باتری هانکوک محصول اطلس بی ایکس کره

4.4
(26)

باتری برند هانکوک به انگلیسی Hankook از مارک های تولید کارخانه اطلس بی ایکس کره جنوبی می باشد. این کمپانی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان باتری در کره جنوبی است و برخی برندهای تولیدی این کمپانی از قدیمیترین باتریهای موجود در ایران به شمار می روند. باتری هانکوک کره برای انواع خودروهای سواری و خودروهای دیگر در آمپراژهای مختلف تولید شده است.

باطری خودرو هانکوک
باطری خودرو هانکوک

این باتری در مدل های مختلف SMF , AGM, EFB تولید می شود.

 • SMF :بیشترین مدل مصرفی این باتری ها در ایران SMF Sealed Maintenance Free می باشد.این نوع باتری ها سرب کلیسمی بوده و نیاز به نگهداری ندارد.
 • EFB: مدل EFB از نوع باتری های Enhanced Flooded Battery می باشد.
 • AGM: باتری مدل AGM را نیز ما در این بخش توضیح داده ایم.

 باطری ماشین هانکوک کره ای جز برترین باطریهای شناخته شده در جهان با طول عمر بالا می باشد. این برند باتری دارای استاندارد های din 72311 و jisd5301 است که از معتبرترین استاندارد باطری در جهان می باشد.

باتری های سرب کلسیمی بیشترین آمار مصرف را را در بین مدل های تولیدی این برند دارند. استفاده از این تکنولوژی باعث می شود طول عمر باتری نسبت به باتری های سربی بیشتر باشد.

معرفی شرکت سازنده باتری هانکوک

معرفی شرکت AtlasBx سازنده باتری هانکوک
معرفی شرکت AtlasBx سازنده باتری هانکوک

از زمان تاسیس شرکت اطلس بی ایکس در سال1944 تا کنون، این شرکت همواره در مسیری چالش برانگیز در راستای نوآوری، خلاقیت و آینده‌ی روشن قدم نهاده است. اطلس بی ایکس یک سرمایه‌گذار جهانی با تاریخچه 70 ساله است و به گفته مدیر ارشد، این شرکت در حال آمادگی برای 70 سال بعدی هستند تا به یک توسعه دهنده فوق پیشرفته در صنعت تکنولوژی باتری تبدیل شوند.

نمایندگی باطری هانکوک

نمایندگی باطری هانکوک
نمایندگی باطری هانکوک

اکثر کارخانجات تولید خودرو در کشور کره از باطری هانکوک به عنوان باطری فابریک بر روی بر روی خودروهای تولید شده استفاده می کنند. اطلسBX هم اکنون به یک شرکت متخصص در حوزه صنعت باتری تبدیل شده است. تولیدات این کمپانی به 130 کشور در جهان صادر می‌شود و هدف آن‌ها پیشتازی و سردم دار بودن در صنعت باطری سازی در جهان است.

اطلس بی ایکس قول داده است تا این روند را ادامه دهد و در جهت زندگی بهتر و دنیایی سبز با محصولات، خدمات و تکنولوژی های باکیفیت گام‌های موثری بردارد. این برند یکی از برندهای بسیار خوب کره ای می باشد.

 به علت طول عمر بالا و کیفیت خوب باطری هانکوک اکثر کارخانه های خودرو سازی در کره از باطری هانکوک به عنوان باطری فابریک بر روی خودروهای تولید شده استفاده می کنند مانند شرکت خودروسازی هیوندای و کیا موتورز. باطری هانکوک دارای تائیدیه از استاندارد اروپا می باشد.

معرفی محصولات شرکت اطلس BX  (هانکوک)

AtlasBX اولین تولیدکننده باطریِ بدون نیاز به مراقبت و نگهداری با تکنولوژی SMF (Seald Maintenance Free )  در کره جنوبی می‌باشد. باتری‌های سیلد یا همان باتری اتمی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که دیگر لزومی به انجام اقداماتی همچون اضافه کردن آب  به داخل باتری نیست.

کلیه باتری های متعلق به این کمپانی مزایای زیر را دارند. باتری Hankook نیز یکی از برندهای شرکت اطلس بی ایکس می باشد که دارای نامی آشنا و از خصوصیات آن موارد زیر است.

 • عدم نیاز به نگهداری
 • در ضمن این باتری‌ها در زمان شارژ شدن مقدار اندکی گاز در ولتاژ معمولی آزاد می کنند که به سبب آن میزان کاهش آب در این باتری‌ها بسیار پایین است. و در نتیجه نسبت به باطری‌های معمولی طول عمر بیشتری دارند.
 • ایمنی بالا بعلت جدار مقاوم به نفوذ جرقه
 • استارت مطمئن
 • عملکرد الکتریکی مطمئن
 • حداقل افت شارژ

مشخصات باطری هانکوک  

کیفیت و مشخصات باتری هانکوک
کیفیت و مشخصات باتری هانکوک

نکته: تمامی باتری های ساخت شرکت اطلس بی ایکس از لحاظ کیفیت هیچ گونه تفاوتی با یکدیگر ندارند.

