خالی شدن باتری ماشین

4.5
(24)

خالی شدن باتری ماشین، یکی از رایج ترین اتفاقات ناخوشایند برای هر راننده ای است که باعث می شود نتوانید به موقع سرکار بروید یا کارهای خود را سریع تر انجام دهید. این مقاله به شما کمک می کند علت خالی شدن باتری ماشین را بدانید، در این صورت خیلی سریع تر می توانید منشاء این مشکل را برطرف کنید.

راستی در صورت بروز چه علائمی باید به بررسی باتری خودرو بپردازیم؟ و چگونه تشخیص دهیم که باتری خودرو خالی شده است؟ چرا باتری خودرو خالی می شود؟

در این مقاله به علل خالی شدن باتری ماشین و علائم و نحوه تشخیص آن خواهیم پرداخت.

علائم و دلایل خالی شدن باتری ماشین
علائم و دلایل خالی شدن باتری ماشین

   خالی شدن ناگهانی باتری خودرو

  کاهش سرعت موتور و خاموشی ناگهانی چراغها و صداهایی مثل کلیک با موس می تواند از نشانه های خالی شدن ناگهانی باتری باشد.

  گاهی پیش می آید که باتری خودروی شما به صورت ناگهانی خالی می شود. اگر برای اولین بار با چنین مشکلی مواجه شوید احتمالا به فکر تعویض باتری با یک نمونه جدید می افتید، اما در صورت بروز مشکل تعویض باتری بهترین راه نیست. در ادامه با بررسی دلایل ناگهانی خالی شدن باتری خودرو در سپندخودرو همراه ما باشید.

  دلایل خالی شدن باتری خودرو را به طور کلی می توانیم در سه مورد اصلی خلاصه کنیم:

  • وجود مشکل ذاتی در خود باتری
  • وجود مشکل در سیستم سیم کشی خودرو
  • اشتباهاتی که خود راننده مرتکب می شود

  با این تفاسیر می توان گفت که بسیاری از مشکلاتی که برای باتری به وجود می آید به سادگی قابل رفع هستند و نیازی به تعویض یا مراجعه به تعمیرگاه ندارند. بیشتر افراد زمانی متوجه ایراد باتری می شوند که خودرو خاموش است و قصد روشن کردن آن را دارند. اما گاهی خالی شدن باتری در حین حرکت خودرو نیز اتفاق می افتد.

   دلایل خالی شدن باتری ماشین

   دلایل خالی شدن باتری ماشین
  علت خالی شدن باتری ماشین

   تشخیص علت خالی شدن باتری خودرو، می تواند شما را در افزایش عمر باتری کمک کند.ولی وقتی باتری به صورت مدام دچار نقص می شود زیاد به دنبال بررسی و تعمیر نباشید، چرا که باتری خودرو به احتمال بسیار زیادی خراب شده و نیاز به تعویض دارد. اما در بیشتر مواقع خراب شدن باتری به دلیل خوردگی و یا اتصالات غیر اصولی نیز هست. شرایط دمایی نیز می تواند تاثیر مستقیمی در عمر باتری و نحوه عملکرد آن داشته باشد.در ادامه دلایل دیگری که به سرعت در عمر باتری خودرو تاثیر دارند را معرفی خواهیم کرد.

   1.  روشن ماندن چراغ و تجهیزات برقی خودرو

    یکی از شایع ترین دلایل خرابی باتری که هرکسی ممکن است تجربه کرده باشد، روشن ماندن چراغ هاست. حتی روشن ماندن طولانی مدت چراغ سقفی داخل کابین نیز می تواند به راحتی باعث خالی شدن باتری خودرویتان شود.
    پس همیشه در هنگام ترک ماشین به بررسی چراغ های خودرو بپردازید که چراغی روشن نمانده باشد. در خودروهای جدید که دارای فناوری چراغ بدرقه هستند، در صورتیکه سیستم دچار نقص شده باشد فرایند خالی شدن باتری خودرو با سرعت بیشتری اتفاق خواهد افتاد.

