرفته و تیمی با تجربه می باشد.

برند سهند به عنوان محصول جدید صبا باتری، از جمله برندهای عمومی این شرکت محسوب می شود. که در اختیار تمامی توزیع کنندگان باتری در سطح کشور قرار دارد. تکنولوژی ساخت این برند maintenance free (MF) یا بدون نگهداری است.

و همچنین باتری سهند جزو بهترین محصولات صبا باتری از لحاظ قیمت و کیفیت است و صباباتری برای رضایت مشتریان این باطری، ۱۲ ماه گارانتی ارائه می کند.

فیلم معرفی باطری های صبا باتری

 

در این ویدئو، محصولات ایرانی صبا باتری، از جمله باتری سهند را به طور کامل معرفی می کند. تضمین کیفیت محصولات سهند (صبا باتری) مطابق با معیارها و موازین رایج ملی و بین المللی عاملی اطمینان بخش از کیفیت بالای محصولات برای مشتریان و مصرف کنندگان باتری خودرو می باشد و کلیه اصول فنی و استانداردهای لازم طی فرایند تولید به صورت مستمر اعمال می گردد.

باتری سهند صبا باتری

همانطور که در مطالب بالا گفته شد شرکت صبا باتری یک از شرکت های پیشرو در حوزه باتری های خودرو و باتری یو پی اس در ایران می باشد، که با سابقه ۴۰ سال خود، شهرت زیادی را برای خود به ارمغان آورده است. شرکت صبا باتری با استفاده از جدیدترین و به روز ترین امکانات و تکنولوژی ساخت باتری را به کار برده است، تا باتری هایی با ظرفیت بسیار بالا و طول عمر بالا تولید می کنند. صبا باتری برای نشان دادن قدرت و توان خود در تهیه باتری ها، استاندارد های مختلف بین المللی و داخلی زیادی را کسب کرده است. از گواهی های اخذ شده توسط صبا باتری می توان به گواهی استاندارد ملی ایران و استاندار های معتبر در مدل های اروپایی و ژاپنی می توان نام برد.

محصولات صبا باتری موفق به اخذ گواهینامه استاندارد ملی ایران و استاندارد معتبر EN ۵۰۳۴۲ + Aو دو مدل استاندارد اروپایی (EN) و ژاپنی (IIS)  شده اند.

باتری های سهند از نوع باتری های خشک اتمی هستند که از جدید ترین تکنولوژی های روز دنیا می باشد و بازدهی مطلوبی به جهت توان و نگه داری انرژی دارد.

این باتری ها نیاز به مراقبت چندانی ندارند و فقط برای اطلاع از میزان شارژ و دشارژ بودن باتری باید چشمی روی باتری که دارای سه حالت می باشد را بررسی کرد. وقتی که چشمی رنگ سبز را نشان دهد، نشان از شارژ بودن باتری پروتون می باشد. وقتی که رنگ سیاه باشد، نشان از ضعیف شدن باتری دارد و رنگ سفید خراب بودن باتری را نشان می دهد.

 

مشخصات کلی باتری های سهند صبا باتری

سهند باتری 300x300 باتری سهند تولید صبا باتری
مشخصات کلی باتری های سهند صبا باتری
 • باطری سهند را می توان برای خودرو های مختلف سواری با آمپرهای مختلف از ۵۵ آمپر تا ۲۰۰ آمپر تهیه نمود.
 •  آمپراژهای ۵۰ تا ۹۰ آمپر برای خوردروهای سواری و ۹۰ تا ۲۰۰ آمپر برای خودروهای سنگین مورد استفاده قرار می گیرد.
 • باتری هایی که برای خودروهای سواری مورد استفاده قرار می گیرد، از نوع سیلد و maintenance free (MF) یا بدون نگهداری هستند.
 • باطری سهند صبا باتری با توجه به شرایط سخت کاری، چیزی در حدود ۲ سال یا طی مسافت ۴۰۰۰۰ می باشد.
 • برند سهند را می توان با استاندارد های مطابق استاندارد باتری خودرو های تولید شده تهیه نمود.
 • باطری سهند را می توان با طول عمر بسیار بالا و کیفیت بسیار مطلوب و با رنج قیمتی مناسب، نسبت به نمونه های مشابه خارجی تهیه نمود.
 • ویژگی مهم باتری سهند در بازار، تنوع آمپراژ های آن است. آمپراژ های ۵۰، ۵۵، ۶۰ کوتاه، ۶۰ بلند، ۶۶، ۷۴، ۹۰ آمپر از جمله باتری های سیلد است. آمپراژ های ۹۰، ۱۵۰ و ۲۰۰ آمپر از جمله باتری های آبدار است.
 • این باتری دارای قدرت شارژ بسیار بالایی می باشد . و به ندرت توان آن کاهش می یابد.
 • از دیگر نکات مثبت باطری سهند صبا باتری ، تولید آن برای انواع شرایط آب و هوایی می باشد.

