باتری Nova نوا محصول شرکت گلوبال

4.8
(28)

باتری نوا به انگلیسی Nova از تولیدات شرکت Sebang Global battery Co می باشد شرکتی که در شناخته شدن صنعت باتری کره در جهان تاثیر به سزایی داشت. شرکت گلوبال تولید کننده ی باتری نوا یکی از قدیمی ترین و در عین حال بزرگترین تولید کنندگان باطری می باشد و به علت مناسب بودن قیمت محصولات آن، در ایران طرفداران زیادی دارد.

این برند از نوع باتری های سرب کلسیمی Calcium Battery می باشد. و اطلاعات برچسب روی آن : Super Battery , NOVA Green Energy Power نوشته شده است. و باتری های رده خودروهای سبک آن (سواری، ون، وانت ) از نوع Maintenance Free می باشد و نیاز به تعویض آب باتری ندارد.

باطری نوا ماشین
باطری نوا ماشین

معرفی شرکت سازنده باتری نوا (گلوبال)

یکی از شرکت‌های صنعتی که نقش به سزایی در شناخته شدن صنعت باطری کره ای در جهان را داشت، شرکت گلوبال باتری است. بیش از نیم قرن (یعنی از سال 1952)  از تشکیل این کمپانی میگذرد و آن‌ها همواره در مسیر نوآوری و به روزرسانی محصولات خود در تلاش بوده اند.

نمایندگی باطری نوا گلوبال

 متاسفانه از سال 2010 کیفیت این محصولات اندکی پایین تر از سطح انتظار ظاهر شد ولی به دلیل قیمت مقرون به صرفه، می‌شد از آن چشم پوشید. گلوبال باطری هنوز طرفداران بسیاری در ایران دارد. به هرحال رشد این کمپانی صرفاً به دلیل یک نماینده برای باتری‌های کره‌ای نبود. امروزه Global  باتری جزو 5 برند موفق در صادرات محصولات خودرو است که در 130 کشور به عنوان یک صادر کننده جهانی باتری خودرو شناخته می‌شود.

در عرصه‌ی رقابتی هدف گلوبال باتری رفتن به صدر جدول باتری های کره ای و باقی ماندن و پیشرفت کردن بین 5برند باتری برتر جهانی است.

معرفی محصولات شرکت سی بنگ گلوبال  (نوا)

دامنه‌ی محصولات این کمپانی بسیار گسترده است و از باتری خودروهای سواری گرفته تا باطری‌های صنعتی مثل Ni-MH را شامل می‌شود. گلوبال باطری در کنار فعالیت های خود به مسائل محیط زیستی و آینده‌ی زمین نیز توجه کرده و تلاش می‌کند تا باتری های استاندارد و با کمترین آسیب و آلودگی برای کره‌ی زمین تولید کند.

شعار شرکت Sebang Global این است: “آینده چیزی نیست که خودبه‌خود می‌آید، بلکه آینده چیزی‌ست که ما آن را میسازیم.”

باتری‌های سیلد یا همان باتری اتمی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که دیگر لزومی به انجام اقداماتی همچون اضافه کردن آب به داخل باتری نیست. کلیه باتری های متعلق به این کمپانی مزایای زیر را دارند. باتری Nova نیز یکی از برندهای شرکت گلوبال می باشد که دارای نامی آشنا و از خصوصیات آن موارد زیر است.

 • عدم نیاز به نگهداری
 • در ضمن این باتری‌ها در زمان شارژ شدن مقدار اندکی گاز در ولتاژ معمولی آزاد می کنند که به سبب آن میزان کاهش آب در این باتری‌ها بسیار پایین است. و در نتیجه نسبت به باطری‌های معمولی طول عمر بیشتری دارند.
 • ایمنی بالا بعلت جدار مقاوم به نفوذ جرقه
 • استارت مطمئن
 • عملکرد الکتریکی مطمئن
 • حداقل افت شارژ

کیفیت باطری نوا

مشخصات باتری Nova
مشخصات باتری Nova

نکته: تمامی باتری های ساخت شرکت گلوبال از لحاظ کیفیت هیچ گونه تفاوتی با یکدیگر ندارند.

