باتری کوبا محصول کارخانه اطلس بی ایکس کره

4.8
(19)

باتری کوبا به انگلیسی Koba یکی از مارک های تولیدی باتری کارخانه اطلس بی ایکس AtlasBX کره می باشد. این کمپانی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان باتری در کره جنوبی است. و برخی برندهای تولیدی این کمپانی از قدیمیترین باتریهای موجود در ایران به شمار می روند. باتری های کره ای کوبا برای استفاده در انواع خودرو تولید شده اند و مدل مختلفی دارند.

 باطری کره ای کوبا
باطری کره ای کوبا

انواع مدل های باتری کوبا

این برند باتری نیز همچون سایر باتری های این شرکت با تکنولوژی SMF ، EFB و AGM ساخته می شود. هر کدام از مدل های بالا مزایا و معایب خودشان را دارند.

 باتری SMF

 این نوع از باتری کوبا Sealed Maintenance Free SMF بیشترین آمار تولیدی و مصرفی این برند می باشد و از نوع باتری های سرب کلسیمی می باشند. همچنین به صورت خشک هستند. در نظر داشته باشید که این باتری ها ارزانترین این مدل ها نیز می باشد. این نوع باتری ها سرب کلیسمی بوده و نیاز به نگهداری ندارد.

باتری EFB

باتری های شناور پیشرفته باتری های اقتصادی هستند که در خودروهای میکرو هیبریدی (ماشین برقی) که برای مقاومت در برابر روشن-خاموش های مداوم طراحی شده اند استفاده می شوند.

باتری های EFB شبیه به باتری های شناور هستند زیرا در این باتری ها هم یک مایع الکترولیت وجود دارد اما این باتری ها برای طول سیکلی دو برابر طراحی شده و ظرفیت اسمی شان تقریبا 16 درصد بیشتر است.

این باتری ها علیرغم کارایی بیشتر برای روشن-خاموش شدن های مکرر شبیه باتری های شناور شارژ شده و به صورت عمودی نصب می شوند. در حال حاضر فن آوری EFB به پیشرفت تکنولوژی سیل با استفاده از افزودنی های کربن در فرایند تولید صفحات متکی است.

باتری AGM 

 برای آشنایی با باتری های AGM مقاله زیر را بخوانید

تکنولوژی باتری ای جی ام AGM

باطری خودرو کوبا

باطری اتومبیل کره ای
باطری اتومبیل کره ای

باطری ماشین کوبا کره ای جز برترین باطریهای شناخته شده در جهان با طول عمر بالا می باشد. این برند باتری دارای استاندارد های din 72311 و jisd5301 است که از معتبرترین استاندارد باطری در جهان می باشد.

باتری های سرب کلسیمی بیشترین آمار مصرف را را در بین مدل های تولیدی این برند دارند. استفاده از این تکنولوژی باعث می شود طول عمر باتری نسبت به باتری های سربی بیشتر باشد. باتری کوبا برای شرایط آب و هایی سرد و گرم طراحی شده و دارای تمامی آمپر ها  و مناسب برای انواع خودرو سبک و سنگین می باشد.

معرفی شرکت سازنده باتری کوبا (اطلس بی ایکس)

معرفی شرکت AtlasBx سازنده باتری کوبا
معرفی شرکت AtlasBx سازنده باتری کوبا

از زمان تاسیس شرکت اطلس بی ایکس در سال1944 تا کنون، این شرکت همواره در مسیری چالش برانگیز در راستای نوآوری، خلاقیت و آینده‌ی روشن قدم نهاده است. اطلس بی ایکس یک سرمایه‌گذار جهانی با تاریخچه 70 ساله است و به گفته مدیر ارشد، این شرکت در حال آمادگی برای 70 سال بعدی هستند تا به یک توسعه دهنده فوق پیشرفته در صنعت تکنولوژی باتری تبدیل شوند.

نمایندگی باطری کوبا اطلس بی ایکس

اکثر کارخانجات تولید خودرو در کشور کره از باطری کوبا به عنوان باطری فابریک بر روی بر روی خودروهای تولید شده استفاده می کنند. اطلسBX هم اکنون به یک شرکت متخصص در حوزه صنعت باتری تبدیل شده است. تولیدات این کمپانی به 130 کشور در جهان صادر می‌شود و هدف آن‌ها پیشتازی و سردم دار بودن در صنعت باطری سازی در جهان است.

اطلس بی ایکس قول داده است تا این روند را ادامه دهد و در جهت زندگی بهتر و دنیایی سبز با محصولات، خدمات و تکنولوژی های باکیفیت گام‌های موثری بردارد.

 به علت طول عمر بالا و کیفیت خوب باطری کوبا اکثر کارخانه های خودرو سازی در کره از باطری کوبا به عنوان باطری فابریک بر روی خودروهای تولید شده استفاده می کنند مانند شرکت خودروسازی هیوندای و کیا موتورز. باطری کوبا دارای تائیدیه از استاندارد اروپا می باشد.

