آموزش نصب استیکر برچسب روی ماشین

4.3
(148)

در این مقاله از کیان باتری قصد داریم آموزش نصب برچسب روی ماشین و نحوه کندن آن را ارئه دهیم. حتما تا کنون به تبلیغات، استیکرها و یا شعر و جملاتی که روی اتوبوس‌های مسافربری داخل شهری و یا سایر ماشین‌ها، نوشته و یا نصب شده‌اند، دقت کرده‌اید. نصب و یا چسباندن استیکر بر روی انواع خودرو شاید در ابتدا ساده به نظر برسد ولی در واقع این کار، به تخصص و مهارت خاصی نیاز دارد و در نتیجه کار، تاثیر می‌گذارد.

زدن برچسب روی ماشین

 نصب برچسب روی ماشین
نصب برچسب روی ماشین

نصب و چسباندن استیکر، بر روی هر سطحی از جمله کارهای تخصصی است که باید با مهارت و دقت زیاد انجام شود، البته نصب برچسب بر روی بدنه خودروها، تخصصی‌تر از سایر سطوح است.

اگر بخواهید استیکر یا برچسب را روی سطوح صاف و صیقلی مانند سرامیک، شیشه، استیل و. . . بچسبانید، کار شما آسانتر است و می‌توانید از آب یا کفی که از ترکیب آب و ریکا درست شده، استفاده کنید.

برای نصب برچسب خودرو بر روی قسمتی از ماشین که سطح صافی داشته باشد و دارای برآمدگی و یا فرورفتگی نباشد، نیز می‌توان از این روش استفاده کرد.  به طور مثال، برچسب‌های تردد خودروها و یا استیکرها و برچسب‌های کوچکی که بر روی شیشه‌های اتوبوس قرار دارند با این روش چسبانده می‌شوند.

مراحل نصب استیکر بر روی سطح صاف و صیقلی

 1. در مرحله اول، سطح مورد نظر را کاملا از گرد و غبار، تمیز کنید به طوری که صاف و صیقلی شود.
 2. در مرحله بعد آب و ریکا را با هم ترکیب کنید تا کف کند و سطح را به وسیله این محلول خیس کنید و استیکر یا برچسب را روی این سطح بچسبانید.
 3. محلول آب و ریکا برای این منظور استفاده می‌شود که از تشکیل حباب زیر برچسب جلوگیری شود و یا اگر موقع چسباندن استیکر حبابی زیر برچسب تشکیل شد، بتوان آن را خارج کرد.
 4. همچنین استفاده از ترکیب این محلول، این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید استیکر را مقداری جابجا کنید و یا جای استیکر را کلا تغییر دهید.
 5. بعد از چسباندن استیکر، به وسیله یک کاردک یا هر وسیله‌ای شبیه آن، آب و ریکای زیر آن را کاملا خالی کنید و مطمئن شوید که هیچ حبابی زیر استیکر قرار ندارد.
 6. بعد از این‌کار به مدت ۲ الی ۳ ساعت اجازه دهید تا استیکر و محل نصب آن کاملا خشک شود، بعد از طی این مرحله استیکر در جای خود محکم می‌شود.

چسباندن استیکر بر روی خودروها

 روش چسباندن برچسب روی بدنه ماشین
روش چسباندن برچسب روی بدنه ماشین

چسباندن استیکر بر روی خودروها، کمی متفاوت است و بستگی به سطح مورد نظر دارد.

برای نصب برچسب خودرو بر روی شیشه ماشین یا قسمتی که کاملا صاف و صیقلی باشد، می‌توانید از روش بالا استفاده کنید، اما چون معمولا بدنه خودروها فرورفتگی و برآمدگی‌هایی دارد، نمی‌توانید از آب یا محلول آب و ریکا استفاده کنید و باید استیکر و برچسب را کاملا خشک نصب کنید‌؛ در غیر این‌صورت بعد از چند روز استیکر از بدنه ماشین جدا می‌شود.

علاوه براین، نصب برچسب خودرو بر روی ماشین‌های کوچکتر به دلیل اینکه قابلیت دسترسی به سایر قسمت‌های ماشین بیشتر است، کاری آسانتر است ولی در ماشین‌های بزرگتر مانند اتوبوس‌ها، نصب برچسب کار دشواری است و حتما باید از افراد دارای مهارت در این زمینه کمک گرفت.

بیشتر بدانید: کاربرد فیبر کربن در خودرو

نصب استیکر بر روی بدنه خودرو

چسباندن استیکر بر روی هر نوع ماشین و به خصوص اتوبوس‌ها، به دلیل برجستگی‌های قسمت‌های مختلف ماشین و همینطور زه‌های کنار برخی از خودروها، کار سخت و دشواری است و نیاز به تخصص و مهارت دارد.

افراد متخصص و ماهری هستند که کار نصب استیکر بر روی ماشین را به شکل تخصصی انجام می‌دهند، اگر نصب برچسب توسط افرادی که تخصص کافی ندارند انجام شود، بعد از مدت کوتاهی استیکرها از بدنه خودرو جدا شده و ظاهر زشتی را روی خودرو ایجاد می‌کنند.