   2. کهنه شدن باتری ماشین

    هر باتری و منبع تغذیه ای که به خوبی نگهداری نشود و یا قدیمی شده باشد به مراتب شارژ کمتری در مقایسه با روزهای اولیه خود نگهداری می کند و این موضوع فقط محدود به باتری خودروها نیست.
    حتی کوچکترین مشکلات در سیستم برق کشی خودرو، مانند برق کشی برای دزدگیر می تواند باعث خالی شدن یک باتری معیوب شود. باتری های کهنه و قدیمی را باید تعویض کرد. همچنین باتری نباید در معرض یخ زدگی قرار بگیرد.

   3. اکسید شدن اتصالات باتری

    اگر اتصالات قلعی باتری نیز دارای پوسیدگی بوده و یا اکسید شده باشند علاوه بر اینکه باعث می شوند برق رسانی به خودرو به خوبی انجام نشود، در حین فرایند شارژ نیز به خوبی عمل نکرده و باعث معیوب شدن باتری می شوند.

   4. مشکلات برق کشی خودرو

    همیشه خودروسازان تاکید دارند که اگر امور برق کشی و یا نصب خدماتی مانند دزدگیر و یا سیستم پخش توسط افرادی به غیر از نمایندگی های مجاز انجام شود، در صورت بروز مشکل مورد پوشش گارانتی نخواهد بود. کوچکترین مشکلات در سیستم برق خودرو که از آن با اصطلاح برق دزدی یاد می کنیم به زودی باعث بروز مشکل در خودرو می شوند. بررسی چنین مشکلی کار دشواری است و فقط به کمک افراد متخصص قابل انجام است اما در صورت بروز مشکل برای باتری می توانید به این دلیل هم توجه داشته باشید.

   5. دمای خیلی سرد یا گرم

    باتری ها در دماهای بسیار سرد یا بسیار گرم به زودی دچار آسیب می شوند. هوای بیش از حد سرد و یا بیش از حد گرم تاثیر مستقیمی در مایع الکترولیت موجود در باتری دارند که باعث می شود باتری به خوبی شارز نشود و کارایی خود را از دست بدهد.

   6. مشکل در سیستم شارژ باتری ماشین

    گاهی پیش می آید که باتری خودرو در حین حرکت و وقتی که روشن است خالی می شود. در چنین شرایطی مسلما مشکل از دینام خودروی شماست که شارژ باتری به صورت کامل صورت نمی گیرد.
    برای بررسی این مشکل بهتر است ابتدا تسمه دینام را برای مشکلات احتمالی چک کنید و سپس به دنبال وجود مشکل در خود دینام باشید.

   7. خرابی دیودهای دینام

    دینام خراب  می تواند باعث تخلیه باتری شود. دینام سالم  اجازه می دهد جریان برق فقط در یک جهت حرکت کند، اما در نوع ناسالم جریان برق در جهت عکس میشود و پس از خاموش شدن موتور ماشین هم مدار باز بوده و باعث خالی شدن باتری ماشین می گردد.

   تشخیص خالی شدن باتری ماشین

   قبل از هرچیزی برای تشخیص میزان مصرف باتری و علت خالی شدن باتری ماشین تمامی وسایلی که با باتری ماشین کار میکنند را قطع کنید. بسیاری از ماشین ها حتی در مزان خاموش بودن سوییچ هم باتری مصرف میکنند. رادیو، دزدگیر، حافظه داخلی زمان موتور و ساعت از تجهیزاتی هستند که باتری ماشین را استفاده میکنند اما این میزان استفاده به اندازه حداکثر 15 میلی آمپر است.

   هرگونه کابلی مانند شارژر گوشی و یا جی پی اس را که به سوکت فندکی ماشین متصل کرده اید، جدا کنید. حتی اگر دستگاهی به این کابل ها متصل نباشد در حد چند میلی آمپر مصرف می کنند. همچنین اگر سیستم صوتی و دستگاه آمپلی فایر دارید، آن ها را نیز از مدار خارج کنید. فیوز ها را نیز بکشید. چرا که ممکن است به جای خاموشی کامل در حالت آماده به کار باشد.

