باتری اطلس بی ایکس ساخت AtlasBX کره

4.9
(35)

باتری اطلس بی ایکس به انگلیسی Atlas BX یکی از مارک‌های تولیدی باتری کارخانه اطلس بی ایکس AtlasBX کره می‌باشد. این کمپانی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان باتری در کره جنوبی است و برخی برندهای تولیدی این کمپانی از قدیمیترین باتریهای موجود در ایران به شمار می روند. باتری های کره ای اطلس بی ایکس برای استفاده در انواع خودرو تولید شده اند و مدل مختلفی دارند.

باطری اطلس کره ای
باطری اطلس کره ای

انواع مدل های باتری اطلس بی ایکس

این برند باتری نیز همچون سایر باتری‌های این شرکت با تکنولوژی SMF ،EFB و AGM ساخته می شود. هر کدام از مدل‌های بالا مزایا و معایب خودشان را دارند.

 باتری SMF

 این نوع از باتری اطلس بی ایکس Sealed Maintenance Free SMF بیشترین آمار تولیدی و مصرفی این برند می باشد و از نوع باتری های سرب کلسیمی می باشند. همچنین به صورت خشک هستند. در نظر داشته باشید که این باتری ها ارزانترین این مدل ها نیز می باشد. این نوع باتری ها سرب کلیسمی بوده و نیاز به نگهداری ندارد.

باتری EFB

باتری های شناور پیشرفته باتری های اقتصادی هستند که در خودروهای میکرو هیبریدی (ماشین برقی) که برای مقاومت در برابر روشن-خاموش های مداوم طراحی شده اند استفاده می شوند.

باتری های EFB شبیه به باتری های شناور هستند زیرا در این باتری ها هم یک مایع الکترولیت وجود دارد اما این باتری ها برای طول سیکلی دو برابر طراحی شده و ظرفیت اسمی شان تقریبا 16 درصد بیشتر است.

این باتری ها علیرغم کارایی بیشتر برای روشن-خاموش شدن های مکرر شبیه باتری های شناور شارژ شده و به صورت عمودی نصب می شوند. در حال حاضر فن آوری EFB به پیشرفت تکنولوژی سیل با استفاده از افزودنی های کربن در فرایند تولید صفحات متکی است.

باتری AGM 

باتری AGM اطلس BX
باتری AGM اطلس BX

 برای آشنایی با باتری های AGM مقاله زیر را بخوانید

تکنولوژی باتری ای جی ام AGM

باطری خودرو اطلس بی ایکس

باطری ماشین اطلس
باطری ماشین اطلس

باطری ماشین اطلس  کره ای جز برترین باطریهای شناخته شده در جهان با طول عمر بالا می باشد. این برند باتری دارای استاندارد های din 72311 و jisd5301 است که از معتبرترین استاندارد باطری در جهان می باشد.

باتری های سرب کلسیمی بیشترین آمار مصرف را را در بین مدل های تولیدی این برند دارند. استفاده از این تکنولوژی باعث می شود طول عمر باتری نسبت به باتری های سربی بیشتر باشد. باتری اطلس بی ایکس برای شرایط آب و هایی سرد و گرم طراحی شده و دارای تمامی آمپرها  و مناسب برای انواع خودرو سبک و سنگین می باشد.

معرفی شرکت سازنده باتری اطلس بی ایکس

شرکت باتری اطلس بی ایکس کره
شرکت باتری اطلس بی ایکس کره

از زمان تاسیس شرکت اطلس بی ایکس در سال1944 تاکنون، این شرکت همواره در مسیری چالش برانگیز در راستای نوآوری، خلاقیت و آینده‌ی روشن قدم نهاده است. اطلس بی ایکس یک سرمایه‌گذار جهانی با تاریخچه 70 ساله است و به گفته مدیر ارشد، این شرکت در حال آمادگی برای 70 سال بعدی هستند تا به یک توسعه دهنده فوق پیشرفته در صنعت تکنولوژی باتری تبدیل شوند.

