باتری آرورا ساخت کارخانه اطلس بی ایکس

4.7
(27)

باطری آرورا به انگلیسی Aurora یکی از مارک های تولیدی باتری شرکت اطلس بی ایکس AtlasBX کره می باشد. این کمپانی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان باتری در کره جنوبی است. و برخی برندهای تولیدی این کمپانی از قدیمیترین باتریهای موجود در ایران به شمار می روند. باتری آرورا کره برای انواع خودروهای سواری و خودروهای دیگر در آمپراژهای مختلف تولید شده است.

باطری ماشین آرورا
باطری خودرو آرورا

این برند باتری نیز همچون سایر باتری های این شرکت با تکنولوژی SMF ، EFB و AGM ساخته می شود. هر کدام از مدل های بالا مزایا و معایب خودشان را دارند.

 • SMF: بالاترین آمار مصرف مربوط به باتری های Sealed Maintenance Free SMF می باشد. در نظر داشته باشید که این باتری ها ارزانترین این مدل ها نیز می باشد. این نوع باتری ها سرب کلیسمی بوده و نیاز به نگهداری ندارد.
 • EFB: مدل EFB از نوع باتری های Enhanced Flooded Battery می باشد. باتری های AGM و EFB با تکنولوژی جدیدتری تولید می شود و گرانتر می باشند.
 • AGM: باتری مدل AGM را نیز ما در این بخش توضیح داده ایم.

 باطری ماشین آرورا کره ای جز برترین باطریهای شناخته شده در جهان با طول عمر بالا می باشد. این برند باتری دارای استاندارد های din 72311 و jisd5301 است که از معتبرترین استاندارد باطری در جهان می باشد.

باتری های سرب کلسیمی بیشترین آمار مصرف را را در بین مدل های تولیدی این برند دارند. استفاده از این تکنولوژی باعث می شود طول عمر باتری نسبت به باتری های سربی بیشتر باشد. باتری آرورا برای شرایط آب و هایی سرد و گرم طراحی شده و دارای تمامی آمپر ها  و مناسب برای انواع خودرو سبک و سنگین می باشد.

معرفی شرکت سازنده باتری آرورا (اطلس بی ایکس)

معرفی شرکت AtlasBx سازنده باتری آرورا
معرفی شرکت AtlasBx سازنده باتری آرورا

از زمان تاسیس شرکت اطلس بی ایکس در سال1944 تا کنون، این شرکت همواره در مسیری چالش برانگیز در راستای نوآوری، خلاقیت و آینده‌ی روشن قدم نهاده است. اطلس بی ایکس یک سرمایه‌گذار جهانی با تاریخچه 70 ساله است و به گفته مدیر ارشد، این شرکت در حال آمادگی برای 70 سال بعدی هستند تا به یک توسعه دهنده فوق پیشرفته در صنعت تکنولوژی باتری تبدیل شوند.

نمایندگی باطری آرورا اطلس بی ایکس

نمایندگی باطری آرورا
نمایندگی باطری آرورا

اکثر کارخانجات تولید خودرو در کشور کره از باطری آرورا به عنوان باطری فابریک بر روی بر روی خودروهای تولید شده استفاده می کنند. اطلسBX هم اکنون به یک شرکت متخصص در حوزه صنعت باتری تبدیل شده است. تولیدات این کمپانی به 130 کشور در جهان صادر می‌شود و هدف آن‌ها پیشتازی و سردم دار بودن در صنعت باطری سازی در جهان است.

اطلس بی ایکس قول داده است تا این روند را ادامه دهد و در جهت زندگی بهتر و دنیایی سبز با محصولات، خدمات و تکنولوژی های باکیفیت گام‌های موثری بردارد.

 به علت طول عمر بالا و کیفیت خوب باطری آرورا اکثر کارخانه های خودرو سازی در کره از باطری آرورا به عنوان باطری فابریک بر روی خودروهای تولید شده استفاده می کنند مانند شرکت خودروسازی هیوندای و کیا موتورز. باطری آرورا دارای تائیدیه از استاندارد اروپا می باشد.

معرفی محصولات شرکت اطلس BX  (آرورا)

AtlasBX اولین تولیدکننده باطریِ بدون نیاز به مراقبت و نگهداری با تکنولوژی SMF (Seald Maintenance Free )  در کره جنوبی می‌باشد. باتری‌های سیلد یا همان باتری اتمی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که دیگر لزومی به انجام اقداماتی همچون اضافه کردن آب  به داخل باتری نیست.

کلیه باتری های متعلق به این کمپانی مزایای زیر را دارند. باتری Aurora نیز یکی از برندهای شرکت اطلس بی ایکس می باشد که دارای نامی آشنا و از خصوصیات آن موارد زیر است.

