مواردی که می بایستی در هنگام نصب باتری رعایت شود

4.8
(41)

در این بخش نکات ایمنی و هشدارهای لازم در خصوص نصب باتری در ماشین اعلام می شود.

1- دقت شود باتری در محلی تمیز و خشک نصب شود و اشیاء دیگر روی باتری قرار نگیرد. همچنین باطری در معرض نور مستقیم آفتاب و گرما نباشد.

2- . باتری که از کارتن خارج نمودید بررسی کنید که شکستگی نداشته باشد.

3- ولتاژ مدار باز باتری را اندازه بگیرد که می بایستی بالاتر از 12.60 ولت باشد.

4- از انداختن باطری در محل خود در خودرو و هل دادن آن با فشار خودداری شود. چون ممکن است این ضربات هم به جایگاه باتری آسیب برساند و هم اینکه بدنه باتری که از پلاستیک بوده دچار شکستگی شده و کارایی خود را از دست بدهد.

5- در هنگام نصب باتری از آچارهای عایق دار استفاده نمایید.

6- طراحی سیستم جايگاه باتری ها و يا کابینت ها بايد طوری باشد که بتواند تهويه مناسب را از بالا و پايین باتری ها هدايت نمايد . فواصل ما بین سلول ها نیز بايد حدود 30 میلیمتر باشد.

7- باتری ها به دلیل سنگین بودن می توانند برای خودرو و افراد حادثه آفرین باشند. بنابراین بهتر است از دستکش و کفش های ایمنی استفاده شود.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

عضو شوید
آگاه شوید
guest
2 نظرات
فید بک نظرسنجی داخل متن
مشاهده تمام نظرات
بهادر رحیم زاده
بهادر رحیم زاده
3 ماه پیش

بهترین و ایمن ترین روشی که می توان باتری خودرو را نصب کرد و آسیبی به هیچ کدام از سیستم های خودرو وارد نکرد به چه صورت است؟

کیان باتری
کیان باتری
در جواب  بهادر رحیم زاده
2 ماه پیش

با سلام همانطور که می دانید تعویض باتری خودرو یک حرفه تخصصی است و بایستی به دلیل جلوگیری از هرگونه آسیب وارده به خودرو و سرنشین، حتما توسط یک متخصص انجام پذیرد؛ ما نیز توصیه می کنیم که برای انجام این کار از یک متخصص برق خودرو کمک بگیرید. برای تعویض باتری خودرو و جهت جلوگیری از هرگونه خطای انسانی توصیه می شود که از یک باتری کمکی و یک کابل دو قسمتی (جدا شده از هم) استفاده کنید. ابتدا باتری یدکی را در محلی مناسب جانمایی کرده و کابل های آن را به این روش به کابل های باتری… خواندن ادامه ...

سبد خرید
اسکرول به بالا
مشاوره رایگان و ثبت سفارش