نمایندگی باطری اطلس

نمایندگی باتری اطلس بی ایکس
نمایندگی باتری اطلس بی ایکس

اکثر کارخانجات تولید خودرو در کشور کره از باطری اطلس بی ایکس به عنوان باطری فابریک بر روی بر روی خودروهای تولید شده استفاده می کنند. اطلسBX هم اکنون به یک شرکت متخصص در حوزه صنعت باتری تبدیل شده است. تولیدات این کمپانی به 130 کشور در جهان صادر می‌شود و هدف آن‌ها پیشتازی و سردم دار بودن در صنعت باطری سازی در جهان است.

اطلس بی ایکس قول داده است تا این روند را ادامه دهد و در جهت زندگی بهتر و دنیایی سبز با محصولات، خدمات و تکنولوژی های باکیفیت گام‌های موثری بردارد.

 به علت طول عمر بالا و کیفیت خوب باطری اطلس بی ایکس اکثر کارخانه های خودرو سازی در کره از باطری اطلس بی ایکس به عنوان باطری فابریک بر روی خودروهای تولید شده استفاده می کنند مانند شرکت خودروسازی هیوندای و کیا موتورز. باطری اطلس بی ایکس دارای تائیدیه از استاندارد اروپا می باشد.

معرفی محصولات شرکت اطلس BX  (باتری اطلس)

AtlasBX اولین تولیدکننده باطریِ بدون نیاز به مراقبت و نگهداری با تکنولوژی SMF (Seald Maintenance Free )  در کره جنوبی می‌باشد. باتری‌های سیلد یا همان باتری اتمی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که دیگر لزومی به انجام اقداماتی همچون اضافه کردن آب  به داخل باتری نیست.

کلیه باتری های متعلق به این کمپانی مزایای زیر را دارند. باتری Atlas BX نیز یکی از برندهای شرکت اطلس بی ایکس می باشد که دارای نامی آشنا و از خصوصیات آن موارد زیر است.

 • عدم نیاز به نگهداری
 • در ضمن این باتری‌ها در زمان شارژ شدن مقدار اندکی گاز در ولتاژ معمولی آزاد می کنند که به سبب آن میزان کاهش آب در این باتری‌ها بسیار پایین است. و در نتیجه نسبت به باطری‌های معمولی طول عمر بیشتری دارند.
 • ایمنی بالا بعلت جدار مقاوم به نفوذ جرقه
 • استارت مطمئن
 • عملکرد الکتریکی مطمئن
 • حداقل افت شارژ

کیفیت باطری اطلس

کیفیت باطری اطلس
کیفیت باطری اطلس

نکته: تمامی باتری های ساخت شرکت اطلس بی ایکس از لحاظ کیفیت هیچ گونه تفاوتی با یکدیگر ندارند.

 • باطری کلسیومی با عملکرد بالای خود توسط تکنولوژی آلیاژی خاصی باعث افزایش طول عمر باطری و کاهش میزان اسید و تخلیه خودبخودی باطری میگردد. 
 • امنیت و دوام بالایی دارد و باعث کاهش مصرف آب توسط جداسازی اسید و هوا می شود.
 • داشتن سوپاپ نماینگر شارژ باطری
 • دستگیره مخصوص جهت حمل آسانتر باطری در انبار و فروشگاه
 • مقاومت بالا در برابر لرزش. داخل دیواره های آن صفحات نگهدارنده ای مقاومی تعبیه شده که در شرایط بد جاده‌ای از لرزش جلوگیری می کنند.
 • مقاومت بالای قطب ها. استفاده از تکنولوژی ژرمن هوفمن که باعث مقاومت بالای قطب ها شده و مانع از پاک شدن رنگ قطب ها می شود.
 • مهارکننده آتش می باشد. باعث کاهش نشت اسید شده و از انفجارهای ناشی از جرقه های بیرونی می باشند، جلوگیری می کند. 
 • باطری ماشین اطلس دارای پوشش جدا کننده می باشد. دارای مقاومت الکتریکی پایین و طراحی ضخیم بوده که باعث دوام  و سهولت استارت خوردن ماشین در آب و هوای بسیار سرد می شود.
 • این باتری در انواع اتومبیل ها، ماشین های سنگین، ماشین های کشاورزی و دستگاه های UPS استفاده می شود.
 • باطری اتومبیل اطلس بی ایکس برترین باطری کره ای بر اساس تائید موسسه استاندارد جهانی و همچنین برنده نشانه اول از موسسه استاندارد کره جنوبی می باشد.