بنابراین اگر می‌خواهید بر روی ماشین خود استیکری را نصب کنید حتما از افراد ماهر در این زمینه کمک بگیرید، زیرا این افراد، وظیفه نگهداری و در صورت نیاز ترمیم را برعهده می‌گیرند.

مراحل چسباندن برچسب روی بدنه ماشین

 1. در مرحله اول اتومبیل را کاملا شسته و تمیز کنید به طوری که گرد و خاک و یا هر چیز دیگری روی ماشین نباشد و سپس آن را خشک کنید.
 2. در مرحله بعد، استیکر یا برچسب را روی هر قسمت از بدنه که می‌خواهید بچسبانید قرار دهید و با چند تیکه چسب کاغذی آن را در جای خود فیکس کنید.
 3. حالا برای اطمینان از اینکه استیکر را در جای درست قرار داده‌اید و نصب آن کاملا صاف انجام شده باشد، از دور به استیکر و ماشین نگاه کنید و در صورتی که استیکر به درستی تنظیم نشده، آن را جابه‌جا کنید.
 4. از یک طرف استیکر، به آرامی و کم‌ کم شروع به جدا کردن کاغذ زیری برچسب کنید و همزمان با کاردک استیکر را به بدنه خودرو بچسبانید. سعی کنید با دقت و ظرافت این کار را انجام دهید تا حبابی زیر استیکر ایجاد نشود و در صورتی که حباب به وجود آمد به وسیله کاردک حباب را خارج کنید.
 5. به آرامی و با دقت، تمام استیکر را بچسبانید و بعد از آن اضافه‌های آن را با دقت برش دهید و جدا کنید. برای انجام این‌کار از یک فرد ماهر کمک بگیرید، چون ممکن است به تنهایی نتوانید اضافه‌های استیکر را به درستی جدا کنید و مجبور شوید دوباره این‌کار انجام دهید.
 6. در مرحله آخر نصب استیکر در صورتی که حبابی زیر برچسب به‌وجود آمده و با کشیدن کاردک از بین نمی‌رود، به وسیله سوزن یک سوراخ ریز روی آن ایجاد کنید و دوباره به وسیله کاردک روی استیکر بکشید تا هوای زیر آن تخلیه شود و استیکر بر روی سطح بچسبد و محکم شود.
 زدن برچسب روی ماشین
زدن برچسب روی ماشین

نصب برچسب روی بغل ماشین

طریقه نصب برچسب برای بغل خودرو بسیار ساده تر از نصب تمام بدنه اتومبیل میباشد :

 1. بدنه اتومبیل را کاملاً شسته و خشک نمایید.
 2. استیکر را بر روی بدنه و جایی که میخواهید نصب کنید بگذارید و با یک چسب کاغذی آنرا بر روی بدنه فیکس کنید.
 3. کار خود را از دور ببینید که احتمالاً کار خود را کج نصب نکرده باشید.
 4. از یک سمت شروع به بلند کردن کاغذ زیری ( یک سانت به یک سانت ) و همزمان با یک کاردک پلاستیکی شروع به نصب نمایید.
 5. به آرامی جلو بروید و تمامی حبابهای زیر برچسب را خالی نمایید.
 6. بعد از نصب، اضافه استیکرهای بین درزها را با دقت و ظرافت برش بزنید.

دقت داشته باشید که اگر قبلاً هیچ وقت این کار را انجام نداده باشید ممکن است اولین کار را خراب کنید پس سعی کنید از نصابهای حرفه ای استیکر کمک بگیرید.

چگونگی نصب استیکر روی اتوبوس

نصب استیکر بر روی اتوبوس به دلیل وجود فرو رفتگی ها و برآمدگی ها و همچنین زه های کنار اتوبوس بسیار دشوار میباشد و این کار را تبدیل به یک امر کاملاً تخصصی نموده است و افراد خاصی با فراگیری تخصص های لازم و تشکیل گروهای چند نفره کار نصب اتوبوسها را به عهده میگیرند.

اگر استیکر توسط افرادی که تخصص لازم را در این زمینه ندارند چسبانده شود بدون شک استیکرها بعد از مدت کوتاهی جدا خواهد شد، در نظر داشته باشید افرادی که کار نصب استیکر را به صورت تخصصی انجام میدهند.

وظیفه نگهداری و ترمیم های احتمالی را نیز به عهده خواهند گرفت و معمولاً یکی از افراد گروه به طور مرتب در سطح شهر کار پیگیری اتوبوسهای اجرا شده را به عهده دارد و در صورتی که هر کدام از اتوبوس ها مشکل ظاهری داشته باشد با نوشتن شماره پلاک اتوبوس آنرا فراخوان نموده و کار ترمیم را انجام میدهند، پیشنهاد میشود اگر میخواهید این کار را خودتان انجام دهید حتماً از افراد متخصص این کار مشورت بگیرید.

چگونه برچسب ماشین را بکنیم؟

چگونه برچسب ماشین را بکنیم؟
چگونه برچسب ماشین را بکنیم؟

برچسب خودرو با گذشت زمان فرسوده می شوند و ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند. اگر یک برچسب دارید که ترک خورده یا آسیب دیده است، می توانید به راحتی و فقط با چند ابزار ساده آن را بردارید.