 • عدم نیاز به نگهداری
 • در ضمن این باتری‌ها در زمان شارژ شدن مقدار اندکی گاز در ولتاژ معمولی آزاد می کنند که به سبب آن میزان کاهش آب در این باتری‌ها بسیار پایین است. و در نتیجه نسبت به باطری‌های معمولی طول عمر بیشتری دارند.
 • ایمنی بالا بعلت جدار مقاوم به نفوذ جرقه
 • استارت مطمئن
 • عملکرد الکتریکی مطمئن
 • حداقل افت شارژ

کیفیت باطری آرورا

کیفیت باتری آرورا
کیفیت باتری آرورا

نکته: تمامی باتری های ساخت شرکت اطلس بی ایکس از لحاظ کیفیت هیچ گونه تفاوتی با یکدیگر ندارند.

 • باطری کلسیومی با عملکرد بالای خود توسط تکنولوژی آلیاژی خاصی باعث افزایش طول عمر باطری و کاهش میزان اسید و تخلیه خودبخودی باطری میگردد. 
 • امنیت و دوام بالایی دارد و باعث کاهش مصرف آب توسط جداسازی اسید و هوا می شود.
 • داشتن سوپاپ نماینگر شارژ باطری
 • دستگیره مخصوص جهت حمل آسانتر باطری در انبار و فروشگاه
 • مقاومت بالا در برابر لرزش. داخل دیواره های آن صفحات نگهدارنده ای مقاومی تعبیه شده که در شرایط بد جاده ای از لرزش جلوگیری می کنند.
 • مقاومت بالای قطب ها. استفاده از تکنولوژی ژرمن هوفمن که باعث مقاومت بالای قطب ها شده و مانع از پاک شدن رنگ قطب ها می شود.
 • مهارکننده آتش می باشد. باعث کاهش نشت اسید شده و از انفجارهای ناشی از جرقه های بیرونی می باشند، جلوگیری می کند. 
 •  دارای پوشش جدا کننده می باشد. دارای مقاومت الکتریکی پایین و طراحی ضخیم بوده که باعث دوام  و سهولت استارت خوردن ماشین در آب و هوای بسیار سرد می شود.
 • این باتری در انواع اتومبیل ها ، ماشین های سنگین، ماشین های کشاورزی و دستگاه های UPS استفاده می شود.
 • این باطری برترین باطری کره ای بر اساس تائید موسسه استاندارد جهانی و همچنین برنده نشانه اول از موسسه استاندارد کره جنوبی می باشد.

از کجا بدانیم باتری آرورا اصل کره است؟

تشخیص باتری آرورا اصل کره از تقلبی
تشخیص باتری آرورا اصل کره از تقلبی

باتری آرورا را فقط با این لوگو خریداری بفرمائید.

باتری برند آرورا دارای حک برجسته که نشان دهنده اصل و کره ای بودن آن است می باشد. 

باتوجه به سالم بودن قطبین باتری و تاریخ روی باتری آرورا میتوان به دست دوم یا تقلبی بودن آن پی برد.(در صورت تعویض تاریخ باتری شکل ظاهری آن خراب می شود)

باطری اصلی آرورا را فقط از نمایندگیهای مجاز باطری تهیه نمائید.جهت خریداری باطری اصلی آرورا و استفاده از گارانتی و خدمات پس از فروش باطری آرورا را حتما از فروشگاههای مجاز و معتبر فروش باطری تهیه نمائید.

نکته: به دلیل شرایط تحریم حدود یک سال می باشد که این برند باتری وارد ایران نمی شود یا به صورت قاچاق وارد شده است. و در حال حاضر باتری های موجود با این برند تقلبی هستند.

نحوه محاسبه تاریخ تولید باتری آرورا اطلس بی ایکس

نحوه محاسبه تاریخ تولید باتری آرورا
نحوه محاسبه تاریخ تولید باتری آرورا

نحوه محاسبه تاریخ تولید باطری آرورا کره و سایر محصولات اطلس بی ایکس باطری بدین طریق است: بر روی باطری آرورا اطلس بی ایکس یک شماره سریال دارای شش پارامتر حک شده است.

به طور مثال 4MKD06 که در آن :

 • کاراکتر اول (یعنی 4): نشان دهنده سال تولید آن (یعنی 2014) می باشد .
 • کاراکتر دوم (یعنی M): نشان دهنده ماه تولید است . ماه تولید از A تا M درج می شود و که در آن A برای ماه اول و B برای ماه دوم و … M برای ماه دوازدهم است .
 • کاراکتر سوم (یعنی K): نشان دهنده خط تولید در کارخانه است . (به منظور سهولت و راحتی در پیگیری‌های فنی)
 • کاراکتر چهارم (یعنی D): نشان‌دهنده شیفت تولید در کارخانه است. (به منظور سهولت و راحتی در پیگیری‌های فنی)
 • کاراکتر پنجم و ششم(یعنی 06): نشان دهنده روز تولید آن (یعنی ششمین روز) میباشد .

