برنامه قطعی برق تهران سال 1400

4.8
(1108)

براساس اعلام شرکت توانیر جداول خاموشی تهران برای امروز شنبه، ۱۲ تیر ماه ۱۴۰۰ منتشر شد از این‌رو برخی مناطق با ۲ ساعت خاموشی برق مواجه خواهند شد. برای دریافت جدیدترین جدول قطعی برق تهران همراه کیان باتری باشید.

همزمان با گرم شدن هوا در ابتدای خردادماه، قطعی برق ناگهانی در برخی از استان‌ها آغاز شد و پس از برطرف شده ناهماهنگی‌های موجود، شرکت توانیر جداول خاموشی شهر تهران را به صورت روزانه اعلام می‌کند.

 مدت زمان قطعی برق تهران
مدت زمان قطعی برق تهران

اگرچه هریک از مسئولان علت قطعی برق را به مسائل مختلفی ارتباط می‌دهند، اما از جمله عوامل اصلی این رویداد، فرسودگی شبکه برق کشور و عدم اهتمام مسئولان وزارت نیرو برای توسعه تولید برق کشور در قالب نیروگاه‌های هسته‌ای است.

البته خاموشی‌ها مختص تهران نیست و در شهرهایی همچون مشهد و کرج نیز این جداول منتشر شده است.

اگر چه مردم انتظار دارند که هر سال تابستان، وضعیت در حوزه برق بهتر شود و با پدیده خاموشی مواجه نشوند، اما امسال از همان اوایل بهار با هشدارهایی در خصوص احتمال خاموشی با توجه به روند افزایش مصرف برق مواجه شدند.

شرکت توانیر جداول خاموشی شهر تهران را برای امروز شنبه، ۱۲ تیر ماه ۱۴۰۰ منتشر کرد که بر این اساس برخی مناطق با ۲ ساعت خاموشی برق مواجه خواهند شد.

علت اصلی قطعی برق در استان تهران چیست؟

جدول زمانبندی قطعی برق تهران

در این جداول مناطق مختلف تهران به ۱۴ گروه مختلف تقسیم بندی شده و برنامه قطعی برق تهران در ۶ بازی زمانی زمانی ۸ تا ۱۰، ۱۰ تا ۱۲، ۱۲ تا ۱۴، ۱۴ تا ۱۶، ۱۶ تا ۱۸، ۱۸ تا۲۰ و ۲۰ الی ۲۲اعلام شده است.

 جدول زمانبندی قطع برق تهران
جدول زمانبندی قطع برق تهران

با شروع فصل گرما و افزایش مصرف برق جدول قطعی برق و برنامه ریزی برای ان اجباری شده است که در ادامه جزئیات آن را می خوانید.

البته شرکت توزیع برق تهران اعلام کرده است جداول درج شده در سایت این شرکت درباره اعمال خاموشی، تنها در صورت افزایش مصرف برق اعمال می‌شوند.

شهروندان همچنین می توانند با مراجعه به سایت اطلاع رسانی خاموشی برق تهران بزرگ و با انتخاب منطقه و شناسه قبض خود از وضعیت خاموشی مطلع شوند. برای دریافت فایل خاموشی تهران روی لینک زیر بزنید.

 برنامه قطعی برق مناطق تهران
برنامه ساعات قطعی برق مناطق تهران

 

گروه های قطع شرکت توزیع برق تهران

 

اعلام جزئیات جداول خاموشی برق در کشور

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور با اشاره به خبری مبنی بر انتشار جداول خاموشی در کشور گفت:در شرکت برق برنامه ریزی هایی برای طرح های مدیریت مصرف برق انجام داده ایم.او ادامه داد:اگر تراز تولید برق با میزان مصرف در کشور برابر نباشد  با مشکل رو به رو می شویم، برنامه خاموشی‌های احتمالی نیست و اگر مشترکان همکاری لازم را داشته باشند، خاموشی‌ها اعمال نمی‌شود.

سخنگوی صنعت برق در خصوص جدول خاموشی در کشور بیان کرد:در حال حاضر جدولی برای خاموشی منتشر نشده است و قبل از انتشار جدول خاموشی مشترکان در اپلیکیشن برق من می توانند از برنامه خاموشی ها مطلع شوند و ما قطعا اطلاع رسانی لازم را انجام خواهیم داد.

گفتنی است، بر اساس آخرین آمار سرعت رشد مصرف برق در کشور افسارگسیخته شده و طی روزهای اخیر، شاهد ثبت پیک‌های مصرف برق به مقادیری هستیم که در زمان مشابه سال‌های گذشته بی سابقه بوده اند و برای نخستین بار در تاریخ کشور در اردیبهشت ماه شاهد رسیدن رکورد مصرف برق به مرز ۵۴ هزار مگاوات بودیم.

