باتری سولایت محصول هیوندای کره

3.9
(19)

باتری برند سولایت به انگلیسی Solite از محصولات شرکت هیوندای سانگوو سولایت کشور کره جنوبی می باشد. سولایت بهترین و با کیفیت ترین باطری تولید شده در کمپانی هیوندای باطری کره می باشد. باطری سولایت دارای انواع باطری در ابعاد مختلف برای تمامی خودرو های سواری مطابق با استاندارد همان خودرو است.

باتری خودروی سولایت
باتری خودروی سولایت

نمایندگی باطری سولایت

نمایندگی باتری سولایت کره
نمایندگی باتری سولایت کره

باطری ماشین سولایت ساخت کره جنوبی تولید کمپانی هیوندای کره بوده و دارای گارانتی و خدمات پس از فروش است. باطری ماشین سولایت کره ای تولید شده با تکنولوژی روز دنیا و دارای تاییدیه از استاندارد باطری اروپا می باشد و در کارخانجات خودرو سازی کره ای استفاده می شود.
باطری سولایت طراحی شده برای انواع شرایط سخت آب و هوایی. دارای تمامی آمپرهای مورد نیاز برای خودرو های سواری بوده و باطری سولایت با طول عمر بالا و کیفیت فوق العاده است. باطری ماشین سولایت را فقط از نمایندگی مجاز سولایت باطری تهیه فرمائید.

شرکت هیوندای سانگوو

شركت هیوندای در سال 1967 در كشور كره جنوبی تاسیس شد. در حال حاضر این شركت سالانه 4 میلیون دستگاه خودروی سواری و تجاری در سراسر دنیا تولید می كند.

این شرکت دارای 11 مرکز تحقیق و توسعه در کشورهای کره، چین، ژاپن، آلمان، هند و امریکا می باشد. در حال حاضر هیوندای در بین 5 شركت بزرگ خودروسازی جهان قرار دارد و محصولاتش در 193 كشور به فروش می رسد كه این مهم به دلیل كیفیت، طراحی و تكنولوژی به روز محصولات آن می باشد.

شركت هیوندای مفتخر به دریافت جوایز متعددی از موسسات گوناگون از جمله JD POWER و موسسه بیمه بزرگراه های آمریكا (IIHS) در زمینه طراحی، عملكرد و ایمنی گردیده است. و این شرکت کره ای جزو تولید کنندگان برند های برتر باطری در کشور کره می باشد این برندها دارای کیفیت بالایی هستند و عمر مفید آنها حداقل 2 سال است.

معرفی باطری کره ای سولایت(هیوندای سانگوو)

انواع طرح های باتری Solite

این برند با توجه به مورد مصرف آن در طرح های مختلفی ساخته می شود که این بخش بندی به شرح زیر می باشد.

 1- باتری های کلسیمی

این باتری ها قابل استفاده برای انواع خودروها می باشند.

2- باتری سولایت مخصوص تاکسی

تاکسی ها به علت اینکه در مسیرهای پرترافیک زیاد تردد می کنند و توقف های زیادی دارند بعضی از آنها از سیستم Integrated Starter Generator  که به اختصار ISG بهره می برند که بطور اتوماتیک خودرو را خاموش می کند تا مصرف سوخت کاهش یابد.

باتری زیر نیز برای مصرف در چنین تاکسی هایی مناسب می باشد. همانطور که می دانید گرمای زیاد طول عمر باتری را کم می کند. در این باتری از آلیاژ خاص کلسیم استفاده شده است تا طول عمر باتری در تاکسی که در گرمای زیاد کار می کنند افزایش یابد.

باتری سولایت هیوندای برای استفاده در تاکسی
باتری سولایت هیوندای برای استفاده در تاکسی

3- باتری مناسب خودروهای وارداتی

این باتری ها با طول عمر باتری خوب و ارائه جربان مناسب احتراق عالی را برای سوخت خودرو فراهم می کنند. مخصوصا این باتری ها برای مناطق بسیار سرد مناسب می باشد. در این باتری ها سعی شده از الکترولیت کمتری استفاده شود.

باتری سولایت مناسب خودروهای وارداتی
باتری سولایت مناسب خودروهای وارداتی

 4- باتری AGM برند سولایت هیوندای سانگوو

ما در مقاله زیر توضیححات جامعی در خصوص باتری های ای جی ام  داده ایم.

تکنولوژی باتری ای جی ام AGM

باتری AGM برند سولایت هیوندای سانگوو
باتری AGM برند سولایت هیوندای سانگوو

باتری AGM سولایت – ای جی ام

 5- باتری های بزرگ سولایت برای استفاده در خودروهای سنگین

در این باتری های از آلیاژ خاص سرب- کلسیم- قلع استفاده شده است تا طول عمر باتری برای استفاده در خودروهای سنگین افزایش یابد. همچنین قالب و بدون و پایه های آن از مواد سخت و مقاوم ساخته شده است تا احتمال شکستگی این باتری کمتر از باتری های دیگر باشد.

