تاریخ به روز رسانی: جمعه , ۲۸ تیر ۱۳۹۸

شرکت صبا باتری

صبا باتری به انگلیسی ( Saba battery ) از زیر مجموعه های توسط شرکت توسعه منابع انرژی سهامی خاص به شماره ثبت ۸۹۲۳ و شناسه ملی ۱۰۱۰۰۳۷۷۷۳۸ می باشد. بر خلاف تصور جامعه صبا باتری تنها یک برند بوده و شرکت نمی باشد.

کارخانه صبا باتری در کیلومتر ۱۵ اتوبان تهران ساوه در خروجی شاهد شهر واقع شده است. هم اکنون سیدمجید هدایت از سال ۹۶ رئیس هیات مدیره و مدیرعامل توسعه منابع انرژی توان می باشد.

در سال ۱۳۸۵ مالکیت برند صبا باتری از شرکت باتری سازی نیرو به شرکت توسعه منابع انرژی توان تغییر یافته است. ( منبع)

هم اکنون این شرکت در تولید باتری های خودرویی و باطری های صنعتی فعالیت می کند.

saba entrance شرکت صبا باتری

محصولات شرکت صبا باتری

محصولات این شرکت شامل باتری های خوردویی برای خودروهای سبک و سنگین، باتری های سیلد VRLA و باتری های لیتیمی می باشد.

استانداردهای اخذ شده توسط صبا باتری

اخذ گواهینامه استاندارد ملی ایران و تمدید اعتبار ان طی سالیان متوالی برای انواع باتریها ، نشان دهنده اهتمام این شرکت  به خواسته ها و الزامات قانونی می باشد.
صبا باتری در سال ۱۳۸۶ با استقرار مدل تعالی سازمانی مدل  EFQM پروژه های بهبود بسیاری تعریف و اجرا نموده است که این امر منجر به دریافت جایزه ملی کیفیت و جایزه ملی بهره وری و جایزه کیفیت  گروه های تابعه خود طی سالهای ۸۴ الی ۸۶ گردیده است.

پروژه توسعه استارتر با هدف ارتقای کمی و کیفی انواع باتریهای سرب اسیدی خودروئی تعریف شده است . ارتقاء کیفیت تا سطح باتریهای سیلد  MF( بی نیاز از سرویس و مراقبت ) هدف اصلی از اجرای طرح و نیل به تولید ۵/۱ میلیون باتری  MFدر سال هدف دوم از طراحی این پروژه می باشد .

در این طرح به منظور دستیابی به اهداف مشروحه فوق از پیشرفته ترین تجهیزات و ماشین الات صنایع باتریسازی در جهان استفاده شده است که با مد نظر قراردادن استانداردهای معتبر اروپایی ضمن تولید با کیفیت بالا و نیز طول عمر بیشتر محصولات تولیدی ، تامین کننده کلیه نیازهای الکتریکی انواع خودروهای نسل جدید می باشند.

کلیه محصولات ملزم به رعایت استاندارد معتبر  EN 50342 + Aمی باشند که مخصوص باتریهای سیلد است.

محصولات توسعه استارتر در تبعیت از دو مدل استاندارد اروپایی ( EN ) و ژاپنی ( IIS ) بطور کامل تامین کننده نیاز باتری استارتر برای خودروهای ساخته شده بر اساس استانداردهای مذکور می باشد . بر این اساس باتریهای L1 , L2 , L3 , & L5  بر اساس استاندارد اروپائی و باتریهای  NS60, 55D23 بر اساس استاندارد ژاپن در فاز نخست این طرح تولید میگردند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین ۱ تا ۵ ستاره نمره دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما و سفارش باتری
error: Content is protected !!