طبق آمار رسمی شرکت مدیریت شبکه برق ایران در روز بیست و نهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ مصرف برق در پیک روزانه به ۵۳ هزار و ۷۵۹ مگاوات رسید. این در حالی است که پیک مصرف برق در روز مشابه سال قبل، ۴۵ هزار و ۲۷۰ مگاوات بوده و رشد بیش از ۸۵۰۰ مگاواتی نسبت به زمان مشابه سال قبل داشته است.

از سوی دیگر امسال صنعت برق با پدیده جدیدتر استخراج رمز ارز خانگی به دلیل افزایش بهای این ارز  روبرو است. همین جذابیت سبب فعالیت بیشتر برای استخراج رمز ارز از برق با بهای کم خانگی شده و معضل صنعت برق را تشدید کرده است، البته صنعت برق از برخورد قاطع و جدی با استخراج کنندگان غیرمجاز رمزارزها خبر داده است.

راهنمای انتخاب و خرید بهترین باتری یو پی اس

 توصیه به کاهش مصرف برق در ساعات اوج برق

پایگاه اطلاع رسانی شرکت مادرتخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران، این شرکت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به پیش بینی افزایش دما در اغلب نقاط کشور و تداوم آن تا پایان هفته جاری، همچنین محدودیت‌های ایجاد شده در بخش تولید به دلیل تعمیرات واحد نیروگاه بوشهر که تا آخر هفته به طول می انجامد، از هموطنان درخواست می‌کنیم برای کمک به تامین برق و جلوگیری از بروز خاموشی به ویژه در این شرایط،  نسبت به کاهش مصرف برق خود در فاصله ساعت های ۱۲ تا ۱۸ اقدام کنند.

توانیر در اطلاعیه خود از مردم برای رعایت تنظیم کولرهای گازی روی ۲۵ درجه، استفاده از دور کند کولرهای آبی، استفاده از نور طبیعی روز و خاموش کردن لامپ های اضافی و استفاده نکردن از وسایل پرمصرف برقی مانند اتو، بخارشور، لباسشویی، ظرفشویی و… در ساعت گرم روز (۱۲ تا ۱۸)  تقاضای همکاری کرده است.

اکنون مصرف برق به مرز هشدار رسیده بنابراین مدیریت مصرف در این روزها کمک خواهد کرد همه مردم بتوانند از برق بهره‌مند باشند. بنا به گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران روز گذشته مصرف برق به به رقم ۵۹ هزار و ۹۲۳ مگاوات رسیده است.

 برنامه احتمالی قطعی برق و خاموشی‌های تهران
برنامه احتمالی قطعی برق و خاموشی‌های تهران

قطع برق حتمی است

شرکت توزیع برق تهران بزرگ با توجه به بالا رفتن دما هوا در روزهای پیش رو و احتمال بالا رفتن مصرف برق، از مشترکان اداری، تجاری، صنعتی و خانگی درخواست کرد با حداکثر صرفه‌جویی در مصرف برق، این شرکت را در تأمین برق پایدار در تهران بزرگ یاری کنند.

شرکت توزیع برق تهران تاکید کرد کارکنان این شرکت با تلاش شبانه روزی تمام توان خود را کار گرفته‌اند تا برقی مطمئن و پایدار در شبکه برق پایتخت برای مشترکان فراهم کنند.این شرکت همچنین تاکید کرد جداول درج شده در سایت این شرکت درباره اعمال خاموشی، تنها در صورت افزایش مصرف برق اعمال می‌شوند.

عامل اصلی بحران صنعت برق و خاموشی تهران

 خاموشی برق امروز تهران
خاموشی برق امروز تهران

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، پس از بحرانی‌تر شدن شرایط صنعت برق و فاصله 11 هزار مگاواتی میزان مصرف و تولید برق در کشور، شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در قالب اطلاعیه‌ای جدول خاموشی‌های احتمالی از تاریخ 14 تیرماه لغایت 18 تیرماه سال جاری را منتشر کرد.

بر اساس این اطلاعیه، خاموشی برق برای مناطق استان تهران از ساعت 8 لغایت 24 هر روز متناسب با منطقه عنوان شده ادامه پیدا می‌کند.

بازه زمانی قطعی برق مندرج در اطلاعیه شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ 2 ساعتی عنوان شده و در شرایطی که مصرف برق افزایش یابد شاهد خاموشی گسترده در پایتخت هستیم.

به گزارش فارس، مدیرعامل توانیر صبح امروز در یک نشست خبری از شرایط بسیار بحرانی صنعت برق تا 2 هفته آینده خبر داد و عنوان کرد:«گرمای بی‌سابقه در ایران و اغلب کشورهای جهان عامل اصلی رشد مصرف برق بود.

نکته:  با خرید سیستم یو پی اس و باتری های یو پی اس با کیفیت از شرکت کیان باتری، نگران ساعات قطعی برق در منزل و شرکت خود نباشید.

 

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

عضو شوید
آگاه شوید
guest
0 نظرات
فید بک نظرسنجی داخل متن
مشاهده تمام نظرات
سبد خرید
اسکرول به بالا
مشاوره رایگان و ثبت سفارش