(آموزش کندن برچسب از خودرو)ممکن است پس از اینکه برچسب خودرو را جدا کردید، باقی مانده چسب وجود داشته باشد، اما تمیز کردن آن آسان است. وقتی کارتان تمام شد، خودرو شما جدید و آماده برای برچسب دیگر به نظر می رسد!

ابزار مورد نیاز

 1. یک سشوار با تنظیمات باد گرم
 2. تیغ اصلاح یا کاتر مقوا ( کاتر مقوا برای جدا کردن برچسب از روی شیشه به کار میرود)
 3. یک کارت پلاستیکی محکم- میتوانید از کارت کتابخانه، کارت اعتباری، کارت خرید، یا کارت شناسایی استفاده کنید.
 4. دو قطعه دستمال نرم
 5. محلول شیشه پاک کن (این محلول در صورتی نیاز است که برچسب را از روی شیشه جدا میکنید)
 6. محلول صمغ پاک کن (صمغ درخت)
 7. اسپری پاک کننده سریع

روش کندن برچسب از روی روی بدنه ماشین

با استفاده از محلول آب و ریکا، تا قبل از خشک شدن سطح، می‌توانید استیکر را از روی سطح جدا کنید و مکان نصب استیکر را عوض کنید.

اما زمانی که برچسب کاملا خشک شد و بر روی سطح محکم شد برای جدا کردن آن، می‌توانید از یک سشوار استفاده کنید و با گرم کردن استیکر، آن را از روی سطح مورد نظر جدا کنید.

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که در فصل زمستان بدلیل پایین بودن دمای هوا و چسباندن استیکر در فضای بیرون، نمی‌توان از آب و ریکا کمک گرفت و باید استیکر را بدون آب چسباند تا مشکلی به‌وجود نیاید.

مراحل کندن استیکر از خودرو

1- مطمئن باشید که برچسب و فضای دور ان کاملا تمیز باشد. پس از شستشوی کامل ماشین میتوانید خاطر جمع باشید.

مراحل کندن استیکر روی خودرو
مراحل کندن استیکر روی خودرو

2- سشوار را روشن کنید؛ ان را روی باد گرم تنظیم کرده و با چند سانتیمتر فاصله روی برچسب نگه دارید. سشوار را مستقیما روی بدنه رنگی ماشین نگیرید.

مراحل کندن برچسب روی خودرو
مراحل کندن برچسب روی خودرو

3- اول سشوار راچند ثانیه روی مرکز برچسب نگه دارید، حواستان باشد که سشوار باد گرم بزند، سپس به تدریج سشوار را روی بقیه قسمتهای برچسب هم قرار دهید. اخرین قسمت لبه های برچسب است که باید انها را گرم کنید. بعد از ان نوبت مرحله بعد است.

جدا کردن استیکر ماشین با سشوار
جدا کردن استیکر ماشین با سشوار

4- بعد از گرم کردن برچسب، کارت پلاستیکی را برداشته و یک گوشه ان را به ارامی زیر برچسب فرو کنید. اگر فضا به اندازه کافی گرم باشید، میتوانید کارت را زیر برچسب سر بدهید و شروع به کندن ان کنید.

کندن استیکر ماشین با کارت
کندن استیکر ماشین با کارت

با چند بار تکرار مرحله 2 و3 راحت تر میتوانید ان را جدا کنید.   با جلو و عقب کشیدن کارت پلاستیکی یا تیغ اصلاح زیر برچسب هم کار راحت میشود.

اگر میخواهید برچسبی را از روی شیشه جدا کنید، از کاتر یا تیغ استفاده کرده و با لبه تیز ان کار کنید. تیغ یا کاتر را روی رنگماشین نکشید؛ این کار به ماشین صدمه میزند. اگر برچسب روی شیشه چسبیده باشد میتوانید، برای جداکردن ان فشار بیشتری وارد کنید.

5- مداوم، تیغ پلاستیکی یا تیغ را زیر برچسب فرو کنید تا کاملا از سطح ماشین کنده شود. با انجام این کارها برچسب کاملا جدا میشود.

6- وقتی برچسب جدا شد، با تکرار مرحله یک تا چهار انچه از برچسب روی سطح باقی مانده را نیز جدا کنید. میتوانید از محلول صمغ پاک کن هم استفاده کنید، چون اثر فوق العاده ای دارد. چند قطره از این محلول را روی دستمال نرم بریزید و روی جای برچسب بکشید.

7- بعد از این که برچسب و جای ان کاملا از روی سطح محو شدند، با یک محلول شیشه پاک کن یا اسپری پاک کننده سریع محل را تمیز کنید.

 طراحی برچسب روی ماشین
طراحی برچسب روی ماشین

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

عضو شوید
آگاه شوید
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
فید بک نظرسنجی داخل متن
مشاهده تمام نظرات
تورک احسان
تورک احسان
5 ماه پیش

عالی بود

سبد خرید
اسکرول به بالا
مشاوره رایگان و ثبت سفارش