 

انواع باطری های سهند صبا باتری

سهند 150 300x231 باتری سهند تولید صبا باتری
باطری آبدار سهند

 

صبا باتری دو نوع باتری تولید می کند: باتری های آبدار (که آب اسید آن ها چک می شود) و باتری های خشک. باتری های خودرویی برند سهند، بین ۵۰ تا ۹۰ آمپر هستند. این باتری ها، اصطلاحا سیلد یا خشک یا اصطلاح اتمیک که عوام به کار می برند، نامیده می شود. در این باتری ها، صفحات در داخل اسید و داخل وان هایی شارژ می شود و این تکنولوژی به عنوان تکنولوژی پیشرو در زمینه تولید باتری محسوب می شود. باتری ۹۰ آمپر سیلد برای سواری ها و ۹۰ آمپر آبدار که برای خودروهای سنگین استفاده می شود.

اصطلاحی که کارخانه صبا باتری برای باتری های آبدار به کار می برد، باتری های صفحه شارژ است، یعنی صفحه قبل از اینکه در مرحله تولید قرار بگیرد شارژ می شود و بعد در باتری قرار می گیرد و سپس آب و اسید به آن اضافه می شود. بنابراین، تکنولوژی ساخت آن یک سطح، قدیمی تر از باتری های MF است. اما برای خودروهای سنگین، این تکنولوژی، بهینه است و در ایران هم کارخانه های تولید کننده برای ۹۰ آمپر و بالاتر به طور قالب از تکنولوژی باتری های آبدار استفاده می کنند، چون ماشین های داخلی نیز با آن هماهنگ است.

گارانتی باتری های سهند

از نظر گارانتی، گارانتی محصولات صبا باتری که سهند هم که از تولیدات صبا باتری است، برای محصولات زیر ۸۰ آمپر ۱۲ ماهه و گارانتی محصولات بالای ۸۰ آمپر ۶ ماهه می باشد.

اما حتما به بررسی شماره سریال ثبت شده بر روی بدنه و برگ ضمانت نامه دقت کنید. در صورت اینکه باتری تقلبی به اسم صبا باتری به شما فروخته شود و شماره سریال ها مطابقتی نداشته باشند، هیچ گونه خدمات پس از فروشی به شما ارائه نخواهد شد.

کیفیت باتری سهند

این باتری از نظر کیفیت، تفاوت چندانی با باتری های واریان که تولید صبا باتری نیز می باشد، ندارد. صبا باتری این برند ها را با کیفیت گرید A در سطح کشور تولید می کند. از لحاظ کیفیت و ویژگی های شارژی باتری سهند، از آخرین تکنولوژی شرکت صبا باتری است که ۶ سال پیش از شرکت آلمان وارد کرده است.

طول عمر باطری سهند

271sahand 12v 300x275 باتری سهند تولید صبا باتری
طول عمر باطری سهند

 

باتوجه به تاریخ تولید باتری خودرو و برند استفاده شده متوسط عمر باطری سهند حدود ۲ سال می باشد. و از نظر کارکرد خودرو تا ۴۰٫۰۰۰ کیلومتر است. بنابراین شما می توانید با خرید باتری ایرانی سهند دو سال تا سه سال از باتری استفاده کنید .

شارژ این باتری ها طبق یک برنامه نموداری ویژه انجام می شود و به همین دلیل طول عمر بالایی دارند.

 

خودرو بعد از دو سال و گذشت ۴۰٫۰۰۰ کیلومتر هنوز استارت می خورد آیا نیازی به تعویض دارد؟

بله توجه داشته باشید که مواد استفاده شده در باتری خودرو مواد شیمیایی است و با گذر زمان تغییر می کند. این مورد برای تمامی باتری ها یکسان است و می تواند به سیستم برقی و شارژر خودروی شما آسیب بزند.

وظیفه باتری در خودرو، نگه‌داری و تأمین و انتقال جریان الکتریکی و انتقال به سایر قطعات الکترونیکی در خودرو است. و از عوامل و دلایل بروز اشکال در باتری می‌توان به تحت شارژ بودن دائم (اوور شارژ overcharge)، عدم استفاده در درازمدت, کارکرده در گرما و سرمای بیش‌ازحد, نقص در عملکرد سیستم برق خودرو, استفاده طولانی در زمان خاموشی خودرو, نامناسب بودن (کج یا لق بودن) جای باتری خودرو اشاره کرد.