   برای شروع ابتدا آمپرسنج را به شکل سری در مدار اتصال به زمینِ باتری نصب کرده و آن را روی بیشترین ظرفیت یعنی حدود 10 تا 20 آمپر قرار دهید.
   تذکر: انجام هر کار احمقانه ای مانند روشن کردن ماشین و یا روشن کردن چراغ های جلو و یا هر کار دیگری که بیش از ظرفیت آمپرسنج، برق بکشد، باعث سوختن فیوز خواهد شد.

   زمانی که متوجه شدید جریانی که در آمپرسنج می خوانید، در بازه ی مناسب قرار دارد، به تدریج درجه ی آمپرسنج را کم کرده تا به حدود 2 آمپر یا 200 میلی آمپر برسید. در این حالت شما جریان مصرفی توسط اجزای کوچک و کم مصرف ماشین را مشاهده می کنید که چیزی حدود 10 میلی آمپر است.

   بعضی از اجزای ماشین مانند دزدگیر و بعضی چراغ های خودکار، تا حدود 20 دقیقه بعد از خاموش شدن همچنان مصرف قابل توجهی دارند. بنابراین اگر جریان بالایی در آمپرسنج قرائت می کنید، چند دقیقه صبر کرده و سپس دوباره امتحان کنید تا ببینید که جریان کاهش پیدا کرده است یا خیر.

   علائم خالی شدن باتری خودرو

   علائم خالی شدن باتری ماشین
   علائم خالی شدن باتری ماشین

   عیب یابی و رفع مشکل مصرف باتری

   اگر بعد از اندازه گیری جریان باتری متوجه شدید که جریان مصرفی بیش از حد معمول است ماشین شما به اصطلاح برق دزدی دارد و باید محل آن را پیدا کنید.

   اگر منشا آن را پیدا نمیکنید باید مرحله به مرحله یش بروید و فیوزها را یکی یکی از ماشین خارج و بررسی کنید و سپس در محل مخصوص خود قرار دهید.

   جریان اضافی خارج شده از باتری ممکن است برایند چندین جریان خروجی خفیف باشد که به تنهایی ضرری برای باتری ندارند اما در حال هدر رفتن جریان باتری هستند.

   برای پیدا کردن دستگاهی که برق دزدی دارد، ابتدا کابل اتصال به زمین باتری را مجدداً متصل کنید. مطمئن شوید که کابل های باتری نیز به درستی سر جایشان قرار گرفته اند و انبرک انتهای کابل ها به خوبی با پایانه های باتری اتصال برقرار کرده است. سپس فیوز مربوطه را که در مرحله ی قبل پیدا کردید خارج کرده و دو سر آمپرسنج را به دوسر فیوز متصل کنید.

   در ادامه، به ترتیب و تک به تک، هر یک از دستگاه ها یا اجزا را از مدار خارج کرده و هر بار جریان آمپرسنج را چک کنید. زمانی که عدد روی آمپرسنج کاهش پیدا کرد، دستگاه مورد نظر را پیدا کرده اید.

   این مشکل ممکن است برای هرکدام از تجهیزات اضافی ماشین باشد اما احتمال آن برای  تجهیزاتی مانند دزدگیر ماشین، سیستم صوتی ماشین و سوئیچ های مجاورتی بیشتر است.

   تست باتری

   تست خالی شدن باطری خودرو
   تست خالی شدن باطری خودرو

   اگر تمامی چراغ‌ها را چک کردید و همه‌چیز درست کار می‌کرد، باید خود باتری را تست کنید. ابتدا باید اتصالات را چک کنید و مطمئن شوید همگی به‌درستی و محکم سر جای خود هستند. در باتری‌های قدیمی، باید سطح آب باتری را نیز چک کنید و در صورت نیاز، به آب آن اضافه کنید.

