وزن استاندارد باتری ماشین

3.5
(68)

وزن استاندارد باتری ماشین به شاخصه های مختلفی بستگی دارد.

برای یافتن وزن یک باتری استاندارد برای خودروتان باید مشخصه هایی مانند ظرفیت، اندازه، میزان آمپر خروجیو شروع جریان را در نظر بگیرید.

وزن به تنهایی تاثیر چندانی بر روی انتخاب باتری ندارد اما لازم است بدانید وزن باتری خودرو چقدر است.

پیدا کردن وزن باتری ماشین

بر روی لیبلی که روی باتری ها قرار دارد در کنار باقی مشخصات وزن آن هم درج شده است. برای تشخیص صحت آن باید خودتان به صورت دستی وزن کنید.

همچنین باید این نکته را در نظر بگیرید که وزن نوشته شده بر روی لیبل وزن در حالت شارژ خشک است. در هرحال مدل و شرکت سازنده باتری نقش اصلی در وزن آن را دارد.

وزن هر باتری رابطه مستقیمی با ظرفیت آن دارد. باتری ماشین های شخصی وزنی معادل 12 تا 20 کیلوگرم و باتری ماشین های حمل و نقل مزنی معادل 20 تا 45 کیلوگرم دارند.

خالی نشدن شارژ باتری

 وزن استاندارد باتری ماشین چقدر است؟

ابعاد کلی یک باتری اتومبیل، برخلاف وزن، باید در هنگام خرید یک باتری جدید مورد توجه قرار بگیرد. اندازه‌ یک باتری اتومبیل بستگی به ویژگی‌های اصلی آن دارد: ظرفیت باطری خودرو و شروع جریان. بیشترین ارزش این مشخصات نیاز بیشتر به الکترود و حجم الکترود است. در نتیجه بیشتر وزن مربوط به پوسته باتری اتومبیل است.

شما احتمالا متوجه شده‌اید که باتری‌های اتومبیل ساخته شده برای وسایل نقلیه‌ باربری که دارای ظرفیت بیشتری هستند، بزرگ‌تر از باتری وسایل نقلیه مسافربری هستند. ساده‌ترین راه برای خرید باتری این است که باتری را انتخاب کنید که دارای اندازه و ویژگی‌های مشابه با باتری قبلی خودروی شما باشد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

عضو شوید
آگاه شوید
guest
2 نظرات
فید بک نظرسنجی داخل متن
مشاهده تمام نظرات
رضا مقدم
رضا مقدم
3 سال پیش

با سلام نظر من بعنوان کسی که طی ۲۵ سال فعالیتم در سطوح مختلف صنعت ،همواره با صدق کلام و رفتار ،همراه بوده است دارای ملاک و منطق حقیقیست و پیوسته از اعلام نظر ،بد‌ون دلیل و مدرک ،شدیدا اجتناب نموده ام . بر همین اساس مکرر با افرادی برخورد کرده ام که در بداهه گویی سکوت ، و ترس از آگاهی دادن به مشتری ،‌،رفتاری مخالف با توکل به مالک رزق و برکت روزی ،تواما با خلق ناپسند و غیر قابل توجیه ،از خود نشان داده اند و غالبا هر مراجعه کننده ای را فاقد هرگونه تجربه ‌ اطلاعات… خواندن ادامه ...

رضوان دوست
رضوان دوست
4 سال پیش

ممنون از اطلاعات مفیدتون.

سبد خرید
اسکرول به بالا
مشاوره رایگان و ثبت سفارش