تشخیص باطری اطلس بی ایکس اصل از تقلبی

باتری اطلس BX اصل یا تقلبی
باتری اطلس BX اصل یا تقلبی

باتری اطلس بی ایکس را فقط با این لوگو خریداری بفرمائید.

باتری برند اطلس بی ایکس دارای حک برجسته که نشان دهنده اصل و کره ای بودن آن است می باشد. 

باتوجه به سالم بودن قطبین باتری و تاریخ روی باتری اطلس بی ایکس میتوان به دست دوم یا تقلبی بودن آن پی برد.(در صورت تعویض تاریخ باتری شکل ظاهری آن خراب می شود)

باطری اصلی اطلس بی ایکس را فقط از نمایندگیهای مجاز باطری تهیه نمائید. جهت خریداری باطری اصلی اطلس بی ایکس و استفاده از گارانتی و خدمات پس از فروش باطری اطلس بی ایکس را حتما از فروشگاههای مجاز و معتبر فروش باطری تهیه نمائید.

نکته: به دلیل شرایط تحریم حدود یک سال می باشد که این برند باتری وارد ایران نمی شود یا به صورت قاچاق وارد شده است و در حال حاضر باتری های موجود با این برند تقلبی هستند.

نحوه محاسبه تاریخ باطری اطلس

تاریخ تولید باطری پیتون
تاریخ تولید باتری اطلس بی ایکس

نحوه محاسبه تاریخ تولید باطری اطلس بی ایکس کره و سایر محصولات اطلس بی ایکس باطری بدین طریق است: بر روی باطری اطلس بی ایکس یک شماره سریال دارای شش پارامتر حک شده است.

به طور مثال 4MKD06 که در آن:

 • کاراکتر اول (یعنی 4): نشان دهنده سال تولید آن (یعنی 2014) می باشد.
 • کاراکتر دوم (یعنی M): نشان دهنده ماه تولید است. ماه تولید از A تا M درج می شود و که در آن A برای ماه اول و B برای ماه دوم و … M برای ماه دوازدهم است.
 • کاراکتر سوم (یعنی K): نشان‌دهنده خط تولید در کارخانه است. (به منظور سهولت و راحتی در پیگیری‌های فنی)
 • کاراکتر چهارم (یعنی D): نشان‌دهنده شیفت تولید در کارخانه است. (به منظور سهولت و راحتی در پیگیری‌های فنی)
 • کاراکتر پنجم و ششم(یعنی 06): نشان دهنده روز تولید آن (یعنی ششمین روز) میباشد.

دومین حرف از سمت چپ نشان دهنده ماه تولید باطری است و روش محاسبه آن بدین صورت است.

A= ماه اول

B=ماه دوم

C=ماه سوم

D=ماه چهارم

E=ماه پنجم

F=ماه ششم

G=ماه هفتم

H=ماه هشتن

J=ماه نهم

K=ماه دهم

L=ماه یازدهم

M=ماه دوازدهم

 نکته: لازم به ذکر است که در درج ماه تولید از حرف I به دلیل شباهت آن با عدد 1 استفاده نمی شود.