   برای تست آب باتری، یک دستگاه ارزان‌قیمت به‌نام هیدرومتر وجود دارد که کارکردن با آن آسان است و به‌راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید. اگر پس از شارژ کامل باتری، یک یا دو عدد از سلول‌های آن عدد پایینی را نشان دهند، باید باتری را تعویض کنید.

   راه دیگر تست خودرو، استفاده از دستگاه تستر (Tester) است. این دستگاه قیمت بالایی دارد و خرید آن برای مصرف‌کنندگان به‌صرفه نیست؛ ولی باتری‌ساز‌ها آن را دارند و می‌توانید برای تست باتری به آن‌ها مراجعه کنید.

   این دستگاه، به‌صورت مجازی باری را روی باتری قرار می‌دهد و شما می‌توانید ولتاژ باتری را در حالت عادی و زیر بار ببینید. معمولا تست باتری با این دستگاه، به‌صورت رایگان یا با هزینه‌ی ناچیز انجام می‌شود.

   اگر خودتان این دستگاه را تهیه کرده‌اید و می‌خواهید در منزل باتری را تست کنید، بهتر است حتما دستکش و لوازم ایمنی بپوشید؛ چون گاهی باتری‌های معیوب در هنگام تست منفجر می‌شوند.

   سولفاته‌شدن سر باتری‌ها

   سولفات بستن سر باتری باعث خالی شدن آن می شود
   سولفات بستن علت خالی شدن باتری

   هنگام بازدید باتری ممکن است متوجه سولفاته‌شدن و جرم‌بستن در ناحیه‌ی سرباتری‌ها شوید. ممکن است این سولفاته‌شدن در حدی باشد که با چشم دیده نشود؛ ولی معمولا شدت آن بالا است و جرمی به رنگ آبی، سفید یا سبز را مشاهده خواهید کرد.

   وجود سولفات و جرم در سرباتری‌ها هم می‌تواند از شارژ شدن صحیح باتری جلوگیری کند و هم نمی‌گذارد در هنگام استارت، برق کافی به استارتر برسد و به‌همین‌خاطر ممکن است خودرو روشن نشود.

   پاک‌کردن سولفات

   برای پاک کردن سولفات باتری می‌توانید از آب، جوش شیرین و یک برس سخت استفاده کنید. هنگام کار کردن با جوش شیرین نیز بهتر است احتیاط کنید؛ این ماده نباید وارد سلول‌های باتری شود. در بیشتر مواقع، سولفات‌ها تنها با آب جوش و یک برس سخت پاک می‌شوند.

   اگر سولفات‌ها خیلی سفت باشند، برای پاک‌کردن آن از روی قطب‌های باتری می‌توانید از سمباده استفاده کنید. درصورتی‌که از سمباده برای پاک کردن سرباتری‌ها استفاده کنید، سطح آن‌ها بسیار صاف و شفاف می‌شود و این بهترین حالت ممکن برای انتقال جریان برق است.

   سپس باید سر باتری‌ها را محکم و درست ببندید. گاهی می‌بینید ایراد خودرو تنها به‌خاطر شل‌بودن این اتصالات است. در بعضی خودروها، نصب سرباتری‌ها کمی مشکل است و ممکن است به کمک یک متخصص نیاز پیدا کنید.

   بررسی اتصالی

   اگر باتری خودروی شما مدام خالی می‌شود، باید به‌سراغ سیستم برق بروید. ممکن است برق خودرو از جایی مثل قفل در‌ها یا سوئیچ اتصالی کرده باشد و باتری خالی شود. مدار چراغ‌ها نیز می‌تواند باعث بروز این مشکل شود.

   برای پیدا کردن اتصالی در سیستم برق باید از دستگاهی به‌نام مولتی‌متر استفاده کنید. برای این کار، باید مولتی‌متر را در حداکثر آمپر خود قرار دهید. برخی نیز برای این کار از لامپ تست استفاده می‌کنند که قیمت پایین‌تری نسبت‌به مولتی‌متر دارد.