 

تاریخ تولید باطری سهند

یکی از مهمترین مسائلی که در هنگام خرید باطری باید حتما مورد توجه قرار گیرد، تاریخ تولید باطری است. باطریهایی که یک سال از تاریخ تولید آنها گذشته باشد عمل سولفاته شدن صفحات آن شروع شده و در صورت استفاده قطعا عمر کمتری نسبت به تاریخ تولید جدید خواهد داشت.

تاریخ تولید هر باطری با یک روش خاص بر روی بدنه باطری هک شده است. بنابراین باتری هایی با جدیدترین تاریخ تولید باتری ها را از کیان باتری بخواهید.

 

قیمت باتری سهند

قیمت باطری سهند در سرتاسر ایران، بعنوان ارزان ترین باتری ایرانی در بازار خرید و فروش باتری خودرو شناخته شده است. باطری سهند محصول کارخانه صبا باتری ایران، با بالاترین کیفیت تولید و عرضه می گردد. کیفیت آن مورد تایید خودرو سازهای ایرانی قرار گرفته است و خودروساز های داخل کشور نیز در خط تولید از باطری سهند استفاده می کنند.

ویژگی منحصر به فرد برند سهند، قیمت آن می باشد. قیمت این باتری به نسبت کیفیت آن جزء ارزانترین و مناسب ترین قیمت باتری برای خودروهای داخلی است.

نکته: قیمت های ذکر شده، با احتساب دریافت باتری داغی فرسوده می باشد.

 

مشخصات فنی باطری سهند با آمپراژ مختلف

برند سهند در آمپراژهای ۵۰ تا ۹۰ آمپر برای خوردروهای سواری و ۹۰ تا ۲۰۰ آمپر برای خودروهای سنگین مورد استفاده قرار می گیرد.

باطری سهند ۶۰ آمپر

 • باتری اتمی ۶۰ آمپر سهند مناسب انواع خودرو های سبک می باشد.
 • این باتری از نوع MF و بدون نیاز به نگه‌داری می باشد و ۱۲ ولت قدرت دارد و ظرفیت ذخیره‌سازی ۹۰ دقیقه‌ای را نیز دارد.
 • گارانتی: یکساله
 • تکنولوژی: خشک (اتمی)
 • قطب: معکوس
 • نوع: کوتاه

 

 باطری سهند ۷۴ آمپر

 • باتری اتمی سهند ۷۴ آمپر مناسب برای تمام خودرو های سبک می باشد.
 • باتری اتمی۷۴ آمپر سهند ساخت ایران و یکی از محصولات پرفروش محصول شرکت صبا باتری می باشد.
 • این باتری از نوع MF و بدون نیاز به نگه‌داری می باشد و ۱۲ ولت قدرت دارد و ظرفیت ذخیره‌سازی ۱۰۰ دقیقه‌ای را نیز دارد.
 • گارانتی: یکساله
 • تکنولوژی: خشک (اتمی)
 • قطب: معکوس
 • نوع: کوتاه

 

باتری ۱۰۰ آمپر سهند

 • گارانتی: ۶ ماهه
 • تکنولوژی: اسیدی (آبدار)
 • قطب: معکوس
 • نوع: کوتاه
 • مناسب خودرو های سنگین

 

 باطری سهند ۲۰۰ آمپر

باتری اسیدی ۲۰۰ آمپر سهند دارای مشخصات زیر می باشد.

 • گارانتی: ۶ ماهه
 • تکنولوژی: اسیدی (آبدار)
 • قطب: معکوس
 • نوع: بلند

 

 

لطفا اگر تجربه یا سوالی از این باتری دارید در فرم انتهای صفحه به اشتراک بگذارید. کارشناسان کیان باتری به صورت ۲۴ ساعت و شبانه روزی پاسخ گوی شما عزیزان هستند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین ۱ تا ۵ ستاره نمره دهید

2
دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه کاربران
1 پاسخ کاربران
0 دنبال کنندگان
 
دیدگاه های در جریان
دیدگاه های داغ
2 دیدگاه نویسنده
  عضو شوید  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
آگاه شوید
رضایی

سلام من باتری فابریک ماشینم سهند بود. الان میتونم باتری واریان استفاده کنم؟

قاسم زاده

سلام دوست عزیز تمامی برند های صبا باتری کیفیت یکسانی دارند

تماس با ما و ثبت سفارش
error: کیان باتری 02188200200