۴٫۷
(۲۲)

آشنایی با باتری دلکور

شرکت « دلکور باتری » یکی از بزرگترین تولیدکننده‌های باتری در کشور کره‌جنوبی می باشد. که در سال ۱۹۸۵ با مشارکت کمپانی « جنرال‌ موتورز » آمریکا تاسیس گردید. و در سال ۱۹۸۷ به عنوان اولین کمپانی کره ای شروع به تولید باتری‌ کلسیم ام اف نمود. شرکت دلکور بهترین تولید کننده باتری با مرغوب ترین مواد اولیه و با کیفیت ترین صفحات داخلی در کشور کره جنوبی می باشد. باطری دلکور دارای کیس و قاب پلاستیکی از مواد درجه یک و با کیفیت بسیار زیاد می باشد.

برندهای دلکور باتری

باطری های این برند محبوب مرغوب و باکیفیت بوده در آمپرهای محتلف تولید می شود و توانسته با جلب رضایت مشتریان، جایگاه ویژه ای در بازارهای بین المللی پیدا کند.تمامی باتری های برند دلکور کره جنوبی، از نظر کیفیت در یک سطح قرار داشته و هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. این شرکت باتری های خود را تحت عنوان چند برند به بازار عرضه می کند که شامل : باتری دلکور , باتری پوما , باتری  ام اف پاور , باتری هایکا, باتری اورون, باتری دلپیون, باتری ریسر, باتری سینگا, باتری رویال, باتری سین, باتری مجیک پاور, باتری هگزا, باتری دوو گلد, باتری شارک, باتری پلاتینیوم, باتری بلاجیو , باطری دوو گلد , باطری بوش , باتری بسفیت و … می باشد.

در حال حاضر باتری دلکور و برند های آن به عنوان بهترین باتری های بازار کره هستند. از لحاظ کیفیت در یک سطح قرار داشته و تفاوتی با یکدیگر ندارند. خوشبختانه تقلبی آن نیز در بازار وجود ندارد.

برخی از خودروسازان مطرح دنیا از قبیل شرکت خودروسازی کیا, شرکت خودروسازی هیوندا, شرکت خودروسازی تویوتا و … باطری های مصرفی تولیدات خود را از شرکت دلکور تهیه می کنند. با توجه به کیفیت بسیار بالای باتری های شرکت دلکور این باتری جزء گرانقیمت ترین باتری های بازار می باشند.

نحوه محاسبه تاریخ تولید باتری دلکور

نحوه محاسبه تاریخ تولید باطری دلکور و پوما یکی از مهمترین مسائلی که در هنگام خرید باتری باید حتما مورد توجه قرار گیرد تاریخ تولید باطری است. باتریهایی که یک سال از تاریخ تولید آنها گذشته عمل سولفاته شدن صفحات آن شروع شده و در صورت استفاده قطعا عمر کمتری نسبت به تاریخ تولید جدید خواهد داشت. تاریخ تولید هر باطری با یک روش خاص بر روی بدنه باتری هک شده است. روش محاسبه تاریخ تولید باطری های تولید شده در شرکتهای مختلف باتری سازی با هم متفاوت است .برای انجام این کار شما ابتدا باید بدانید آن باطری تولید کدام شرکت میباشد.

41665310 2173507312973652 8671538764465569792 o 1024x366 آشنایی با باتری دلکور
آشنایی با باتری دلکور

در اینجا میخواهیم نحوه محاسبه تاریخ تولید باتریهای شرکت (دلکور باطری )شامل:

پوما(puma) دلکور(Delkor) شارک (shark) سین (cene)رویال.(Royal) بسفیتس. اورون. هایکا.پلاتینیوم.هگزا.ام اف پاور. مجیک پاور. دوو گلد. دلپیون. لاجیکس.یونیکار . که همگی مشابه هم میباشد را به شما آموزش دهیم:

بر روی باتری ماشین پوما(puma) یک شماره سریال شامل شش عدد و رقم حک شده است .

به طور مثال:

(۶MKD08)

اولین رقم از سمت چپ = سال تولید باتری.

دومین حرف از سمت چپ= ماه تولید باطری.

سومین حرف از سمت چپ= نشانگر خط تولید در کارخانه است.

چهارمین حرف از چپ = شیفت تولید شب یا روز را تعیین میکند.

پنجمین و ششمین عدد از سمت چپ= روز تولید باطری.

در مثال بالا اولین عدد از چپ ۶ میباشد که نشان دهنده سال تولید است. یعنی این باتری در سال ۲۰۱۶ تولید شده است.

در این مثال دومین حرف از چپ M میباشد.که نشانگر ماه تولید است ماه تولید باطری از روی الفبای انگلیس تعیین میشود.

 • (ََA=ماه اول)
 • (B= ماه دوم)
 • (C=ماه سوم)
 • (D=ماه چهارم)
 • (E= ماه پنجم)
 • (F=ماه ششم)
 • (G=ماه هفتم)
 • (H=ماه هشتم)
 • (J=ماه نهم)
 • (k= ماه دهم)
 • (L=ماه یازدهم)
 • (M=ماه دوازدهم)

در این جدول حرف I به علت شباهت به عدد یک گنجانده نشده است.

پس در مثال بالا M یعنی باتری در ماه دوازدهم تولید شده است.

سومین حرف از سمت چپ که حرف k میباشد نشانگر خط تولید کارخانه میباشد.(جهت پیگیری فنی باطری)

چهارمین حرف D میباشد که نشان گر شیفت تولید در شب و روز میباشد D یعنی تولید شیفت روز و K یعنی تولید شیفت شب .

چهارمین و پنجمین عدد که در مثال بالا ۰۸ میباشد یعنی باتری درهشتمین روز ماه تولید.

همان گونه که مشاهده کردید تاریخ تولید باطری به راحتی قابل محاسبه است.

البته مهمترین فاکتور برای خریدار سال تولید باتری و پس از آن ماه تولید باطری میباشد و بقیه موارد برای مصرف کننده باتری اهمیت چندانی ندارد.

بنابراین سعی کنید باطریهایی بخرید که تاریخ تولید آن از یکسال گذشته نباشد.

یکی از دلایل خوشنامی باطری های این شرکت این است که در حال حاضر اکثر خودروسازان مطرح دنیا که از این باطری روی محصولات خود استفاده میکنند. محصولات تولیدی این شرکت برای انواع مختلف ماشین های داخلی و خارجی قابل استفاده می باشد. دلکور باطری بیش از شصت سال است که به صورت تخصصی به تولید باطری اشتغال دارد . و تمامی باطریهای تولید شده در دلکور باتری جز گرید A و از با کیفیت ترین باتری ها در سطح جهان میباشد. تمام باطریهای تولید شده در کمپانی دلکور باتری دارای یک سال گارانتی تعویض میباشد . واز نظر گارانتی بسیار به تعهدات خود پایبند است.

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین ۱ تا ۵ ستاره نمره دهید

دیدگاه بگذارید

  عضو شوید  
آگاه شوید
تماس با ما و ثبت سفارش
error: کیان باتری 02188200200