گارانتی باطری اطلس بی ایکس در کیان باتری

گارانتی باطری ماشین اطلس BX
گارانتی باطری ماشین اطلس BX

باطری اطلس بی ایکس تولید کمپانی اطلس بی ایکس کره دارای گارانتی و خدمات پس از فروش 6 ماهه می باشد. باتری اطلس بی ایکس Atlas BX شرکت اطلس بی ایکس دارای شش ماه گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر است.

جهت آشنایی با کلیه برند های باتری تولیدی در کره جنوبی به این لینک مراجعه نمایید: تولیدکنندگان باتری خودرو در کره جنوبی

 قیمت باطری اطلس کره

جهت اطلاع از قیمت به روز  و آخرین قیمت باتری Atlas BX می توانید به صورت ۲۴ ساعته با امداد باطری کیان در تماس باشید.  قیمت باطری اطلس خودرو و مشاوره در مورد خرید باطری را فقط از ما بخواهید. فقط با یک تماس باطری اطلس بی ایکس را در اسرع وقت در محل خود دریافت نمائید.

توجه: لیست قیمت باطری اطلس بی ایکس در زیر با احتساب دریافت داغی باتری فرسوده از مشتری می باشد، در صورت نبود آن به ازای هر آمپر باتری، مبلغی به آن افزوده خواهد شد.

مصارف باتری برند اطلس بی ایکس

مشخصات باتری اطلس بی ایکس
مشخصات باتری اطلس بی ایکس

باطری‌های اطلس بی ایکس برای مصارف مختلفی از جمله خودروهای سواری، خودروهای سنگین، خودروهای دارای سیستم Stop-Start، ماشین های گلف، ماشین‌های RV، ماشین‌های دریانوردی و… طراحی و تولید شده‌اند.

این باتری در ایران دارای آمپرهای مختلف از جمله 35 آمپر، 45 آمپر، 55 آمپر، 62 آمپر، 66 آمپر، 74 آمپر و… است که قابل استفاده بر روی خودروهای 405، روآ، پژو 206، آر دی، انواع سری‌های پراید، سمند و انواع اتومبیل‌های خارجی مثل بنز، کمری، لیفان و… هستند.

باطری ماشین اطلس بی ایکس مناسب برای انواع پژو سمند . هیوندای .کیا. مگان . ماکسیما و مزدا نیز می باشد.

خرید باطری اطلس

خرید باتری اطلس بی ایکس کره
خرید باتری اطلس بی ایکس کره

شما جهت خرید این باتری می توانید سفارش خود را به صورت تلفنی با شماره 02188882222 و یا به صورت اینترنتی از طریق وبسایت کیان باتری با کلیک روی لینک زیر از قیمت روز این باتری مطلع و به صورت اینترنتی و یا تماس تلفنی باتری انتخابی خود را سفارش دهید.

بیشترین خرید ایرانی ها در بین باطری ها خارجی مربوط به باطری های کره ای می باشد. البته علاقه مردم نسبت به باتری های کره ای تنها مختص به ایرانی ها نیست و در سایر کشورها نیز باتری های کره ای مورد توجه خوب خریداران هستند.

جهت خرید باطری اطلس بی ایکس و اطلاع از قیمت این محصول می توانید از لینک زیر استفاده نمایید.

خرید باطری های کره ای (اطلس بی ایکس)

همچنین اگر شما اطلاع کافی از باتری مناسب ماشین خودتان ندارید می توانید از اطلاعات صفحه زیر ( لینک پایین) استفاده کنید.

باتری مناسب خودروها

لطفا اگر تجربه یا سوالی از این برند باتری دارید در فرم انتهای صفحه به اشتراک بگذارید. کارشناسان کیان باتری به صورت 24 ساعت و شبانه روزی پاسخ گوی شما عزیزان هستند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

عضو شوید
آگاه شوید
guest
0 نظرات
فید بک نظرسنجی داخل متن
مشاهده تمام نظرات
سبد خرید
اسکرول به بالا
مشاوره رایگان و ثبت سفارش