باتری سولایت هیوندای برای خودروهای سنگین
باتری سولایت هیوندای برای خودروهای سنگین

کیفیت باتری اتمی سولایت

باتری سولایت جزو بهترین و با کیفیت ترین باتریهای تولید شده در کشور کره میباشد که به علت کیفیت خوب و طول عمر بالا در ایران نیز طرفداران بیشماری دارد.

نکته: تمامی باطری های ساخت شرکت هیوندای از لحاظ کیفیت هیچ گونه تفاوتی با یکدیگر ندارند.

 • باتری کلسیومی با عملکرد بالای خود توسط تکنولوژی آلیاژی خاصی باعث افزایش طول عمر باتری و کاهش میزان اسید و تخلیه خودبخودی باتری میگردد. 
 • امنیت و دوام بالایی دارد و باعث کاهش مصرف آب توسط جداسازی اسید و هوا می شود.
 • داشتن سوپاپ نماینگر شارژ باتری
 • دستگیره مخصوص جهت حمل آسانتر باتری در انبار و فروشگاه
 • مقاومت بالا در برابر لرزش. داخل دیواره های آن صفحات نگهدارنده ای مقاومی تعبیه شده که در شرایط بد جاده ای از لرزش جلوگیری می کنند.
 • مقاومت بالای قطب ها. استفاده از تکنولوژی ژرمن هوفمن که باعث مقاومت بالای قطب ها شده و مانع از پاک شدن رنگ قطب ها می شود.
 • مهارکننده آتش می باشد. باعث کاهش نشت اسید شده و از انفجارهای ناشی از جرقه های بیرونی می باشند، جلوگیری می کند. 
 • باتری سولایت توانایی استارت زدن تا دمای (-۱۸) درجه را دارد. و از مقاومت زیادی در شرایط سخت جوی برخوردار است.
 • این باطری در اتومبیل ها، ماشین های سنگین، ماشین های کشاورزی و دستگاه های UPS استفاده می شود.
 • باتری اتومبیل سولایت برترین باتری کره ای بر اساس تائید موسسه استاندارد جهانی و همچنین برنده نشانه اول از موسسه استاندارد کره جنوبی می باشد.

تشخیص باتری سولایت اصل کره از تقلبی

باطری ماشین سولایت کره
باطری ماشین سولایت کره

باطری Solite را فقط با این لوگو خریداری بفرمائید.

باطری برند سولایت دارای حک برجسته که نشان دهنده اصل و کره ای بودن آن است می باشد. 

باتوجه به سالم بودن قطبین باطری و تاریخ روی باطری سولایت میتوان به دست دوم یا تقلبی بودن آن پی برد.(در صورت تعویض تاریخ باطری شکل ظاهری آن خراب می شود)

باتری اصلی سولایت را فقط از نمایندگیهای مجاز باتری تهیه نمائید.جهت خریداری باتری اصلی سولایت و استفاده از گارانتی و خدمات پس از فروش باتری سولایت را حتما از فروشگاههای مجاز و معتبر فروش باتری تهیه نمائید.

نکته: به دلیل شرایط تحریم حدود یک سال می باشد که این برند باطری وارد ایران نمی شود یا به صورت قاچاق وارد شده است. و در حال حاضر باطری های موجود با این برند تقلبی هستند.

نحوه محاسبه تاریخ تولید باطری سولایت

محاسبه تاریخ تولید باتری سولایت
محاسبه تاریخ تولید باطری سولایت

نحوه محاسبه تاریخ تولید باتری سولایت کره و سایر محصولات هیوندای باتری بدین طریق است: بر روی باتری سولایت هیوندای یک شماره سریال دارای شش پارامتر حک شده است.

بطور مثال Aw5k3h

 • حرف اول از چپ: نشان دهنده سریال خط تولید می باشد.
 • حرف دوم از چپ: نشان دهنده هفته تولید و عدد بعد از آن نشان دهنده روز تولید می باشد.

W: هفته اول ماه            X:هفته دوم ماه               Y: هفته سوم ماه          Z: هفته چهارم ماه

 • حرف سوم و چهارم از چپ:نشان دهنده ماه تولید باتری می باشد در این مثال حرف K نشانگر ماه 3 میباشد.

نمادهای ماههای تولید:  I:1  J:2ب K:3  L:4  M:5  N:6  O:7  P:8  Q:9  R:10  S:11  T:12

در مثال بالاW5نشان دهنده روز پنجم از هفته اول ماه است. (مثلا:X3>روز سوم از هفته دوم روز یکم از هفته چهارم>Z1)

 • حرف پنجم از چپ:نشان دهنده سال تولید باتری می باشد. که در مثال بالا 3 نشان دهنده سال 2013 می باشد. (مثلا:1>2011    2>2010)
 • حروف آخر:اگر آخر شماره سریال باتری حرفHباشد یعنی باتری در شیفت شب ساخته شده است و اگر نباشد در شیفت روز ساخته شده است.

در مثال بالا تاریخ باتری سولایت : Aw5k3h= روز پنجم از هفته اول ماه سوم سال 2012

گارانتی باتری سولایت

گارانتی باتری هیوندای سولایت
گارانتی باتری هیوندای سولایت

 این برند برتر باطری تولید کمپانی هیوندای کره دارای گارانتی و خدمات پس از فروش 6 ماهه می باشد. باطری سولایت  شرکت هیوندای دارای شش ماه گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر است.