   بسیاری از چراغ‌هایی که درون خودرو قرار دارند، طوری طراحی شده‌اند که به‌صورت خودکار خاموش می‌شوند. حال، بروز مشکل در سیستم برق خودرو می‌تواند باعث روشن ماندن آن‌ها و خالی شدن باتری شود. اگر باتری خودرو در زمستان نیز دچار افت کارایی می‌شود، می‌توانید یک دستگاه جامپر خریداری کنید تا درصورت روشن نشدن خودرو، آن را به باتری وصل کنید.

   10 روش جلوگیری از خالی شدن،خرابی و خوابیدن باتری ماشین

   • جهت جلوگیری از خراب شدن باتری ماشین آن را خنک نگه دارید!

   همیشه سعی کنید از قرار دادن ماشین خود در گرما جلوگیری کنید و آن را تا حد امکان در جای خنک قرار دهید . این کار مانع از خخالی شدن باتری ماشین می شود.

   خالی شدن ناگهانی باتری
   خالی شدن باتری ماشین
   • مدت زمان تخلیه شارژ باتری ماشین خود را کاهش دهید!

    در ماشینهای امروزی انواع سیستم های پخش صوتی و  کامپیوترهای داخلی و غیره که باتری مصرف می کنند میتوانند از عوامل خالی شدن ناگهانی باتری خوودرو شوند. در صورت امکان استفاده از این وسایل را به حداقل برسانید.

   خالی شدن ناگهانی باتری
   خالی شدن ناگهانی باتری خودرو
   • برای جلوگیری از خوابیدن باتری ماشین، آن را تمیز نگه دارید!

    کثیف شدن باتری و جمع شدن گرد و خاک روی آن برای مدت طولانی باعث  افزایش دمای باتری و در نتیجه خوابیدن آآن می شود . به طور مرتب باید با دستمالی آن را پاک کرده و تمیز نگه دارید.

   خالی شدن ناگهانی باتری
   خالی شدن ناگهانی باتری خودرو
   • جلوگیری از خوابیدن باتری ماشین با افزایش مدت زمان رانندگی

   یکی از دلایل خالی شدن ناگهانی باتری توقف های زیاد و مسیرهای کوتاه است که فرصت شارژ شدن مجدد را به باتری نمی دهد.

   خالی شدن ناگهانی باتری
   خالی شدن ناگهانی باتری خودرو
   • روشن نکردن طولانی خودرو و آغاز مشکل خالی شدن باتری ماشین

   روشن نکردن طولانی مدت ماشین باعث خوابیدن و خالی شدن شارژ خودرو می شود . قرار دادن ماشین در کنار آسانسور نیز باعث خالی شدن زود هنگام باتری می گردد.

   خالی شدن ناگهانی باتری
   خالی شدن ناگهانی باتری خودرو

   با باتری خالی خودرو چه کنیم؟

   باطری ماشین خالی شده چه کنیم؟
   باتری ماشین خالی شده چه کنیم؟

   اولین کاری که باید کرد، بررسی اتصالات باتری است. قبل از اینکه به باتری و اجزای اطراف آن دست بزنید، یک جفت دستکش قدیمی پیدا کنید. البته لمس سر باتری با دست شما را دچار شوک نمی کند زیرا جریان باتری تنها 12 تا 14 ولت است.

   با این حال اگر سر باتری را با یک شی فلزی لمس کنید و آن شی با هرکدام از قسمت های فلزی خودرو تماس پیدا کند، یک جرقه شدید ایجاد می شود که می تواند موجب آسیب دیدن خودتان یا مشتعل کردن گاز هیدروژن و انفجار شود.

   به همین خاطر اگر قصد دارید اینکار را خودتان انجام دهید باید توانایی اینکار را داشته باشید و تمام نکات ایمنی را رعایت کنید. درغیراین صورت بهتر است از یک متخصص کمک بخواهید.

   اگر قصد دارید خودتان اینکار را انجام دهید می توانید از روش های زیر استفاده کنید.

