تشخیص باتری مناسب ماشین

4.5
(20)

تشخیص باتری مناسب ماشین به دو عامل سایز مناسب باتری برای خودروتان و نوع باتری مناسب خودروتان بستگی دارد.

هنگامی که باتری خودروتان خراب شده و دیگر قابل استفاده نیست و مجبور به تعویض آن هستید باید سایز و اندازه باتری مناسب خودرو را بدانید. سایز باتری مناسب را سایز گروه یا gropsize  هم میدانند و از راه های زیر قابل تشخیص است.

روش های تشخیص اندازه سایز باتری ماشین

    • قبل از هرچیزی می توان به دفترچه راهنمای خودرو خریداری شده مراجع کرد. در این دفترچه تمامی اطلاعات لازم در مورد درج شده. به دنبال سایز گروه که از حروف و اعداد تشکیل شده بگردید.
    • از مکانیک ها یا فروشنده های باتری خودرو کمک بگیرید. میتوان به آنها به صورت حضوری مراجعه کنید و یا یا آنها تماس بگیرید و با اعلام نام ماشین و مدل و سال آن باتری مناسب را به شما معرفی کنند.
    • اگر باتری خودروتان باتری فابریک و نصب شده توسط کارخانه است لیبل روی آن را مشاهده کنید. معمولا اطلاعاتی مانند سایز گروه و مدت زمان گارانتی بر روی آن درج شده است.
    • از فروشندگان یا نمایندگانی که با مدل ماشین شما آشنا هستند کمک بگیرید.

اگر از گروه باتری اشتباه استفاده کنید چه می شود؟

بسیار مهم است که از گروه باتری صحیح برای خودرو خود استفاده کنید. این موضوع می تواند گیج کننده باشد زیرا برخی از اندازه های گروه از عرض و طول یکسانی برخوردار اند اما دارای ارتفاع متفاوتی هستند. اگر باتری با اندازه اشتباه خریداری کنید، باتری به طور صحیح در سینی باتری یا در محفظه نگهدارنده باتری خودرو شما قرار نمی گیرد. همچنین ممکن است الکترود باتری با کاپوت خودرو شما که فلزی است تماس برقرار کند. این مشکل می تواند منجر به ایجاد جرقه یا خالی شدن انرژی الکتریکی باتری شود. حتی در برخی موارد این مسئله می توان منجر به ایجاد حریق و آتش گرفتگی وسیله نقلیه شود. باتری هایی که سر جای کاملا محکم نشده اند ممکن است به اطراف حرکت کرده و با سایر قطعات موتور خودرو برخورد کنند.

علاوه بر تشخیص اندازه مناسب باتری باید نوع باتری ماشین خود را هم تشخیص دهید. باتری ماشین به دو نوع باتری

  • باتری های اسیدی
  • باتری سیلد یا خشک

تقسیم میشوند که در مقاله انواع باتری ماشین آن را به صورت جامع بررسی کردیم

اما راحت ترین راه این است که با کیان باتری تماس بگیرید و به صورت تلفنی از مدل مناسب باتری ماشینتان و سایر خدمات فنی مطلع شوید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

عضو شوید
آگاه شوید
guest
0 نظرات
فید بک نظرسنجی داخل متن
مشاهده تمام نظرات
سبد خرید
اسکرول به بالا
مشاوره رایگان و ثبت سفارش