 • باطری کلسیومی با عملکرد بالای خود توسط تکنولوژی آلیاژی خاصی باعث افزایش طول عمر باطری و کاهش میزان اسید و تخلیه خودبخودی باطری میگردد. 
 • امنیت و دوام بالایی دارد و باعث کاهش مصرف آب توسط جداسازی اسید و هوا می شود.
 • داشتن سوپاپ نماینگر شارژ باطری
 • دستگیره مخصوص جهت حمل آسانتر باطری در انبار و فروشگاه
 • مقاومت بالا در برابر لرزش. داخل دیواره های آن صفحات نگهدارنده ای مقاومی تعبیه شده که در شرایط بد جاده ای از لرزش جلوگیری می کنند.
 • مقاومت بالای قطب ها. استفاده از تکنولوژی ژرمن هوفمن که باعث مقاومت بالای قطب ها شده و مانع از پاک شدن رنگ قطب ها می شود.
 • مهارکننده آتش می باشد. باعث کاهش نشت اسید شده و از انفجارهای ناشی از جرقه های بیرونی می باشند، جلوگیری می کند. 
 •  دارای پوشش جدا کننده می باشد. دارای مقاومت الکتریکی پایین و طراحی ضخیم بوده که باعث دوام  و سهولت استارت خوردن ماشین در آب و هوای بسیار سرد می شود.
 • این باتری در انواع اتومبیل ها ، ماشین های سنگین، ماشین های کشاورزی و دستگاه های UPS استفاده می شود.
 • باطری اتومبیل نوا برترین باطری کره ای بر اساس تائید موسسه استاندارد جهانی و همچنین برنده نشانه اول از موسسه استاندارد کره جنوبی می باشد.

تشخیص باطری نوا اصل از تقلبی

باتری Nova اصل کره
باتری Nova اصل کره

باتری Nova را فقط با این لوگو خریداری بفرمائید.

باتری برند نوا دارای حک برجسته که نشان دهنده اصل و کره ای بودن آن است می باشد. 

باتوجه به سالم بودن قطبین باتری و تاریخ روی باتری نوا میتوان به دست دوم یا تقلبی بودن آن پی برد.(در صورت تعویض تاریخ باتری شکل ظاهری آن خراب می شود)

باطری اصلی نوا را فقط از نمایندگیهای مجاز باطری تهیه نمائید.جهت خریداری باطری اصلی نوا و استفاده از گارانتی و خدمات پس از فروش باطری نوا را حتما از فروشگاههای مجاز و معتبر فروش باطری تهیه نمائید.

نکته: به دلیل شرایط تحریم حدود یک سال می باشد که این برند باتری وارد ایران نمی شود یا به صورت قاچاق وارد شده است. و در حال حاضر باتری های موجود با این برند تقلبی هستند.

نحوه محاسبه تاریخ تولید باتری نوا

نحوه محاسبه تاریخ تولید باتری نوا گلوبال
نحوه محاسبه تاریخ تولید باتری نوا گلوبال

نحوه محاسبه تاریخ تولید باطری نوا کره و سایر محصولات گلوبال باطری بدین طریق است: بر روی باطری نوا گلوبال یک شماره سریال دارای شش پارامتر حک شده است.

 

بطور مثال KH1C24

 • حرف اول و دوم از چپ: نشان دهنده سریال خط تولید می باشد.
 • حرف سوم از چپ: نشان دهنده سال تولید باتری می باشد. به عنوان مثال 7 برابر سال 2017 میلادی و 8 برابر سال 2018 میلادی می باشد.
 • حرف چهارم از چپ: نشان دهنده ماه تولید باتری به ترتیب حروف الفبا انگلیسی می باشد. در این مثال حرف C ماه سوم میلادی را نشان می دهد.
 • حرف پنجم و ششم از چپ: نشان دهنده روز تولید باتری می باشد. در مثال بالا روز 24 ماه نشان داده شده است.

دومین حرف از سمت چپ نشان دهنده ماه تولید باطری است و روش محاسبه آن بدین صورت است.

