۴٫۶
(۴۵)

شمع های خودرو با جنس مختلفی در بازار یافت و خریداری می شود که استفاده از هرکدام از آنها مزایا و معایب خاص خودش را دارد.

جنس شمع ها مسی، نیکلی، پلاتیبنومی و ایریدیومی می باشند.

 

منظور از جنس شمع منظور الکترود مثبت و منفی سر شمع می باشد. و این الکترود در جنس های مختلفی ساخته می شوند.

بهترین جنس شمع خودرو

سازندگان شمع خودرو شمع های مختلفی را با توجه به الکترود مثبت و منفی آن تولید می کنند و ممکن است الکترود مثبت و منفی با جنس های مختلف ساخته و ارائه شوند.

iridium platinum alloy pic انواع مختلف شمع خودرو + بهترین نوع شمع از نظر عمر و عملکرد
سمت چپ تصویر الکترود مثبت و منفی شمع از آلیاژ پلاتینیوم و سمت راست تصویر الکترود مثبت از جنس ایریدیوم و الکترود زمین(منفی) از جنس پلاتینیوم می باشد.

شمع های ایریدیومی

این نوع از شمع ها بهترین نوع شمع برای خودرو می باشند و جریان الکتریکی بهتری را برای سیلندر موتور خودرو فراهم می کنند و از شمع های مسی و پلاتینیومی بهتر می باشند. این نوع از شمع از نظر قیمتی نیز گرانتر از بقیه هستند.

 

 

بهترین نوع شمع ها ایریدیمی از نظر رسانایی هستند . این نوع از شمع نسبت به شمع های پلاتینیومی طول عمر کمتری دارند و ماندگاری آنها ۴۰ هزار تا ۵۰ هزا مایل مسافت می باشد. اما رسانای خوبی برای جریان برق خودرو می باشند و از شمع های پلاتینیومی عملکرد بهتری دارند.

 

شمع های پلاتینیومی 

 

بهترین نوع جنس شمع خودرو  از نظر عمر هست که هر دو الکترود مثبت و منفی آن از این نوع جنس ساخته شده باشد و به اصطلاح Double platinum باشند .

DoublePlat Thumb.PNG Copy انواع مختلف شمع خودرو + بهترین نوع شمع از نظر عمر و عملکرد

این نوع از شمع ها بیشترین طول عمر را دارند و شما می توانید تا ۱۰۰ هزار مایل مسافت را با این شمع ها رانندگی کنید و نیاز به تعویض شمع نداشته باشید.

معایب این نوع از شمع ها این است که جریان الکتریکی کمتری را نسبت به شمع های ایریدومی برای موتور خودرو فراهم می کنند و به اصطلاح رسانایی آنها کمتر از شمع های ایریدیومی می باشد.

 

عملکرد شمع خودرو + دیاگرام و انواع مختلف آن

 

 

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین ۱ تا ۵ ستاره نمره دهید

دیدگاه بگذارید

  عضو شوید  
آگاه شوید
Call Now Buttonمشاوره رایگان و ثبت سفارش
error: کیان باتری 02188200200