۴٫۷
(۴۷۵)

قیمت خرید باتری فرسوده و اسقاطی

کیان باتری به عنوان یکی از مجموعه های فعال در صنعت توزیع و فروش انواع باتری، در زمینه خرید باتری فرسوده و چرخه بازیافت آنها فعالیت می نماید. در صورت موجود بودن باتری اسقاط و فرسوده میتوانید جهت هماهنگی خرید با ما تماس بگیرید.

قیمت روز خرید باتری فرسوده و ضایعات

کیان باتری آماده است هر آمپر باتری کهنه شما را مطابق با قیمت و شرایط زیر خریداری نماید:

♦️ باتری خودرویی درهم: ۶۰۰۰ تومان
♦️ باتری خودرویی اتمی: ۵۷۲۰ تومان
♦️ باتری خودرویی اسیدی: ۶۲۰۰ تومان
♦️ باتری یو پی اس ۱۲ ولتی: ۷۴۵۰ تومان
♦️ باتری مخابراتی ۲ ولتی: ۱۷۴۰ تومان

 

توضیحات:

▪️ قیمت ارائه شده به صورت کیلویی برای باتری های بدون آب اسید و خشک اعلام گردیده است. در صورت خرید باتری های خودرویی به صورت کیلویی ۱۵ درصد از قیمت ارائه شده به عنوان آب باتری کسر میگردد و یا آب باتری ها تخلیه می گردد. باتری های یو پی اس و مخابراتی شامل کسر آب باتری نمیشوند.

▪️ قیمت های فوق برای تناژ یک تن به بالا می باشد. برای تناژ پایین تر با توجه به موقعیت مکانی و وزن بار، درصدی کسر خواهد گردید.

▪️ در سطح شهر تهران و حومه حمل و بارگیری در محل شما و به صورت رایگان انجام خواهد پذیرفت. در سایر شهرهای ایران به صورت توافقی میباشد. امکان بارگیری و خرید در ایام تعطیل، با هماهنگی قبلی امکان پذیر میباشد.

▪️ مبلغ بار خریداری شده در هنگام بارگیری به صورت نقدی و در محل بارگیری، به فروشنده پرداخت خواهد گردید.

▪️ قیمت روزانه خرید ضایعات باتری فرسوده با توجه به قیمت جهانی سرب و وضعیت بازار داخلی ایران، هر روز راس ساعت ۱۲ مشخص و اعلام می گردد.

▪️ باتری فرسوده فقط با فاکتور خریداری میگردد.

▪️ برای هماهنگی و ثبت سفارش لطفا با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۲۰۰۲۰۰ تماس حاصل فرمایید.

ویدئوی زیر مراحل بازیافت باتری فرسوده سرب اسیدی را نشان می دهد.

 مزایای بازیافت باتری فرسوده 

بازیافت به صورت تعریف ، استفاده مجدد از مواد ، یا قبل از مصرف یا پس از مصرف است که معمولاً به عنوان زباله تلقی می شود.

تصورات غلط بسیاری درباره اینکه چه مواد می توانند و قابل بازیافت نیستند وجود دارد. این تصورات غلط مانع موفقیت و کارآیی برنامه های بازیافت در سراسر جهان می شود. با این حال ، با کمی آموزش مصرف کننده ، بازیافت می تواند یک راه حل بسیار مهم و از نظر زیست محیطی برای مدیریت پسماند باشد.

بازیافت کمک می کند تا میزان زباله های موجود در محل های دفن زباله کاهش یابد و به کاهش میزان مواد شیمیایی سمی جذب شده به زمین کمک می کند و در برخی موارد به طور قابل توجهی هزینه های تولید و مصرف انرژی را کاهش می دهد.

بازیافت باتری برای زمین و برای نسل های آینده خوب است.

باتری در آسیاب چکش شکسته شده است ، دستگاهی که باتری را به قطعات تخته می کند. قطعات باتری شکسته شده سپس درون یک دیافراگم قرار می گیرند ، که در آن سرب و مواد سنگین به پایین سقوط کرده و پلاستیک شناور می شود. در این مرحله قطعات پلی پروپیلن از بین می روند و مایعات خارج می شوند و سرب و فلزات سنگین باقی می مانند. هر یک از این مواد در یک “جریان” بازیافت متفاوت قرار می گیرند.

Battery Recycle قیمت خرید باتری فرسوده و اسقاطی
چرخه بازیافت باتری

پلاستیک

قطعات پلی پروپیلن شسته می شوند ، خشک می شوند و به یک دستگاه بازیافت پلاستیک فرستاده می شوند که در آن قطعات به هم تقریباً مایع ذوب می شوند. پلاستیک مذاب از طریق اکسترودر قرار داده می شود که گلوله های پلاستیکی کوچکی با اندازه یکنواخت تولید می کند. گلوله ها دوباره در ساخت باتری مورد استفاده قرار می گیرند.

Battery Scrap قیمت خرید باتری فرسوده و اسقاطی
باتری ضایعاتی

 سرب

شبکه های سرب ، اکسید سرب و سایر قطعات سرب درون کوره های ذوب تمیز و گرم می شوند. سپس سرب مذاب درون قالب های شمش ریخته می شود. پس از چند دقیقه ، ناخالصی ها بالاتر از سرب هنوز هم مذاب در قالب های شمش شناور می شوند. این ناخالصی ها دور ریخته می شوند و شمش ها برای خنک شدن باقی می مانند. وقتی شمش ها خنک شدند ، آنها را از قالب جدا کرده و به تولید کنندگان باتری ارسال می کنند ، جایی که دوباره ذوب شده و در تولید باتری های جدید استفاده می شوند.

شمش سرب قیمت خرید باتری فرسوده و اسقاطی
شمش سرب بازیافتی

اسید سولفوریک

اسید باتری فرسوده را می توان به دو روش کنترل کرد:

۱- اسید سولفوریک با یک ترکیب صنعتی مشابه جوش شیرین خانگی خنثی می شود. خنثی سازی، اسید را به آب تبدیل می کند. سپس آب در تصفیه خانه فاضلاب تصفیه ، تمیز و آزمایش می شود تا مطابق با استانداردهای آب تمیز مطابقت داشته باشد.

 فرمول شیمیایی ترکیب اسید سولفوریک با جوش شیرین : 

NaHCO3 + H2SO4 = Na2SO4 + H2O + CO2

 فرمول بالا نشان می دهد این ترکیب اسید سولفوریک و جوش شیرین تولید آب، سدیم سولفات و دی اکسید کربن می کند.

۲- اسید فرآوری شده و به سولفات سدیم تبدیل می شود، یک پودر سفید بی بو که در مواد شوینده ، شیشه و نساجی استفاده می شود.

تخمین زده می شود که ۹۸٪ از کل باتری های اسید سرب بازیافت می شوند.

 

لطفا هر سوالی مد نظر شماست در فرم انتهای صفحه با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان کیان باتری در اولین فرصت به تمام موارد پاسخ خواهند داد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین ۱ تا ۵ ستاره نمره دهید

عضو شوید
آگاه شوید
guest
2 Comments
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
فید بک نظرسنجی داخل متن
مشاهده تمام نظرات
جوانمرد هاشمی
جوانمرد هاشمی
3 ماه پیش

سلام، باتری یو پی اس به تعداد ۸ عدد هم خریداری میکنید؟

کیان باتری
در جواب  جوانمرد هاشمی
3 ماه پیش

سلام، بله به هر تعداد باتری داغی در محل خریداری میشود و هزینه نقدا پرداخت خواهد شد.