 • باطری کلسیومی با عملکرد بالای خود توسط تکنولوژی آلیاژی خاصی باعث افزایش طول عمر باطری و کاهش میزان اسید و تخلیه خودبخودی باطری میگردد. 
 • باطری خودرو هانکوک امنیت و دوام بالایی دارد و باعث کاهش مصرف آب توسط جداسازی اسید و هوا می شود.
 • داشتن سوپاپ نماینگر شارژ باطری
 • دستگیره مخصوص جهت حمل آسانتر باطری در انبار و فروشگاه
 • مقاومت بالا در برابر لرزش. داخل دیواره های آن صفحات نگهدارنده ای مقاومی تعبیه شده که در شرایط بد جاده ای از لرزش جلوگیری می کنند.
 • مقاومت بالای قطب ها. استفاده از تکنولوژی ژرمن هوفمن که باعث مقاومت بالای قطب ها شده و مانع از پاک شدن رنگ قطب ها می شود.
 • مهارکننده آتش می باشد. باعث کاهش نشت اسید شده و از انفجارهای ناشی از جرقه های بیرونی می باشند، جلوگیری می کند. 
 •  دارای پوشش جدا کننده می باشد. دارای مقاومت الکتریکی پایین و طراحی ضخیم بوده که باعث دوام  و سهولت استارت خوردن ماشین در آب و هوای بسیار سرد می شود.
 • باطری اتمی هانکوک در انواع اتومبیل ها ، ماشین های سنگین، ماشین های کشاورزی و دستگاه های UPS استفاده می شود.
 • این باطری برترین باطری کره ای بر اساس تائید موسسه استاندارد جهانی و همچنین برنده نشانه اول از موسسه استاندارد کره جنوبی می باشد.

تشخیص باطری هانکوک تقلبی از اصل

باطری هانکوک اصل یا تقلبی
باطری هانکوک اصل یا تقلبی

باتری هانکوک را فقط با این لوگو خریداری بفرمائید.

باتری برند هانکوک دارای حک برجسته که نشان دهنده اصل و کره ای بودن آن است می باشد. 

باتوجه به سالم بودن قطبین باتری و تاریخ روی باتری هانکوک میتوان به دست دوم یا تقلبی بودن آن پی برد.(در صورت تعویض تاریخ باتری شکل ظاهری آن خراب می شود)

باطری اصلی هانکوک را فقط از نمایندگیهای مجاز باطری تهیه نمائید.جهت خریداری باطری اصلی هانکوک و استفاده از گارانتی و خدمات پس از فروش باطری هانکوک را حتما از فروشگاههای مجاز و معتبر فروش باطری تهیه نمائید.

نکته: به دلیل شرایط تحریم حدود یک سال می باشد که این برند باتری وارد ایران نمی شود یا به صورت قاچاق وارد شده است. و در حال حاضر باتری های موجود با این برند تقلبی هستند.

نحوه محاسبه تاریخ تولید باتری هانکوک اطلس بی ایکس

تاریخ تولید باتری هانکوک
نحوه محاسبه تاریخ تولید باتری هانکوک

نحوه محاسبه تاریخ تولید باطری هانکوک کره و سایر محصولات اطلس بی ایکس باطری بدین طریق است: بر روی باطری هانکوک اطلس بی ایکس یک شماره سریال دارای شش پارامتر حک شده است.

به طور مثال 4MKD06 که در آن :

 • کاراکتر اول (یعنی 4): نشان دهنده سال تولید آن (یعنی 2014) می باشد .
 • کاراکتر دوم (یعنی M): نشان دهنده ماه تولید است . ماه تولید از A تا M درج می شود و که در آن A برای ماه اول و B برای ماه دوم و … M برای ماه دوازدهم است .
 • کاراکتر سوم (یعنی K): نشان‌دهنده خط تولید در کارخانه است. (به منظور سهولت و راحتی در پیگیری‌های فنی)
 • کاراکتر چهارم (یعنی D): نشان‌دهنده شیفت تولید در کارخانه است. (به منظور سهولت و راحتی در پیگیری‌های فنی)
 • کاراکتر پنجم و ششم(یعنی 06): نشان دهنده روز تولید آن (یعنی ششمین روز) میباشد .

دومین حرف از سمت چپ نشان دهنده ماه تولید باطری است و روش محاسبه آن بدین صورت است.