معرفی محصولات شرکت اطلس BX  (کوبا)

AtlasBX اولین تولیدکننده باطریِ بدون نیاز به مراقبت و نگهداری با تکنولوژی SMF (Seald Maintenance Free )  در کره جنوبی می‌باشد. باتری‌های سیلد یا همان باتری اتمی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که دیگر لزومی به انجام اقداماتی همچون اضافه کردن آب  به داخل باتری نیست.

کلیه باتری های متعلق به این کمپانی مزایای زیر را دارند. باتری Koba نیز یکی از برندهای شرکت اطلس بی ایکس می باشد که دارای نامی آشنا و از خصوصیات آن موارد زیر است.

 • عدم نیاز به نگهداری
 • در ضمن این باتری‌ها در زمان شارژ شدن مقدار اندکی گاز در ولتاژ معمولی آزاد می کنند که به سبب آن میزان کاهش آب در این باتری‌ها بسیار پایین است. و در نتیجه نسبت به باطری‌های معمولی طول عمر بیشتری دارند.
 • ایمنی بالا بعلت جدار مقاوم به نفوذ جرقه
 • استارت مطمئن
 • عملکرد الکتریکی مطمئن
 • حداقل افت شارژ

کیفیت باطری کوبا

کیفیت باتری کوبا
کیفیت باتری کوبا

نکته: تمامی باتری های ساخت شرکت اطلس بی ایکس از لحاظ کیفیت هیچ گونه تفاوتی با یکدیگر ندارند.

 • باطری کلسیومی با عملکرد بالای خود توسط تکنولوژی آلیاژی خاصی باعث افزایش طول عمر باطری و کاهش میزان اسید و تخلیه خودبخودی باطری میگردد. 
 • امنیت و دوام بالایی دارد و باعث کاهش مصرف آب توسط جداسازی اسید و هوا می شود.
 • داشتن سوپاپ نماینگر شارژ باطری
 • دستگیره مخصوص جهت حمل آسانتر باطری در انبار و فروشگاه
 • مقاومت بالا در برابر لرزش. داخل دیواره های آن صفحات نگهدارنده ای مقاومی تعبیه شده که در شرایط بد جاده ای از لرزش جلوگیری می کنند.
 • مقاومت بالای قطب ها. استفاده از تکنولوژی ژرمن هوفمن که باعث مقاومت بالای قطب ها شده و مانع از پاک شدن رنگ قطب ها می شود.
 • مهارکننده آتش می باشد. باعث کاهش نشت اسید شده و از انفجارهای ناشی از جرقه های بیرونی می باشند، جلوگیری می کند. 
 •  دارای پوشش جدا کننده می باشد. دارای مقاومت الکتریکی پایین و طراحی ضخیم بوده که باعث دوام  و سهولت استارت خوردن ماشین در آب و هوای بسیار سرد می شود.
 • این باتری در انواع اتومبیل ها ، ماشین های سنگین، ماشین های کشاورزی و دستگاه های UPS استفاده می شود.
 • باطری اتومبیل کوبا برترین باطری کره ای بر اساس تائید موسسه استاندارد جهانی و همچنین برنده نشانه اول از موسسه استاندارد کره جنوبی می باشد.

تشخیص باطری کوبا اصل از تقلبی

باتری کوبا تقلبی یا اصل
باتری کوبا تقلبی یا اصل

باتری کوبا را فقط با این لوگو خریداری بفرمائید.

باتری برند کوبا دارای حک برجسته که نشان دهنده اصل و کره ای بودن آن است می باشد. 

باتوجه به سالم بودن قطبین باتری و تاریخ روی باتری کوبا میتوان به دست دوم یا تقلبی بودن آن پی برد.(در صورت تعویض تاریخ باتری شکل ظاهری آن خراب می شود)

باطری اصلی کوبا را فقط از نمایندگیهای مجاز باطری تهیه نمائید.جهت خریداری باطری اصلی کوبا و استفاده از گارانتی و خدمات پس از فروش باطری کوبا را حتما از فروشگاههای مجاز و معتبر فروش باطری تهیه نمائید.

نکته: به دلیل شرایط تحریم حدود یک سال می باشد که این برند باتری وارد ایران نمی شود یا به صورت قاچاق وارد شده است. و در حال حاضر باتری های موجود با این برند تقلبی هستند.

نحوه محاسبه تاریخ تولید باتری کوبا

تاریخ تولید باطری کوبا
تاریخ تولید باتری کوبا

نحوه محاسبه تاریخ تولید باطری کوبا کره و سایر محصولات اطلس بی ایکس باطری بدین طریق است: بر روی باطری کوبا اطلس بی ایکس یک شماره سریال دارای شش پارامتر حک شده است.