   بعد از رعایت نکات ایمنی، دو سر باتری را بکشید تا مطمئن شوید اتصالات باتری ایراد ندارد. اینکار را با فشار زیاد انجام ندهید تا باتری آسیب نبیند. اگر متوجه شدید که سر باتری شل شده است با کمی جابجا کردن آن می توانید اتصال کافی برای استارت خوردن ماشین را فراهم کنید.

   اگر بازهم نتوانستید استارت بزنید یا باید جامپ استارت (روشن کردن ماشینی که باطری آن خراب است از راه وصل کردن باطری ماشین دیگر به آن) کنید یا باتری را با استفاده از یک منبع خارجی دوباره شارژ کنید.

   جامپ استارت کردن باتری خالی شده خودرو

   راه حل باتری خالی خودرو
   راه حل باتری خالی خودرو

   چندین روش مختلف برای راه انداختن یا جامپ استارت کردن یک ماشی با باتری خالی وجود دارد.اصلطلاحا به این عمل باتری به باتری کردن ماشین، نیز گفته می شود. که از یک خودروی دیگر استفاده کنید و باتری آن خودرو را با کابل های جامپر به باتری خالی خودتان وصل کنید. وقتی می خواهید ماشین تان را با استفاده از یک باتری ماشین دیگری راه بیاندازید حتماً باید از کابل های با کیفیت استفاده کنید. استفاده از کابل های ارزان و نازک نمی گذارد آمپراژ کافی از آن عبور کند.

   علاوه براین، ممکن است در حین استفاده به شدت شکننده و داغ شوند که این امر می تواند باعث سوختگی و در موارد نادر آتش سوزی شود.

   در هر دو سر یکی از سیم های کابل های تقویت کننده یک انبر سیاه قرار دارد و یک انبر رنگی هم (معمولاً قرمز یا زرد) در هر سر کابل دیگر قرار دارد. وقتی گیره های کابل را به یک باتری وصل می کنید، باید دقت کنید که گیره مثبت (رنگی) را به سر مثبت و گیره سیاه را به سر منفی وصل کنید.

   نکته: هنگام جامپ استارت کردن، راهنمای سازنده هر دو خودرو را بررسی کنید. در برخی از خودروها، سازنده تحت هیچ شرایطی جامپ استارت را توصیه نمی کند. در برخی از خودروها هم باید مراحل خاصی را قبل از جامپ استارت انجام داد؛ مثل جداکردن یک فیوز خاص قبل از شروع کار.

   بی توجهی به راهنمایی های سازنده خودرو ممکن است به قطعات خودرو آسیب جدی برساند. اگر روش جامپ استارت کردن در هرکدام از دو خودرو با مراحل زیر فرق داشت، باید از راهنمای سازنده استفاده کنید.

   برای استفاده از باتری یک خودروی دیگر برای راه انداختن ماشین، مراحل زیر را دنبال کنید.