A= ماه اول

B=ماه دوم

C=ماه سوم

D=ماه چهارم

E=ماه پنجم

F=ماه ششم

G=ماه هفتم

H=ماه هشتن

J=ماه نهم

K=ماه دهم

L=ماه یازدهم

M=ماه دوازدهم

 نکته: لازم به ذکر است که در درج ماه تولید از حرف I به دلیل شباهت آن با عدد 1 استفاده نمی شود.

گارانتی باطری هانکوک

گارانتی باتری هانکو اطلس بی ایکس
گارانتی باتری هانکو اطلس بی ایکس

باطری هانکوک توسط شرکت اطلس بی ایکس گارانتی شده و همراه با ارسال رایگان ضمانت نامه، به مشتریان ارائه می گردد. این برند برتر باتری  تولید کمپانی اطلس بی ایکس کره دارای گارانتی و خدمات پس از فروش 6 ماهه می باشد. باتری هانکوک Hankook  شرکت اطلس بی ایکس دارای شش ماه گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر است.

جهت آشنایی با کلیه برند های باتری تولیدی در کره جنوبی به این لینک مراجعه نمایید: تولید کنندگان باتری خودرو در کره جنوبی

 قیمت باطری هانکوک کره ای

جهت اطلاع از قیمت به روز  و آخرین قیمت باتری Hankook می توانید به صورت ۲۴ ساعته با امداد باطری کیان در تماس باشید. قیمت باطری ماشین مارک هانکوک و مشاوره در مورد خرید باطری را فقط از ما بخواهید. فقط با یک تماس باطری هانکوک اطلس بی ایکس را در اسرع وقت در محل خود دریافت نمائید.

توجه: لیست قیمت باطری هانکوک کره در زیر با احتساب دریافت داغی باتری فرسوده از مشتری می باشد، در صورت نبود آن به ازای هر آمپر باتری، مبلغی به آن افزوده خواهد شد.

مصارف باتری برند هانکوک اطلس بی ایکس

مشخصات فنی آمپراژ باتری هانکوک
مشخصات فنی آمپراژ باتری هانکوک

باطری‌های اطلس بی ایکس هانکوک برای مصارف مختلفی از جمله خودروهای سواری، خودروهای سنگین، خودروهای دارای سیستم Stop-Start، ماشین های گلف، ماشین‌های RV، ماشین‌های دریانوردی و… طراحی و تولید شده‌اند.

این باتری در ایران دارای آمپرهای مختلف از جمله 35آمپر، 45آمپر، 55آمپر، 62آمپر، 66آمپر، 74آمپر و… است که قابل استفاده بر روی خودروهای 405، روآ، پژو 206،آر دی، انواع سری های پراید، سمند و انواع اتومبیل‌های خارجی مثل بنز، کمری، لیفان و… هستند.

باطری ماشین هانکوک مناسب برای انواع پژو سمند . هیوندا .کیا. مگان . ماکسیما و مزدا نیز می باشد.

خرید باطری هانکوک

خرید باتری هانکوک کره
خرید باتری هانکوک کره

شما جهت خرید این باتری می توانید سفارش خود را به صورت تلفنی با شماره 02188882222 و یا به صورت اینترنتی از طریق وبسایت کیان باتری با کلیک روی لینک زیر از قیمت روز این باتری مطلع و به صورت اینترنتی و یا تماس تلفنی باتری انتخابی خود را سفارش دهید.

مجموعه کیان باتری افتخار دارد باتری مورد نیاز خودروی شما در کمترین زمان ممکن تامین و به صورت رایگان حمل و نصب نماید. البته هم اکنون این خدمت تنها برای شهروندان تهرانی میسر می باشد و در آینده نزدیک خدمات ما به سایر شهرها نیز گسترش خواهد یافت.

جهت خرید باتری هانکوک و اطلاع از قیمت این محصول می توانید از لینک زیر استفاده نمایید.

خرید اینترنتی باتری کره ای (هانکوک)

همچنین اگر شما اطلاع کافی از باتری مناسب ماشین خودتان ندارید می توانید از اطلاعات صفحه زیر ( لینک پایین) استفاده کنید.

باتری مناسب خودروها

لطفا اگر تجربه یا سوالی از این برند باتری دارید در فرم انتهای صفحه به اشتراک بگذارید. کارشناسان کیان باتری به صورت 24 ساعت و شبانه روزی پاسخ گوی شما عزیزان هستند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

عضو شوید
آگاه شوید
guest
2 نظرات
فید بک نظرسنجی داخل متن
مشاهده تمام نظرات
عابدی
عابدی
4 سال پیش

رو ماشین mvm315 باتری چند آمپری باید نصب کنم؟

سبد خرید
اسکرول به بالا
مشاوره رایگان و ثبت سفارش