A= ماه اول

B=ماه دوم

C=ماه سوم

D=ماه چهارم

E=ماه پنجم

F=ماه ششم

G=ماه هفتم

H=ماه هشتن

J=ماه نهم

K=ماه دهم

L=ماه یازدهم

M=ماه دوازدهم

 نکته: لازم به ذکر است که در درج ماه تولید از حرف I به دلیل شباهت آن با عدد 1 استفاده نمی شود.

گارانتی باطری نوا در کیان باتری

خرید باتری Nova
خرید باتری Nova

این برند باتری تولید کمپانی گلوبال کره دارای گارانتی و خدمات پس از فروش 6 ماهه می باشد. باتری نوا Python  شرکت گلوبال دارای شش ماه گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر است.

جهت آشنایی با کلیه برند های باتری تولیدی در کره جنوبی به این لینک مراجعه نمایید: تولید کنندگان باتری خودرو در کره جنوبی

 قیمت باطری نوا کره

جهت اطلاع از قیمت به روز  و آخرین قیمت باتری Nova می توانید به صورت ۲۴ ساعته با امداد باطری کیان در تماس باشید. قیمت باطری ماشین مارک نوا و مشاوره در مورد خرید باطری را فقط از ما بخواهید. فقط با یک تماس باطری نوا گلوبال را در اسرع وقت در محل خود دریافت نمائید.

توجه: لیست قیمت باطری نوا گلوبال در زیر با احتساب دریافت داغی باتری فرسوده از مشتری می باشد، در صورت نبود آن به ازای هر آمپر باتری، مبلغی به آن افزوده خواهد شد.

مصارف باتری برند نوا گلوبال

این نوع باطری، قابل استفاده برای ماشین های مختلف ایرانی از قبیل انواع پژو 405 – روآ – انواع پراید – انواع سمند – ال90 – مگان – انواع MVM – انواع خودروهای سواری و … می باشد. این مقاله به معرفی محصولات برند باتری خودرو گلوبال می پردازیم.

علاوه بر این، قابل استفاده برای انواع مختلف ماشین های خارجی از قبیل: انواع بنز – انواع BMW و نیز انواع ماشین های لکسوس و پورشه و تویوتا ، هوندا و … می باشد. این نوع باتری دارای آمپرهای مختلفی از قبیل ۳۵ آمپر – ۴۵ آمپر – ۵۵ آمپر – ۶۰ آمپر – ۶۲ آمپر – ۶۶ آمپر – ۷۴آمپر و… می باشد.

در بازار ایران باتری با آمپراژ بالا برای خودروهای سنگین مثل به ندرت یافت می شود.

خرید باطری نوا 

قیمت باطری نوا کره ای
قیمت باطری نوا کره ای

شما جهت خرید این باتری می توانید سفارش خود را به صورت تلفنی با شماره 02188882222 و یا به صورت اینترنتی از طریق وبسایت کیان باتری با کلیک روی لینک زیر از قیمت روز این باتری مطلع و به صورت اینترنتی و یا تماس تلفنی باتری انتخابی خود را سفارش دهید.

  بیشترین خرید ایرانی ها در بین باطری ها خارجی مربوط به باطری های کره ای می باشد. البته علاقه مردم نسبت به باتری های کره ای تنها مختص به ایرانی ها نیست و در سایر کشورها نیز باتری های کره ای مورد توجه خوب خریداران هستند.

جهت خرید باطری نوا و اطلاع از قیمت این محصول می توانید از لینک زیر استفاده نمایید.

خرید انواع باطری کره ای

همچنین اگر شما اطلاع کافی از باتری مناسب ماشین خودتان ندارید می توانید از اطلاعات صفحه زیر ( لینک پایین) استفاده کنید.

باتری مناسب خودروها

لطفا اگر تجربه یا سوالی از این برند باتری دارید در فرم انتهای صفحه به اشتراک بگذارید. کارشناسان کیان باتری به صورت 24 ساعت و شبانه روزی پاسخ گوی شما عزیزان هستند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

عضو شوید
آگاه شوید
guest
2 نظرات
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
فید بک نظرسنجی داخل متن
مشاهده تمام نظرات
ناصری
ناصری
4 سال پیش

سللام باتری فابریک ماشین من کره ای بود حتما باید بازم کره ای نصب کنم؟

سبد خرید
اسکرول به بالا
مشاوره رایگان و ثبت سفارش