دومین حرف از سمت چپ نشان دهنده ماه تولید باطری است و روش محاسبه آن بدین صورت است.

A= ماه اول

B=ماه دوم

C=ماه سوم

D=ماه چهارم

E=ماه پنجم

F=ماه ششم

G=ماه هفتم

H=ماه هشتن

J=ماه نهم

K=ماه دهم

L=ماه یازدهم

M=ماه دوازدهم

 نکته: لازم به ذکر است که در درج ماه تولید از حرف I به دلیل شباهت آن با عدد 1 استفاده نمی شود.

گارانتی باطری آرورا در کیان باتری

گارانتی باطری آرورا اطلس بی ایکس
گارانتی باتری آرورا اطلس بی ایکس

باطری آرورا توسط کمپانی اطلس بی ایکس کره دارای گارانتی و خدمات پس از فروش 6 ماهه می باشد. باتری آرورا Aurora  شرکت اطلس بی ایکس دارای شش ماه گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر است.

جهت آشنایی با کلیه برند های باتری تولیدی در کره جنوبی به این لینک مراجعه نمایید: تولید کنندگان باتری خودرو در کره جنوبی

 قیمت باطری آرورا کره

جهت اطلاع از قیمت به روز  و آخرین قیمت باتری Aurora می توانید به صورت ۲۴ ساعته با امداد باطری کیان در تماس باشید. قیمت باطری ماشین مارک آرورا و مشاوره در مورد خرید باطری را فقط از ما بخواهید. فقط با یک تماس باطری آرورا اطلس بی ایکس را در اسرع وقت در محل خود دریافت نمائید.

توجه: لیست قیمت باطری آرورا اطلس بی ایکس در زیر با احتساب دریافت داغی باتری فرسوده از مشتری می باشد، در صورت نبود آن به ازای هر آمپر باتری، مبلغی به آن افزوده خواهد شد.

مصارف باتری برند آرورا اطلس بی ایکس

کاربرد باتری آرورا در خودروهای مختلف
کاربرد باتری آرورا در خودروهای مختلف

باطری‌های اطلس بی ایکس آرورا برای مصارف مختلفی از جمله خودروهای سواری، خودروهای سنگین، خودروهای دارای سیستم Stop-Start، ماشین های گلف، ماشین‌های RV، ماشین‌های دریانوردی و… طراحی و تولید شده‌اند.

این باتری در ایران دارای آمپرهای مختلف از جمله 35آمپر، 45آمپر، 55آمپر، 62آمپر، 66آمپر، 74آمپر و… است که قابل استفاده بر روی خودروهای 405، روآ، پژو 206، آر دی، انواع سری های پراید، سمند و انواع اتومبیل‌های خارجی مثل بنز، کمری، لیفان و… هستند.

باطری ماشین آرورا مناسب برای انواع پژو سمند . هیوندا .کیا. مگان . ماکسیما و مزدا نیز می باشد.

خرید باتری آرورا کره ای

شما جهت خرید این باتری می توانید سفارش خود را به صورت تلفنی با شماره 02188882222 و یا به صورت اینترنتی از طریق وبسایت کیان باتری با کلیک روی لینک زیر از قیمت روز این باتری مطلع و به صورت اینترنتی و یا تماس تلفنی باتری انتخابی خود را سفارش دهید.

  بیشترین خرید ایرانی ها در بین باطری ها خارجی مربوط به باطری های کره ای می باشد. البته علاقه مردم نسبت به باتری های کره ای تنها مختص به ایرانی ها نیست و در سایر کشورها نیز باتری های کره ای مورد توجه خوب خریداران هستند.

جهت خرید باطری آرورا و اطلاع از قیمت این محصول می توانید از لینک زیر استفاده نمایید.

خرید باطری های کره ای (آرورا)

همچنین اگر شما اطلاع کافی از باتری مناسب ماشین خودتان ندارید می توانید از اطلاعات صفحه زیر ( لینک پایین) استفاده کنید.

باتری مناسب خودروها

لطفا اگر تجربه یا سوالی از این برند باتری دارید در فرم انتهای صفحه به اشتراک بگذارید. کارشناسان کیان باتری به صورت 24 ساعت و شبانه روزی پاسخ گوی شما عزیزان هستند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

عضو شوید
آگاه شوید
guest
2 نظرات
فید بک نظرسنجی داخل متن
مشاهده تمام نظرات
محمدیان
محمدیان
4 سال پیش

سلام مدت گارانتی باتری های اطلس چند ماهه است؟

سبد خرید
اسکرول به بالا
مشاوره رایگان و ثبت سفارش