جهت آشنایی با کلیه برند های باتری تولیدی در کره جنوبی به این لینک مراجعه نمایید: تولید کنندگان باتری خودرو در کره جنوبی

 قیمت باطری سولایت کره

جهت اطلاع از قیمت به روز  و آخرین قیمت باطری Solite می توانید به صورت ۲۴ ساعته با امداد کیان باتری در تماس باشید.  قیمت باطری سولایت کره ای و مشاوره در مورد خرید باتری را فقط از ما بخواهید. فقط با یک تماس باتری سولایت هیوندای را در اسرع وقت در محل خود دریافت نمائید.

توجه: لیست قیمت باتری راکت هیوندای در زیر با احتساب دریافت داغی باطری فرسوده از مشتری می باشد، در صورت نبود آن به ازای هر آمپر باطری، مبلغی به آن افزوده خواهد شد.

مصارف باطری برند سولایت هیوندای

این نوع باتری، قابل استفاده برای ماشین های مختلف ایرانی از قبیل انواع پژو 405 – روآ – انواع پراید – انواع سمند – ال90 – مگان – انواع MVM – انواع خودروهای سواری و … می باشد. این مقاله به معرفی محصولات برند باطری خودرو هیوندای می پردازیم.

علاوه بر این، قابل استفاده برای انواع مختلف ماشین های خارجی از قبیل: انواع بنز – انواع BMW و نیز انوااع ماشین های لکسوس و پورشه و تویوتا ، هوندا و … می باشد. این نوع باطری دارای آمپرهای مختلفی از قبیل ۳۵ آمپر – ۴۵ آمپر – ۵۵ آمپر – ۶۰ آمپر – ۶۲ آمپر – ۶۶ آمپر – ۷۴آمپر و… می باشد.

در بازار ایران باطری با آمپراژ بالا برای خودروهای سنگین مثل به ندرت یافت می شود.

خرید باطری سولایت 

 فروش باطری سولایت
خرید باتری سولایت

شما جهت خرید این باطری می توانید سفارش خود را به صورت تلفنی با شماره 02188882222 و یا به صورت اینترنتی از طریق وبسایت کیان باطری با کلیک روی لینک زیر از قیمت روز این باطری مطلع و به صورت اینترنتی و یا تماس تلفنی باطری انتخابی خود را سفارش دهید.

بیشترین خرید ایرانی ها در بین باتری ها خارجی مربوط به باتری های کره ای می باشد. البته علاقه مردم نسبت به باطری های کره ای تنها مختص به ایرانی ها نیست و در سایر کشورها نیز باطری های کره ای مورد توجه خوب خریداران هستند.

جهت خرید باتری سولایت و اطلاع از قیمت این محصول می توانید از لینک زیر استفاده نمایید.

خرید انواع باتری های کره ای

همچنین اگر شما اطلاع کافی از باطری مناسب ماشین خودتان ندارید می توانید از اطلاعات صفحه زیر ( لینک پایین) استفاده کنید.

باتری مناسب خودروها

لطفا اگر تجربه یا سوالی از این برند باطری دارید در فرم انتهای صفحه به اشتراک بگذارید. کارشناسان کیان باطری به صورت 24 ساعت و شبانه روزی پاسخ گوی شما عزیزان هستند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

عضو شوید
آگاه شوید
guest
4 نظرات
فید بک نظرسنجی داخل متن
مشاهده تمام نظرات
Ali
Ali
1 سال پیش

سلام وقت بخیر
۲ عدد باتری indigo خریدم روی هردوشون ی کد ۵ رقمی زده که روی یکیشون CY6I2 زده یعنی چه تاریخیه؟

کیان باتری
کیان باتری
در جواب  Ali
1 سال پیش

با سلام نحوه محاسبه تاریخ تولید باتری های استارتر ایندیگو کره و سایر محصولات هیوندای باتری بدین طریق است: بر روی باتری ایندیگو هیوندای یک شماره سریال دارای شش پارامتر حک شده است. بطور مثال Aw5k3h حرف اول از چپ: نشان دهنده سریال خط تولید می باشد. حرف دوم از چپ: نشان دهنده هفته تولید و عدد بعد از آن نشان دهنده روز تولید می باشد. W: هفته اول ماه X:هفته دوم ماه Y: هفته سوم ماه Z: هفته چهارم ماه حرف سوم و چهارم از چپ:نشان دهنده ماه تولید باتری می باشد در این مثال حرف K نشانگر ماه… خواندن ادامه ...

Morteza
Morteza
3 سال پیش

ممنون از کیان باطری. تونستم استعلام قیمت و مشاوره بگیرم. رفتار و پاسخگویی عالی. ممنون.

کیان باتری
کیان باتری
در جواب  Morteza
3 سال پیش

سلام دوست عزیز سپاس از لطف شما

سبد خرید
اسکرول به بالا
مشاوره رایگان و ثبت سفارش