داش کم

4.5
(47)

داش کم به انگلیسی Dashcam اختصاری کلمه های Dashboard Camera دوربینی است که در خودرو نصب می شود تا محیط پیرامونی خودرو را فیلم برداری کرده و ضبط نماید.

این وسیله الکترونیکی با اسامی دیگری همچون دوربین ثبت اتفاقات خودرو و یا دوربین رانندگی نیز شناخته می شود. (  Driving Recorder, or Event Data Recorder (EDR) نیز نامیده می شود.

این وسیله الکترونیکی در محل هایی با زوایه دید باز خودرو نصب می شود. مثلا بر روی شیشه جلوی خودرو، در زیر آینه قرار می گیرد.

حتما شما در رسانه ها و یا شبکه های اجتماعی فیلم تصادف خودروها را مشاهده کرده اید. بیشتر این تصاویر توسط داش کم ضبط شده اند.

این وسیله کمک می کند که اگر اتفاق خاصی برای خودرو و یا راننده آن بیفتد، مستندات لازم برای پیگیری وجود داشته باشد.

کشورهای مختلفی از فیلم های ضبط شده جهت کشف حقایق در دادگاه های استفاده می کنند. احتمال این وجود دارد که نصب دوربین جلو و عقب برای خودروها در آینده اجباری و جز تجهیزات استاندارد خودروها مدنظر قرار گیرد.

این دوربین ها می توانند امکانات مختلفی داشته باشند و راننده با توجه به نیاز خود مکان مورد نظر تصویربرداری را تغییر دهد.

اگر شما تجهیزات جانبی را باتوجه به نیازتون به خودو اضافه کرده اید بهتر است با تماس با کارشناسان ما و مشاوره رایگان باتری مناسب خودتان را انتخاب نمایید.

شماره تماس کیان باتری جهت خرید باتری ماشین 02188882222 به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی بوده و ارسال و نصب باتری نیز رایگان ارائه می شود.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

عضو شوید
آگاه شوید
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
فید بک نظرسنجی داخل متن
مشاهده تمام نظرات
سپهر عباسی
سپهر عباسی
2 ماه پیش

چه جالب، دمتون گرم

سبد خرید
اسکرول به بالا
مشاوره رایگان و ثبت سفارش