به طور مثال 4MKD06 که در آن :

 • کاراکتر اول (یعنی 4): نشان دهنده سال تولید آن (یعنی 2014) می باشد .
 • کاراکتر دوم (یعنی M): نشان دهنده ماه تولید است . ماه تولید از A تا M درج می شود و که در آن A برای ماه اول و B برای ماه دوم و … M برای ماه دوازدهم است .
 • کاراکتر سوم (یعنی K): نشان‌دهنده خط تولید در کارخانه است. (به منظور سهولت و راحتی در پیگیری‌های فنی)
 • کاراکتر چهارم (یعنی D): نشان‌دهنده شیفت تولید در کارخانه است. (به منظور سهولت و راحتی در پیگیری‌های فنی)
 • کاراکتر پنجم و ششم(یعنی 06): نشان دهنده روز تولید آن (یعنی ششمین روز) میباشد .

دومین حرف از سمت چپ نشان دهنده ماه تولید باطری است و روش محاسبه آن بدین صورت است.

A= ماه اول

B=ماه دوم

C=ماه سوم

D=ماه چهارم

E=ماه پنجم

F=ماه ششم

G=ماه هفتم

H=ماه هشتن

J=ماه نهم

K=ماه دهم

L=ماه یازدهم

M=ماه دوازدهم

 نکته: لازم به ذکر است که در درج ماه تولید از حرف I به دلیل شباهت آن با عدد 1 استفاده نمی شود.

گارانتی باطری کوبا

باطری کوبا توسط شرکت اطلس بی ایکس گارانتی شده و همراه با ارسال رایگان ضمانت نامه، به مشتریان ارائه می گردد. این برند برتر باتری تولید کمپانی اطلس بی ایکس کره دارای گارانتی و خدمات پس از فروش 6 ماهه می باشد. باتری کوبا Koba  شرکت اطلس بی ایکس دارای شش ماه گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر است.

جهت آشنایی با کلیه برند های باتری تولیدی در کره جنوبی به این لینک مراجعه نمایید: تولید کنندگان باتری خودرو در کره جنوبی

 قیمت باطری کوبا کره

جهت اطلاع از قیمت به روز  و آخرین قیمت باتری Koba می توانید به صورت ۲۴ ساعته با امداد باطری کیان در تماس باشید. قیمت باطری ماشین مارک کوبا و مشاوره در مورد خرید باطری را فقط از ما بخواهید. فقط با یک تماس باطری کوبا اطلس بی ایکس را در اسرع وقت در محل خود دریافت نمائید.

توجه: لیست قیمت باطری کوبا اطلس بی ایکس در زیر با احتساب دریافت داغی باتری فرسوده از مشتری می باشد، در صورت نبود آن به ازای هر آمپر باتری، مبلغی به آن افزوده خواهد شد.

مصارف باتری برند کوبا اطلس بی ایکس

مشخصات باتری کوبا
مشخصات باتری کوبا

باطری‌های اطلس بی ایکس کوبا برای مصارف مختلفی از جمله خودروهای سواری، خودروهای سنگین، خودروهای دارای سیستم Stop-Start، ماشین های گلف، ماشین‌های RV، ماشین‌های دریانوردی و… طراحی و تولید شده‌اند.

این باتری در ایران دارای آمپرهای مختلف از جمله 35آمپر، 45آمپر، 55آمپر، 62آمپر، 66آمپر، 74آمپر و… است که قابل استفاده بر روی خودروهای 405، روآ، پژو 206،آر دی، انواع سری های پراید، سمند و انواع اتومبیل‌های خارجی مثل بنز، کمری، لیفان و… هستند.

باطری ماشین کوبا مناسب برای انواع پژو سمند . هیوندا .کیا. مگان . ماکسیما و مزدا نیز می باشد.

خرید باطری کوبا 

شما جهت خرید این باتری می توانید سفارش خود را به صورت تلفنی با شماره 02188882222 و یا به صورت اینترنتی از طریق وبسایت کیان باتری با کلیک روی لینک زیر از قیمت روز این باتری مطلع و به صورت اینترنتی و یا تماس تلفنی باتری انتخابی خود را سفارش دهید.

  بیشترین خرید ایرانی ها در بین باطری ها خارجی مربوط به باطری های کره ای می باشد. البته علاقه مردم نسبت به باتری های کره ای تنها مختص به ایرانی ها نیست و در سایر کشورها نیز باتری های کره ای مورد توجه خوب خریداران هستند.

جهت خرید باطری کوبا و اطلاع از قیمت این محصول می توانید از لینک زیر استفاده نمایید.

خرید اینترنتی باطری های کره ای (کوبا)

همچنین اگر شما اطلاع کافی از باتری مناسب ماشین خودتان ندارید می توانید از اطلاعات صفحه زیر ( لینک پایین) استفاده کنید.

باتری مناسب خودروها

لطفا اگر تجربه یا سوالی از این برند باتری دارید در فرم انتهای صفحه به اشتراک بگذارید. کارشناسان کیان باتری به صورت 24 ساعت و شبانه روزی پاسخ گوی شما عزیزان هستند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

عضو شوید
آگاه شوید
guest
0 نظرات
فید بک نظرسنجی داخل متن
مشاهده تمام نظرات
سبد خرید
اسکرول به بالا
مشاوره رایگان و ثبت سفارش