۴٫۸
(۲۸)

باتری کایا مکس به انگلیسی Kayamax یکی از محصولات باطری خودرویی تولیدی شرکت یکتا باتری سپاهان در استان اصفهان می باشد. این شرکت تولید کننده انواع باتری های استارتی مناسب خودروهای سبک، نیمه سبک و سنگین می باشد. باتری های تولیدی این شرکت در انواع سیلد و غیر سیلد و با پوشش آمپراژ ۵۰ تا ۲۰۰ آمپرساعت تولید و به بازار عرضه می شود.

باتری های برند کایامکس این شرکت دارای صفحات کلسیمی اکسپند و از نوع MF (بدون نیاز به نگهداری) می‌باشند که به بازار عرضه شده است.

باتری کایا مکس2 300x225 باتری کایا مکس یکتا باتری اصفهان
باطری ماشین کایا مکس

باتری کایا مکس ساخت کجاست؟

باطری کایا مکس محصول ایرانی ساخت شرکت یکتا باتری سپاهان واقع در استان اصفهان، شهرستان شهرضا، شهرک صنعتی رنگسازان می باشد.

جهت آشنایی با کلیه برندهای باتری تولید در ایران، به این لینک مراجعه نمایید: کارخانه های تولید باتری در ایران

نمایندگی باطری کایا مکس یکتا باتری

yekta 300x138 باتری کایا مکس یکتا باتری اصفهان
نمایندگی باطری کایا مکس

شرکت یکتا باتری سپاهان (سهامی خاص) در فروردین ۱۳۹۰ در زمینه مشاوره، بازیافت، تولید، مونتاژ و صادرات و واردات کلیه باتری های خودرو، صنعتی، موتوری، قلمی و قطعات آن ها و خرید و فروش، صادرات و واردات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی تاسیس و فعالیت خود را در دو فاز تولیدی آغاز نمود.

فاز اول در سال ۱۳۹۲ در زمینی به مساحت ۱۷۶۰۰ متر مربع در زمینه بازیافت باتری های سرب اسیدی و تولید شمش سرب ۲۴۰۰ تن سالیانه به بهره برداری رسید. و فاز دوم در سال ۱۳۹۴ در زمینی به مساحت ۱۹۰۰۰ متر مربع باتری های سرب اسیدی به بهره برداری رسید.

این شرکت با هدف تولید سالیانه ۱۲۰۰۰۰۰ عدد باتری شروع به فعالیت نموده و پس از دریافت گواهینامه استاندارد ایران محصولات خود را با پوشش آمپراژ ۵۰ تا ۲۰۰ آمپرساعت و در انواع سیلد و غیر سیلد عرضه میکند.

مشخصات باتری کایا مکس

%name باتری کایا مکس یکتا باتری اصفهان
مشخصات باتری کایا مکس

امروزه کارخانه های تولید کننده باطری تولیداتشان را به دو صورت عرضه می کنند.
۱ باطری های سیلد (اتمی)
۲ باطریهای غیر سیلد یا اسیدی

تفاوت عمده در این دو نوع باطری جنس صفحات داخل باطری می باشد.

باتری های اصطلاحا اتمی کایا مکس که اشتباها به باطری خشک در کشور ما معروف است و مصرف کنندگان تصورشان بر این است که داخل این نوع باطریها الکترولیت (اسید)وجود ندارد این یک تصور اشتباه است. داخل این باطری ها مانند باطریهای اسیدی الکترولیت یا همان اسید وجود دارد. ولی به دلیل جنس و نوع صفحات داخل باطری الکترو لیت آن کاهش نمی یابد و نیازی به چک کردن سطح اسید آن نیست . برای همین این نوع باطریها را باطریهای بدون نیاز به مراقبت می نامند (Maintenance free)

