در چه لوازمی از یو پی اس نمی توان استفاده کرد؟

4.6
(14)

یو پی اس دستگاهی منعطف با قابلیت بالا است ، با این حالا بعضی بارها به طور مختص هستند که نمیتوان آنها را متداولا به یو پی اس وصل کرد ، این بارها عبارتند از :

1. لامپ های گازی یا همان لامپ های فلورسنت
2. کمپرسورها و موتورها
3. دستگهاههای مربوط به تهویه مطبوع
4. چاپگرهای لیزری

اینگونه دستگاه ها یو پی اس هنگام روشن شدن خود و یا در زمان کارکرد معمول خود , جریان زیادی از منبع تغذیه مصرف میکنند ، این جریان یو پی اس را به حالت اضافه بار می رساند پس در نتیجه ولتاژ خروجی دستگاه یو پی اس قطعا کاهش خواهد یافت و این مساله باعث آسیب رسانی به سایر قطعات و تجهیزات حساس یو پی اس میشود .
پس در نتیجه برای اینکه بخواهیم از یو پی اس برای حفاظت با جریان لحظه ای زیاد مانند چاپگرهای لیزر و موتورها استفاده گردد ,یو پی اس مورد نظر باید امجموع مشخصات الکتریکی بسیار قوی داشته باشد.

لازم به ذکر است که دستگاههای یو پی اس عموما” برای حفاظت از مصرف کننده های حساس کاربران کارایی داشته ولی در نظرعموم مردم کاربرد یوپی اس در زمان قطعی برق میباشد ولی کلا” یو پی اس کار اصلی و حیاطی اش جلوگیری از نوسانات و اختلالات موجود در شبکه میباشد.واکثرا” برای سیستم هایی کاربرد دارد که در ساخت آنها از قطعات سوئیچینگ استفاده گردیده است.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

عضو شوید
آگاه شوید
guest
2 نظرات
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
فید بک نظرسنجی داخل متن
مشاهده تمام نظرات
همایون رحیمیان
همایون رحیمیان
2 ماه پیش

شرایط محیطی که دستگاه یو پی اس را نصب می کنیم باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ آیا شرایط خاصی مورد نیاز است؟

کیان باتری
کیان باتری
در جواب  همایون رحیمیان
2 ماه پیش

با سلام بله همانطور که می دانید یکی از مهم‌ترین نکاتی که هنگام نصب دستگاه UPS و در راستای نگهداری از آن باید رعایت شود این است که محیط مناسبی را برای قرار دادن دستگاه در نظر بگیریم. دستگاه UPS بایستی در محیطی نصب و نگهداری شود که: به هیچ عنوان، با رطوبت و آب تماس نداشته باشد. در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرد. از ورود گرد و غبار و ذرات خاک به داخل دستگاه جلوگیری شود. در مکانی که تهویه داشته باشد و هوا جریان کند، نصب شود. محیطی که در آن قرار می‌گیرد، ثابت باشد و… خواندن ادامه ...

سبد خرید
اسکرول به بالا
مشاوره رایگان و ثبت سفارش