   مراحل احیا باتری خالی شده خودرو

   نحوه شارژ باتری خالی ماشین
   نحوه شارژ باتری خالی ماشین
   • جلوی ماشین را تاجاییکه می توانید به جلوی خودرویی که استارت نمی زند، نزدیک کنید. مطمئن شوید که خودروها به هم نچسبیده اند. 
   • هر دو ماشین را خاموش کنید و کاپوت را باز کنید.
   • از یک عینک مناسب برای محافظت چشم هایتان استفاده کنید.
   • گیره های مثبت (رنگی) کابل را به سر مثبت هر دوباتری وصل کنید.
   • مطمئن شوید که سر مثبت دو باتری را با دوطرف مشابه کابل به هم وصل کرده اید (گیره دو سر کابل باید همرنگ باشند).
   • سپس گیره منفی (سیاه) را به سر منفی باتری پر وصل کنید (در این مرحله نباید جرقه ای مشاهده کنید).
   • این مرحله مهم است. نباید گیره باقی مانده را به باتری خودرویی که روشن نمی شود وصل کنید.
   • در خودروی خراب جایی دور از باتری را پیدا کنید که گیره منفی دیگر را به آن وصل کنید، روی بلوک موتور یا یک پایه فلزی که مستقیماً به موتور وصل شده است. احتمالاً در این مرحله یک جرقه ایجاد می شود. اما اگر جرقه بزرگ بود یا چیزی را خوب وصل نکرده اید یا باتری ایراد دارد که در این صورت تا قبل از تعویض باتری نمی توانید جامپ استارت کنید.
   • بعد از اینکه کابل ها را وصل کردید؛ باید سعی کنید با ماشین خراب استارت بزنید. اگر تنها ایراد خودروی شما خالی بودن باتری باشد، خودرو باید بلافاصله روشن شود.
   • اگر هنوز نمی توانید درست استارت بزنید، ابتدا کابل منفی را از ماشین خراب جدا کنید و سپس مطمئن شوید که سایر گیره های کابل به خوبی وصل شده اند. حالا دوباره گیره منفی را به بلوک موتور ماشین خراب وصل کنید و دوباره استارت بزنید. 
   • اگر کابل ها شروع به داغ شدن کردند، بلافاصله آنها را جدا کنید؛ کابلی که انتخاب کرده اید برای اینکار مناسب نیست.
   • وقتی ماشین خراب روشن شد، اول کابل منفی را از بلوک موتور ماشین خراب جدا کنید و بعد کابل منفی را از ماشین دیگر جدا کنید.
   • در آخر هم کابل مثبت را از هر دو ماشین جدا کنید و کاپوت را ببندید. 
   • اگر مطمئن هستید که باتری خودرو در اثر فراموشکاری خالی نشده با یک مکانیک مشورت کنید تا ایراد باتری مشخص شود.

   نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

   بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

   عضو شوید
   آگاه شوید
   guest
   8 نظرات
   قدیمی ترین
   جدیدترین بیشترین رای
   فید بک نظرسنجی داخل متن
   مشاهده تمام نظرات
   علی
   علی
   4 سال پیش

   آقا دمتون گرم استفاده کردیم

   زهرا
   زهرا
   3 سال پیش

   سلام علت خالی شدن باتری ماشین رو میفرمایید؟

   کیان باتری
   کیان باتری
   در جواب  زهرا
   3 سال پیش

   با سلام از جمله مواردی که باعث خالی شدن باتری خودروی شما می شود: 1. اشتباهات انسانی صرف نظر از اینکه چقدر در کنترل موارد پس از رانندگی جدی و دقیق باشید، همواره احتمال این وجود دارد که موردی را به طور سهوی فراموش کرده باشید. شاید فراموش کرده باشید چراغ جلوی ماشین را خاموش کنید و یا درب کاپوت را کاملا نبسته باشید. همچنین امکان دارد چراغ داخل کابین اتومبیل را هنگام خارج شدن از آن خاموش نکرده باشید. اینها موارد از اشتباهات انسانیست که سهوا روی می دهد. مشکل اینجاست که این موارد، برای کارکرد از انرژی الکتریکی… خواندن ادامه ...

   سعید
   سعید
   1 سال پیش

   عالی دمتون گرم

   کیان باتری
   کیان باتری
   در جواب  سعید
   1 سال پیش

   با سلام
   درود بر شما، سپاسگذاریم
   بسیار خوشحالیم که مطالب موجود در این شماره مقاله برای شما مفید واقع شده و رضایت شما را جلب نموده است.

   اسماعیل رسا
   اسماعیل رسا
   2 ماه پیش

   ما یه باتری سیلد داشتیم که تخلیه شده بود و ما اومدیم دوباره احیا کردیمش حالا این باتری رو تا چند وقت می تونیم استفاده کنیم؟

   تکتم علی آبادی
   تکتم علی آبادی
   2 ماه پیش

   آِا علاوه بر مشکلات فنی که بیان کردید، اشتباهات رایج انسان هم سبب تخلیه باتری می شوند؟

   سبد خرید
   اسکرول به بالا
   مشاوره رایگان و ثبت سفارش