طول عمر باتری

5
(1)

بررسی سطح الکترولیت ، محکم بودن سر باتریها ، تمیز کردن سطوح خورده شده قطب و سر باتری و چک کردن تسمه دینام همه برای نگهداری های پیشگیرانه یک باتری لازم است. تناوب اجرای اقدامات پیشگیرانه بستگی به نوع باتری و شرایط آب و هوایی دارد اما باید حداقل یک بار قبل از شروع سرما و ماهی یک بار در گرما این مراقبت دوره ای انجام شود . اگر سطح الکترولیت در باتری های غیر سیلد پائین است ، تا سطح مشخص شده توسط سازنده باتری (2 میلیمتر بالاتر از سطح صفحات) باتری را از آب مقطر پر کنید . توجه داشته باشید که بیش از اندازه خصوصاً در گرما آن را از آب پر نکنید. زیرا گرما سبب سرریز شدن اسید باتری و خرابی رنگ و نیز اتصالات خودرو می گردد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

عضو شوید
آگاه شوید
guest
2 نظرات
فید بک نظرسنجی داخل متن
مشاهده تمام نظرات
صادق زارع
صادق زارع
3 ماه پیش

چرا طول عمر باتری های agm از باتری های سیلد بیشتر است؟ چرا ما خودمون نمیتونیم از این باتری های خوب داخل کشور تولید کنیم؟

کیان باتری
کیان باتری
در جواب  صادق زارع
2 ماه پیش

با سلام تکنولوژی تولید و متریال مورد استفاده در این نوع باتری ها با باتری های سیلد متفاوت است به همین دلیل دارای قابلیت اطمینان الکتریکی خوبی بوده و نسبت به سایر باتر های طول عمر بیشتری دارد. * با توجه به اینکه باتری های سیلد اسید نیاز به شارژ منظم برای جلوگیری از افزایش سولفات دارند، باتری های AGM کمتر مستعد سولفاته شدن هستند و می توانند مدت زمان طولانی تری در انبار بدون نیاز به شارژ نگهداری شوند. * باتری های ای جی ام به خوبی در دمای های پایین ایستادگی کرده و درصد دشارژ خودبخودی در حالت… خواندن ادامه ...

سبد خرید
اسکرول به بالا
مشاوره رایگان و ثبت سفارش