جدید ترین نوع این باطری ها، باطری های سیلد کلسیم و سیلد سیلور کلسیم (باتری کایا مکس ) هستند. باطری هایی که روی آنها نوشته شده Calcium MF از دسته باطریهای اتمی می باشند. اما نکته ای که در مورد باطری های اتمی (باتری کایا مکس ) مطرح است این است که چگونه میتوانیم از شارژ ویا دشارژ شدن باطری آگاه شویم؟

ساده ترین روش برای این کار چک کردن چشمی روی باطری است که دارای سه حالت است. حالت سبز رنگ که نشان از شارژ بودن باطری است. حالت سیاه رنگ که نشان ضعیف شدن باطری است و حالت سفید که نشان دهنده تخلیه شدن باطری است که اگر با شارژ کردن باطری مجددا باطری تخله شود نشان دهنده خراب بودن باطری می باشد و باید نسبت به تعویض باطری اقدام نمایید.

اما باطری های اسیدی که روی هر یک از خانه های باطری یک درب تعبیه شده که جمعا شامل شش درب روی باطری می باشد. برای جلوگیری از کاهش سطح الکترو لیت باطری باید درب را باز کرد و آن را چک کنید و در صورت لزوم به آن آب مقطر اضافه کرد.

کیفیت باتری کایا مکس

باتری کایا مکس 300x106 باتری کایا مکس یکتا باتری اصفهان
کیفیت باتری خودروی کایا مکس
 • باطری ماشین Kayamax محصولی از شرکت یکتا باتری سپاهان می باشد.
 • دارای چشمی جهت مشخص نمودن الکترولیت
 • دارای صفحات کلسیم- کلسیم
 • قدرت استارت زنی مناسب
 • صفحات باتری با کیفیت بالا و استاندارد
 • خط تولید جدید و تکنولوژی به روز
 • دارای استاندارد ایران
 • طول عمر بالا
 • خدمات پس فروش (گارانتی) یکساله
 • حمل و نصب آسان باتری با استفاده از دسته های مستحکم تعبیه شده روی بدنه باتری
 • دارای نشانگر باتری

اطلاعات نوشته شده روی باتری Kayamax

 • بر روی باتری رقمی نوشته شده که با عدد ۵ شروع می شود. دو رقم بعد از ۵ نشان دهده آمپراژ باطری می باشد.
 • مثلا ۵۷۴۱۲، باتری ۷۴ آمپر می باشد.
 • عبارت SMF اختصاری Sealed Maintenance Free می باشد که نشان می دهد باتری نیاز به نگهداری و تعویض آب اسید ندارد و خشک اتمی است.

گارانتی باتری کایا مکس

یکتا باتری 300x87 باتری کایا مکس یکتا باتری اصفهان
گاراتی باتری کایا مکس یکتا باتری

  باتری های کایا مکس یکتا باتری دارای ضمانت تعویض ۶ الی ۱۲ ماهه هستند. گارانتی ۱۲ ماهه مخصوص خودرو های شخصی و گارانتی ۶ ماهه مخصوص خودرو های عمومی، خودروهای نیمه سنگین و سنگین می باشد.

  در واقع باتری های ۵۰ الی ۷۵ آمپرساعت که برروی خودرو شخصی نصب گردد دارای ۱۲ ماه ضمانت تعویض است و باتری های ۵۰ الی ۷۵ آمپرساعت که روی خودروهای عمومی نظیر تاکسی نصب گردد دارای ۶ ماه ضمانت تعویض است.

  همچنین باتری های بالای ۹۰ آمپرساعت که مخصوص خودرو های نیمه سنگین و سنگین است نیز دارای ۶ ماه ضمانت تعویض هستند.جهت دریافت خدمات پس از فروش انواع محصولات این شرکت می بایست به نمایندگان رسمی شرکت یکتا باتری مراجعه کنید.

  شرایط عدم وجود گارانتی

  • همراه نداشتن کارت گارانتی و فاکتور، مخدوش بودن یا مطابقت نداشتن شماره سریال کارت گارانتی و باطری و یا مفقود و مخدوش شدن بارکد روی باطری .
  • عدم مطابقت نوع باطری با ظرفیت مصرفی خودرو
  • عدم ارسال فعال سازی سریال باطری به سامانه پیامکی شرکت یا فعال سازی شماره سریال گارانتی در سایت شرکت یکتا باتری سپاهان
  • درج نوع خودرو از لحاظ شخصی یا عمومی و کلیه مشخصات مصرف کننده در کارت گارانتی الزامی بوده و عدم درج مشخصات خودرو، اطلاعات مندرج در کارت گارانتی و مشخصات مشتری باعث ابطال کارت گارانتی می شود .
  • خشک شدن آب اسید باطری، گل آلوده شدن یا تغییر رنگ اسید که ناشی از شارژ بیش از حد دینام می باشد.
  • استفاده طولانی مدت از باطری در زمان خاموش بودن که باعث سولفاته شدن صفحات و تغییر رنگ الکترولیت به قرمز می گردد .
  • کاهش وزن باطری و یا سفید شدن هیدرومتر (چشمی ) در باطری های سیلد
  • باتری های قطب معکوس شامل گارانتی نمی شود.
  • ذوب شدن قطب های مثبت و منفی باطری و اتصال کوتاه

  قیمت باطری کایا مکس

  %name باتری کایا مکس یکتا باتری اصفهان
  قیمت باطری کایا مکس

  در زمان خرید باتری ماشین کایا مکس برخی از نکات مورد توجه قرار می گیرد که البته در قیمت ها نیز تأثیرگذار بوده است. از نکات قابل توجه در زمان خرید باتری ماشین عبارت اند از:

  • بررسی مشخصات و ابعاد فیزیکی
  • کشور و برند سازنده باتری
  • توجه به قیمت انواع باتری
  • بررسی آمپراژ باتری ها
  • کنترل گارانتی باتری

  قیمت باطری کایا مکس

  توجه: قیمت باطری ماشین Kayamax با احتساب دریافت داغی باتری فرسوده از مشتری می باشد، در صورت نبود آن به ازای هر آمپر باتری، مبلغی به آن افزوده خواهد شد.

  خرید باتری های کایا مکس

  شما جهت خرید این باطری می توانید سفارش خود را به صورت تلفنی با شماره ۰۲۱۸۸۲۰۰۲۰۰ و یا به صورت اینترنتی از طریق وبسایت کیان باطری با کلیک روی لینک زیر از قیمت روز این باطری مطلع و به صورت اینترنتی و یا تماس تلفنی باطری انتخابی خود را سفارش دهید.

  جهت خرید باتری های ایرانی و اطلاع از قیمت این محصولات می توانید از لینک زیر استفاده نمایید: فروش اینترنتی باتری خودرو

  مشخصات فنی آمپراژ باطری کایا مکس

  شرکت باتری کایا مکس در کارخانه یکتا باتری تولید می شود و محدوده وسیعی از ظرفیت ها و آمپراژ ها را در قالب های استاندارد دارا می باشد.


  اگر می خواهید بدانید کدام باتری مناسب خودروی شما می باشد می توانید با توجه به مدل خودروهای خودتان از طریق لینک زیر باتری را انتخاب کنید.

  باتری مناسب خودروها

  لطفا اگر تجربه یا سوالی از این برند باتری دارید در فرم انتهای صفحه به اشتراک بگذارید. کارشناسان کیان باتری به صورت ۲۴ ساعت و شبانه روزی پاسخ گوی شما عزیزان هستند.

  نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

  بین ۱ تا ۵ ستاره نمره دهید

  عضو شوید
  آگاه شوید
  guest
  0 Comments
  فید بک نظرسنجی داخل متن
  مشاهده تمام نظرات
  Call Now Buttonمشاوره رایگان و ثبت سفارش
  error: کیان باتری 02188200200